A Magyar Infó 19. részében a politikai aktivizmus fontosságáról és a Tisza párt közösségi tevékenységeiről beszélt Magyar Péter.
A Tisza Párt elnöke hangsúlyozta a helyi ügyek javítását, a közéleti részvételt, valamint a nyugdíjasok és a fiatalok helyzetének megoldását célzó terveiket, miközben bírálta a kormányt.
A Tisza sziget közéleti mozgalom célja a közösség és a helyi ügyek jobbá tétele. A résztvevők számára lehetőséget ad a politikai aktivitásra és a közösségi építkezésre.
A Tisza sziget egy új közösséget teremt, ahol az emberek szabadon kifejezhetik magukat. A közösség tagjai aktívan részt vesznek helyi ügyekben.
A Tisza sziget csatlakozási folyamata egyszerű, online platformokon keresztül valósul meg. A programok során az érdeklődők könnyen megismerhetik a közösséget.
A mozgalom célja, hogy a tagok a saját képességeiket fejleszthessék. Különböző területeken, mint az egészségügy vagy a mérnöki tudományok, tapasztalatokat cserélnek.
A gazdaság stabilitásának megteremtése érdekében fontos a kiszámítható gazdaságpolitika, amely csökkenti a korrupciót és hatékonyan használja fel az uniós forrásokat. Az államadósság csökkentése érdekében több ezer milliárd forint megtakarítás érhető el.
A Tisza-kormány célja, hogy az uniós forrásokat hatékonyan használja fel, különös figyelmet fordítva a kis- és középvállalatokra. Ezek a vállalatok a magyar gazdaság alapját képezik.
Az ingatlanpiacon kialakult lakhatási válság megoldására állami bérlakásépítési programot terveznek indítani. Ezzel a cél a lakhatási problémák enyhítése és a fiatalok helyzetének javítása.
A kutatás-fejlesztés és a startup vállalkozások támogatása kiemelt szerepet kap. Az adómentességek és a bürokrácia csökkentése segítené az új cégek kialakulását és fejlődését.
A vidékfejlesztés érdekében új minisztériumot hoznak létre, hogy támogassák a vidéki közösségeket és megoldják a mezőgazdaság problémáit. Az uniós források hatékony felhasználásával kívánják elősegíteni a vidék fejlődését.
Az oktatási rendszer megújítása is fontos cél, hogy a vidéki fiatalok helyben maradhassanak és megfelelő képzésben részesüljenek. Az új programok segítenek a lemorzsolódás csökkentésében.
A klímaváltozás hatásainak kezelésére átfogó stratégiát dolgoznak ki, amelyben a gazdákat is bevonják. A cél a mezőgazdasági termelés fenntarthatóbbá tétele.
Az élelmiszerbiztonság érdekében a feldolgozóipar és a kistermelők támogatása kiemelt jelentőségű. Az alacsonyabb áfakulcsok bevezetése segíthet a megfizethető élelmiszerek biztosításában.
A tehetséggondozás létfontosságú az oktatási rendszerben, hogy a gyerekek felfedezhessék és kibontakoztathassák tehetségüket. Minden gyermek tehetséges valamiben, és ezt támogatni kell az iskolákban.
Fontos, hogy a gyermekek szeressenek iskolába járni, és hogy az intézmények 21. századi kihívásoknak megfeleljenek. E nélkül a tehetséggondozás nem lehet sikeres.
Kötelezővé kell tenni a környezeti, pénzügyi és egészségtudatosság oktatását, mivel ez hosszú távon jelentős előnyöket hozhat. E tudások birtoklása boldogabb életet eredményezhet.
Az idegen nyelvek kiemelt oktatása elengedhetetlen, mivel a magyar emberek alacsony arányban beszélnek idegen nyelveket. Ez hátrányt jelent a munkaerőpiacon és a tanulásban.
