Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

„Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni”

Belföld
2024.01.05.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
21

Komoly nehézséget okoz a kórházakban, hogy január 1-től nem alkalmaznak bérnővéreket

Több kórházban is fennakadásokat okozott az RTL Híradó információi szerint, hogy január elsejétől megszüntették a munkaerő-közvetítő cégek által küldött bérnővérek alkalmazását az állami egészségügyben. Egy munkaerő-közvetítő vezetője szerint ahelyett, hogy a nővérek aláírnák a szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, inkább szociális intézményekben dolgoznak tovább.

Több budapesti kórházban komoly nehézséget okoz, hogy január 1-től megszüntették az úgynevezett bérnővérek alkalmazását – értesült az RTL Híradó. Bérnővérek azok az egészségügyi dolgozók, akik szabadidejük terhére más kórházakban is munkát vállalnak. De sokan vannak olyanok is, akiknek nincs főállásuk egyetlen egészségügyi intézményben sem. Ők vállalkozóként ott dolgoznak, ahol éppen szükség van rájuk.

Egy érintett a Híradónak úgy fogalmazott: 

Rákényszerítettek, hogy szolgálati jogviszonyba menjek, márpedig én nem fogok. Én is el fogok menni trafikba vagy akárhova is.

A szolgálati jogviszonnyal az a legnagyobb problémája, hogy átvezényelhetnék más intézménybe, ráadásul eddigi pénzéhez képest akár 30-50 százalékkal kevesebbet keresne. 

Egy bérnővérek közvetítésével is foglalkozó cég vezetője arról beszélt a Híradónak, hogy minden velük kapcsolatban álló szakdolgozóval egyenként beszéltek, és nagyon sokan jelezték, hogy nem szeretnének szolgálati jogviszonyba átmenni. Inkább maradnak a cég ügyfelei, és átmennek a szociális intézményekbe dolgozni – mondta a cég vezetője.

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint egyes osztályok működése nagyban függ ezektől a bérnővérektől. A szakember szerint gyakran előfordul, hogy egyes osztályok szakdolgozóinak akár egyharmada is ilyen jogviszonyban dolgozott. Ezeken a helyeken most nehéz időszak elé nézhetnek.

Csökkenteni kell a kapacitásukat. Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni. Mert nem jut oda megfelelő egészségügyi szakdolgozó. Nem lehet műszakokat kiállítani

– tette hozzá.

Ott dolgozóktól úgy tudjuk, hogy a budapesti Szent János Kórházban, a Dél-Pesti Centrumkórházban és a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben is vannak olyan osztályok, melyek már most kisebb kapacitással tudnak működni, mert a bérnővérek nélkül nincs elegendő szakdolgozójuk.

A Kardiovaszkuláris Intézet főigazgatója arról beszélt a Híradónak, hogy kifejezetten örül, hogy a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégek már nem dolgozhatnak az állami egészségügyben. Andréka Péter azt mondta:

Nagyon sok problémát vetett fel a jelenlétük. És ezek mellett a problémák mellett eltörpül az a gond, hogy hát persze nekünk meg kell oldani az ebből eredő szakdolgozóhiányt.

(rtl.hu)

Címlapkép forrása: MTI
egészség
betegellátás
EGÉSZSÉGÜGY
BÉRÁPOLÓK
NŐVÉREK
munkaerőhiány
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.01.05. - 06:38
21
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Óriási hetes jelent meg a Csendes-óceán felett

    Óriási hetes jelent meg a Csendes-óceán felett

  • Folytatódik az enyhe idő, a februárt újabb rekorddal zárhatjuk

    Folytatódik az enyhe idő, a februárt újabb rekorddal zárhatjuk

  • Újabb pedofilbotrány: letartóztatták egy békési gyermekotthon nevelőjét, aki gyerekeket molesztált

    Újabb pedofilbotrány: letartóztatták egy békési gyermekotthon nevelőjét, aki gyerekeket molesztált

  • „Szedesse le ezt a szégyenfoltot” – Balog Zoltán nevét és idézetét leszedik egy budapesti emlékműről

    „Szedesse le ezt a szégyenfoltot” – Balog Zoltán nevét és idézetét leszedik egy budapesti emlékműről

  • Komoly KRESZ-változás készül Magyarországon

    Komoly KRESZ-változás készül Magyarországon

  • A járási hivatal „függetlenként” induló vezetője a Fidesz polgármesterjelöltje Siófokon

    A járási hivatal „függetlenként” induló vezetője a Fidesz polgármesterjelöltje Siófokon

  • 10-ből 7 megkérdezett szerint Rogán Antalnak is távoznia kellene

    10-ből 7 megkérdezett szerint Rogán Antalnak is távoznia kellene

  • Magyar Pétert beidézték, nem tudja, milyen céllal

    Magyar Pétert beidézték, nem tudja, milyen céllal

  • Összesen több mint kétmilliárd forintot kereshet munka nélkül Novák Katalin

    Összesen több mint kétmilliárd forintot kereshet munka nélkül Novák Katalin

  • Senki sem segít a recski sárlavina károsultjain

    Senki sem segít a recski sárlavina károsultjain

  • Tapintani lehetett a feszültséget, Orbán és Tusk össze is veszett Putyin miatt a V4-csúcson

    Tapintani lehetett a feszültséget, Orbán és Tusk össze is veszett Putyin miatt a V4-csúcson

  • Katasztrófaállapotot hirdettek Texasban az erőtüzek miatt

    Katasztrófaállapotot hirdettek Texasban az erőtüzek miatt

  • Három szót ismételget Orbán Viktor, ha K. Endréről és Novák Katalinról kérdezik

    Három szót ismételget Orbán Viktor, ha K. Endréről és Novák Katalinról kérdezik

  • Az Nvidia elnöke szerint befellegzett a programozóknak, nem lesz szükség rájuk

    Az Nvidia elnöke szerint befellegzett a programozóknak, nem lesz szükség rájuk

  • 18 év után lett ismét Renault az év autója

    18 év után lett ismét Renault az év autója

  • Sok európai repülőtéren eltörölték a folyadék-ellenőrzést

    Sok európai repülőtéren eltörölték a folyadék-ellenőrzést

  • Több ezer milliárdot fizetett ki eddig az Orbán-kormány a rezsialapból, de nem rezsire

    Több ezer milliárdot fizetett ki eddig az Orbán-kormány a rezsialapból, de nem rezsire

  • Ügyészségi vizsgálatot kezdeményeztek Orbán Viktorral szemben

    Ügyészségi vizsgálatot kezdeményeztek Orbán Viktorral szemben

  • Súlyos dolog történt az építőiparban, ennek nem lesz jó vége

    Súlyos dolog történt az építőiparban, ennek nem lesz jó vége

  • Orbán Viktor előterjesztésére tüntették ki a pedofil igazgatót 2016-ban

    Orbán Viktor előterjesztésére tüntették ki a pedofil igazgatót 2016-ban

  • Áprilisi idővel közeledik a február vége

    Áprilisi idővel közeledik a február vége

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element