Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Azonnal mehet Sulyok Tamás a szőnyeg szélére a Karmelitákban?

    Azonnal mehet Sulyok Tamás a szőnyeg szélére a Karmelitákban?

  • Tisztában van vele a Zirci Ciszterci Apátság, hogy idős, mozgáskorlátozott bérlőket akarnak elküldeni

    Tisztában van vele a Zirci Ciszterci Apátság, hogy idős, mozgáskorlátozott bérlőket akarnak elküldeni

  • A kazincbarcikai Városvédők Egyesülete bejelentette a polgármester- és az önkormányzati képviselőjelöltjeit

    A kazincbarcikai Városvédők Egyesülete bejelentette a polgármester- és az önkormányzati képviselőjelöltjeit

  • Két domb között feszül a nemzeti kamuösszetartás értelmetlen függőhídja

    Két domb között feszül a nemzeti kamuösszetartás értelmetlen függőhídja

  • Vajna Tímeát a dubajozós per fővádlottja közvetítette ki hoszteszként Andy Vajnának

    Vajna Tímeát a dubajozós per fővádlottja közvetítette ki hoszteszként Andy Vajnának

  • Az oltásellenes szülők nem csak saját gyermeküket sodorják veszélybe

    Az oltásellenes szülők nem csak saját gyermeküket sodorják veszélybe

  • Csak tartózkodási helyre lehet átjelentkezni az önkormányzati választáson

    Csak tartózkodási helyre lehet átjelentkezni az önkormányzati választáson

  • Elmarad a református egységnap

    Elmarad a református egységnap

  • Törökgábor legyen a talpán, aki érti, mire gondolt Gulyás Gergely a kormányinfós végszavában

    Törökgábor legyen a talpán, aki érti, mire gondolt Gulyás Gergely a kormányinfós végszavában

  • Titokban Orbán finanszírozták az egyik legnagyobb európai tévécsatorna felvásárlását

    Titokban Orbánék finanszírozták az egyik legnagyobb európai tévécsatorna felvásárlását

  • A legszebb arcát mutatja a tavasz

    A legszebb arcát mutatja a tavasz

  • Határon innen és túl

    Határon innen és túl

  • Zöld utat adott Magyar Péter pártjának az NVB: indulhat a választásokon

    Zöld utat adott Magyar Péter pártjának az NVB: indulhat a választásokon

  • Meghalt O.J. Simpson

    Meghalt O.J. Simpson

  • Vastagon fogott Lázár János ceruzája, ha az állami cégek felügyelőbizottsági tagjainak fizetéseiről volt szó

    Vastagon fogott Lázár János ceruzája, ha az állami cégek felügyelőbizottsági tagjainak fizetéseiről volt szó

  • Április végén ismét "Akkor és Most" és Lampionos felvonulás!

    Április végén ismét "Akkor és Most" és Lampionos felvonulás!

  • Hadházy Ákos nyomán vizsgálódik az OLAF Mezőcsáton

    Hadházy Ákos nyomán vizsgálódik az OLAF Mezőcsáton

  • Kormányinfó: Nehéz időszakban vagyunk

    Kormányinfó: Nehéz időszakban vagyunk

  • A kormány nagy bejelentései hamarosan megérkeznek

    A kormány nagy bejelentései hamarosan megérkeznek

  • Magyar Péter Gulyás Gergelynek: „Kérlek, ne hazudjatok, legalább te ne”

    Magyar Péter Gulyás Gergelynek: „Kérlek, ne hazudjatok, legalább te ne”

  • Mi köze a Fidesznek a republikanizmushoz?

    Mi köze a Fidesznek a republikanizmushoz?

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element