Bódis Krisztina munkásságát és a vele szembeni támadásokat tárgyalja Magyar Péter. A helyzet példa nélküli és széleskörű társadalmi reakciót váltott ki.
Magyar Péter hangsúlyozta, hogy Bódis Krisztina az egész életét a rászorulók segítésének szentelte. A támadások, amelyekkel szembesül, méltatlanok a munkájához képest.
A politikai kontextusban az előadó bírálja a kormányzati propagandát és a politikai ellenfelek manipulációját. Szerinte a közéleti aktivitás soha nem volt ilyen magas a rendszerváltás óta.
Az előadó kiemeli a civil jótékonysági akciókat, amelyek célja a rászoruló gyermekek támogatása. A társadalmi összefogás és a közös munka fontosságát hangsúlyozza.
Fontos, hogy a közösségi médiában aktívan részt vegyünk, hiszen a kormány propagandája jelentős energiát és pénzt igényel. A fiatalok, influencerek önkéntes munkája elengedhetetlen a közösségépítéshez.
A fiatalok és influencerek önkéntes tartalomgyártása kulcsszerepet játszik a közösségépítésben. Ezzel a közönség elérhetősége és bevonhatósága növelhető.
Jelenleg gomba módjára szaporodnak az ifjúsági tiszaaszigetek, amelyek aktív közreműködést igényelnek. Ezek a szigetek az új magyarország alapszövetét képezik.
A következő népszavazási kampányra való felkészülés során fontos, hogy minél több önkéntest vonjunk be. A közösségi aktivitás és a helyi problémák megoldása a szigetek feladata.
Március 15-ig három megyébe tervezett látogatásokat szervezünk, kezdve Békés megyével. Az események célja, hogy közelebb hozzuk a közösséget a politikai aktivitáshoz.
Elsőként Békés megyében töltünk két napot, ahol több települést is meglátogatunk. Ezen az úton fontos helyszín a Tisza kriptája is.
Március 30-án Csongrád-Csanád megyébe látogatunk, ahol első este Szegeden találkozunk. A második este Szentesen tervezünk tartózkodni.
A látogatások során emlékezetes találkozókra számítunk, és fontos, hogy az önkéntesek is részt vegyenek a hír terjesztésében. Hat megye maradt még a második országjárásban.
Orbán Viktor kormánya óriási közpénzbefektetéseket tett az elektromos autógyártásba, de a gazdasági helyzet romlását nem tudták megakadályozni, és az államcsőd felé vezet az út. Az ipari termelés és az infláció drámai mértékben növekszik, ami a magyar állampolgárok jövőjét fenyegeti.
Az akkumulátorgyártás és a járműgyártás 50%-os és 30%-os csökkenése komoly gazdasági problémákat okoz, amelyek a munkahelyeket is veszélyeztetik.
Orbán kormánya ígéreteket tesz a családok támogatására, azonban az adómentesség és nyugdíjemelés konkrét lépései még mindig váratnak magukra.
A kormány gazdasági intézkedései, például az áfa visszatérítés, nem elegendőek a megélhetési válság kezelésére, és a lakosság érzékeli a helyzet súlyosságát.
Orbán Viktor politikai stratégiája a magyar társadalom megosztására épül, de a magyar emberek egyesülve képesek megváltoztatni a helyzetet. Az összefogás és a közös célok elérése elengedhetetlen a jövőnk szempontjából.
Orbán Viktor gyűlöletkampányai a magyar emberek közötti feszültségeket erősítik, azonban a társadalom tudatosan felismeri a manipulációt és nem dől be ezeknek.
A népszavazás lehetősége biztosítja, hogy a magyar emberek kifejezhessék véleményüket a legfontosabb közös ügyekről, ezzel legitimizálva a kormányzati döntéseket.
A cél egy modern, demokratikus Magyarország megteremtése, ahol minden állampolgár hangját meghallják, és a hosszú távú megoldásokra összpontosítanak.