Szentkirályi Alexandra válaszoljon: érintett a családja a Mini-Dubaj bizniszben? – szegezi a kérdést a Fidesz fővárosi frakcióvezetőjének Jámbor András független országgyűlési képviselő a közösségi oldalán.
Jámbor szerint a projektben résztulajdonnal bíró Novacitas Kft. céghálóján keresztül akár Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszterhez, Szentkirályi férjéhez is vezethetnek a szálak. A Válasz Online korábban arról számolt be, hogy Garancsi István két nappal azelőtt lett tulajdonostárs a rákosrendezői területre elővásárlási joggal bíró cégben, hogy azt az állam eladta az arab befektetőnek. A Mini-Dubaj-projekt területének egy részén azonban nem csak Garancsi, hanem Habony Árpádék és egy Novacitas nevű Kft. is résztulajdonos, a kusza tulajdonosi szálakról itt írtunk részletesebben.
Jámbor arra alapozza gyanúját, hogy a Novacitas jelenlegi ügyvezetője, Balogh András és a tőkealapkezelő cég vezetője, Tiszolczi Renáta révén a honvédelmi miniszternek lehet vagy lehetett érdekeltsége a projektben. A képviselő szerint Balogh több olyan cégben is vezető szerepet tölt be, amelyek korábban Szalay-Bobrovniczky tulajdonában voltak. Miután Szalay-Bobrovniczky miniszterként leadta cégeit, most nem lehet közvetlen vagy közvetett érdekeltsége a beruházásban, de Jámbor feltételezi, hogy ha politikusból „visszaváltozik” oligarchává, akkor azok vissza fognak kerülni hozzá.
Jámbor azt is bejelentette, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz fordul az ügyben. „Mert ha valami sérti a szuverenitásunkat, az az, amikor egy idegen hatalom dönthet egy magyar állami terület eladásáról” – írta.
Karácsony Gergely is kommentálta Jámbor posztját: „Már megint és még mindig: pénz, pénz, pénzecske. A Fővárosi Közgyűlés szerdán tárgyal az ügyről, ezek után érdemben kell vizsgálni, kizárja-e a szavazásból összeférhetetlensége a Fidesz frakcióvezetőjét.” Mint ismert, Karácsony Gergely kedd délután jelentette be, hogy a főváros egyik cégének, a Fővárosi Távhőszolgáltató Zrt.-nek elővásárlási joga van Rákosrendező területére, ahol a kormány megállapodása alapján Mini-Dubajként ismertté vált beruházást valósítanák meg. A főváros elővásárlási jogáról azonban Lázár János építésügyi miniszter úgy nyilatkozott, hogy Budapest csak akkor élhet ezzel a joggal, ha kifizeti az ingatlan teljes, mintegy 5000 milliárd forintos árát. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a fővárosnak nincs elővásárlási joga, mivel az ingatlan csak az Egyesült Arab Emírségek által kijelölt jogalanynak adható el. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő pedig közölte, hogy az elővásárlás csak az arab befektetővel kötött szerződés valamennyi feltételének teljesítésével lehetséges. (Magyar Hang)