A rendelet szerint a szerződő felek esetleges jogvitáikat diplomáciai csatornákon keresztül, békés úton rendezik.
Kihirdették a Magyar Közlönyben a Csáddal kötött pénzügyi együttműködési keretprogram kialakításáról szóló megállapodást. A rendelet szerint a kér kormány elkötelezett a nemzeti szuverenitás, a népek és nemzetek közötti egyenlőség, a béke és a nemzetközi biztonság iránt.
A pénzügyi együttműködési keretprogram részeként az Orbán-kormány az Eximbank által folyósítható kötött segélyhitelekhez kapcsolódóan vissza nem térítendő hivatalos támogatást ajánl fel kamattámogatás és adományelem formájában Csád kiemelt fejlesztési projektjeihez (vízgazdálkodás, mezőgazdaság és élelmiszeripar, információs technológia.)
A segélyhitel keretprogramhoz tartozó hitelügyletek résztvevői nyilatkozattal erősítik meg, hogy az OECD Vesztegetésekről és az Államilag Támogatott Exporthitelekről szóló cselekvési nyilatkozatában foglaltak értelmében nem vettek részt az ügylettel kapcsolatos vesztegetésekben, nincs tudomásuk korrupcióról. A kötött segélyhitelkeret 200 millió eurós összegéből folyósított hitelek futamideje a folyósítási időszakot követően nem haladhatja meg a 20 (húsz) évet, mely időtartam 5 (öt) év türelmi időt és 15 (tizenöt) év törlesztési időszakot foglal magába. Az éves kamat 0% (nulla százalék). A segélyhitelkeretből megvalósuló projekteket Magyarországon bejegyzett magyar gazdálkodó szervezetek valósítják meg, de az exportőröket a csádiak választják ki.
A kötött segélyhitelek kereskedelmi és politikai kockázatait a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt. (MEHIB) biztosítja.
Külön kitétel, hogy a szerződő felek jogvitáikat diplomáciai csatornákon keresztül, kölcsönös tárgyalásokkal és konzultációkkal, békés úton rendezik. A megállapodást bármelyik fél indoklás nélkül, diplomáciai úton írásban felmondhatja, ám a megállapodás alapján kötött egyedi hitelszerződésre ez nem lenne hatással, az hatályban marad teljesítéséig. (24.hu)