A milliárdos techvállalkozó szerint teljesen átalakul a gazdaság
Bill Gates meglehetősen borús jóslatot fogalmazott meg a jövőre nézve, mivel a mesterséges intelligencia tovább változtatja a világ működését – írja az amerikai Unilad portál.
Az AI fejlődésével az átlagemberek rosszul járnak, véli a Gates, aki arra figyelmeztetett, hogy sok munkahely egyszerűen elavulttá válik, ahogy a technológia egyre jobban beépül a társadalomba.
Szerinte csupán három olyan munkahely van, amelyet nem érint majd a mesterséges intelligencia forradalma.
Ezek közül nem meglepő módon első helyen állnak a programozók. Bár a mesterséges intelligencia is képes kódot generálni, ezen a ponton még messze nem tökéletes. Az embereknek képesnek kell lenniük arra, hogy figyelemmel kísérjék, kijavítsák a hibákat és a hibákat, valamint még fejlettebb rendszereket tervezzenek. Tehát a mesterséges intelligenciának szüksége van emberekre, hogy… még több mesterséges intelligenciát építsenek és felügyeljenek.
Gates előrejelzése alapján a második védett szakma az energetikai szakértők, mivel szerinte az energiaágazat túlságosan összetett ahhoz, hogy a mesterséges intelligencia egyelőre reálisan kezelni tudja.
„Az olaj-, nukleáris és megújuló energiaágazat stratégiát és túl sok szakértelmet igényel ahhoz, hogy teljesen automatizált iparágat hozzanak létre. Várhatóan továbbra is szükség lesz mérnökökre, kutatókra és technikusokra az infrastruktúra irányításához, az iparági kihívások megértéséhez és a jövőre vonatkozó innovációhoz.” – véli a milliárdos.
A harmadik jövőbiztos munkahely pedig a biológusok, akik intenzíven használják a mesterséges intelligenciát eszközként az orvostudományban, a technológiából azonban hiányzik a tudományos felfedezésekhez szükséges kreativitás.
Így a szakértők egyelőre valószínűleg csak adathalmazok elemzésére és betegségek diagnosztizálására fogják használni az AI-t.
Gates elismerte, hogy bizonyára tévedhet, de az egyre fejlődő technológia felhasználási módja valószínűleg hasonló módon fogja átformálni a mindennapi életet, mint ahogyan azt az ipari forradalom és az internet tette a múltban. (atv.hu)