Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

„Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni”

Belföld
2024.01.05.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
21

Komoly nehézséget okoz a kórházakban, hogy január 1-től nem alkalmaznak bérnővéreket

Több kórházban is fennakadásokat okozott az RTL Híradó információi szerint, hogy január elsejétől megszüntették a munkaerő-közvetítő cégek által küldött bérnővérek alkalmazását az állami egészségügyben. Egy munkaerő-közvetítő vezetője szerint ahelyett, hogy a nővérek aláírnák a szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, inkább szociális intézményekben dolgoznak tovább.

Több budapesti kórházban komoly nehézséget okoz, hogy január 1-től megszüntették az úgynevezett bérnővérek alkalmazását – értesült az RTL Híradó. Bérnővérek azok az egészségügyi dolgozók, akik szabadidejük terhére más kórházakban is munkát vállalnak. De sokan vannak olyanok is, akiknek nincs főállásuk egyetlen egészségügyi intézményben sem. Ők vállalkozóként ott dolgoznak, ahol éppen szükség van rájuk.

Egy érintett a Híradónak úgy fogalmazott: 

Rákényszerítettek, hogy szolgálati jogviszonyba menjek, márpedig én nem fogok. Én is el fogok menni trafikba vagy akárhova is.

A szolgálati jogviszonnyal az a legnagyobb problémája, hogy átvezényelhetnék más intézménybe, ráadásul eddigi pénzéhez képest akár 30-50 százalékkal kevesebbet keresne. 

Egy bérnővérek közvetítésével is foglalkozó cég vezetője arról beszélt a Híradónak, hogy minden velük kapcsolatban álló szakdolgozóval egyenként beszéltek, és nagyon sokan jelezték, hogy nem szeretnének szolgálati jogviszonyba átmenni. Inkább maradnak a cég ügyfelei, és átmennek a szociális intézményekbe dolgozni – mondta a cég vezetője.

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint egyes osztályok működése nagyban függ ezektől a bérnővérektől. A szakember szerint gyakran előfordul, hogy egyes osztályok szakdolgozóinak akár egyharmada is ilyen jogviszonyban dolgozott. Ezeken a helyeken most nehéz időszak elé nézhetnek.

Csökkenteni kell a kapacitásukat. Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni. Mert nem jut oda megfelelő egészségügyi szakdolgozó. Nem lehet műszakokat kiállítani

– tette hozzá.

Ott dolgozóktól úgy tudjuk, hogy a budapesti Szent János Kórházban, a Dél-Pesti Centrumkórházban és a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben is vannak olyan osztályok, melyek már most kisebb kapacitással tudnak működni, mert a bérnővérek nélkül nincs elegendő szakdolgozójuk.

A Kardiovaszkuláris Intézet főigazgatója arról beszélt a Híradónak, hogy kifejezetten örül, hogy a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégek már nem dolgozhatnak az állami egészségügyben. Andréka Péter azt mondta:

Nagyon sok problémát vetett fel a jelenlétük. És ezek mellett a problémák mellett eltörpül az a gond, hogy hát persze nekünk meg kell oldani az ebből eredő szakdolgozóhiányt.

(rtl.hu)

Címlapkép forrása: MTI
egészség
betegellátás
EGÉSZSÉGÜGY
BÉRÁPOLÓK
NŐVÉREK
munkaerőhiány
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.01.05. - 06:38
21
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Sorra érkeznek a reakciók: tényleg katonákat küldene a NATO Ukrajnába?

    Sorra érkeznek a reakciók: tényleg katonákat küldene a NATO Ukrajnába?

  • Demeter Szilárd lett a Nemzeti Múzeum új főigazgatója

    Demeter Szilárd lett a Nemzeti Múzeum új főigazgatója

  • Romániától nyugatra Magyarországon a legrosszabb a fiatalok helyzete az EU-ban

    Romániától nyugatra Magyarországon a legrosszabb a fiatalok helyzete az EU-ban

  • Versenyhatósági vizsgálatot kezdeményeztek a kis benzinkutak a Mol ellen

    Versenyhatósági vizsgálatot kezdeményeztek a kis benzinkutak a Mol ellen

  • A Belügyminisztérium szerint „elolvadt” a pedagógus-érdekképviseletek tagsága, az érintettek újabb lejáratási kísérletről beszélnek

    A Belügyminisztérium szerint „elolvadt” a pedagógus-érdekképviseletek tagsága, az érintettek újabb lejáratási kísérletről beszélnek

  • A vevők ideje jöhet a használtautó-piacon

    A vevők ideje jöhet a használtautó-piacon

  • Váratlanul üzenetet kaptak a japánok a Holdról

    Váratlanul üzenetet kaptak a japánok a Holdról

  • Küszöbön az újabb lombkorona sétány-botrány?

    Küszöbön az újabb lombkorona sétány-botrány?

  • "A sóskútiak, az érdiek és a tárnokiak se akarnak a házuk mögé akkubontót”

    "A sóskútiak, az érdiek és a tárnokiak se akarnak a házuk mögé akkubontót”

  • Balog Zoltán: Engedjenek a lelkipásztoraimmal találkozni

    Balog Zoltán: Engedjenek a lelkipásztoraimmal találkozni

  • A fideszes alpolgármester társaságában rugdosta a lelakatolt borozó kapuját a helyi vállalkozó Tiszaföldváron

    A fideszes alpolgármester társaságában rugdosta a lelakatolt borozó kapuját a helyi vállalkozó Tiszaföldváron

  • Magyar Péter újabb, erős állításai

    Magyar Péter újabb, erős állításai

  • Majtényi László: A kegyelmi döntésnek semmi köze nincs az elkövető ártatlanságához

    Majtényi László: A kegyelmi döntésnek semmi köze nincs az elkövető ártatlanságához

  • A Samsung-gyár légszennyezettségi adatai miatt, ismertlen tettes ellen feljelentést tesz a gödi polgármester

    A Samsung-gyár légszennyezettségi adatai miatt, ismertlen tettes ellen feljelentést tesz a gödi polgármester

  • Szabályosan került a kegyelmi döntést tartalmazó ítélet a Kúriai Döntésekbe, újra megjelenhet a folyóirat

    Szabályosan került a kegyelmi döntést tartalmazó ítélet a Kúriai Döntésekbe, újra megjelenhet a folyóirat

  • Orbán Viktor legnehezebb hónapja

    Orbán Viktor legnehezebb hónapja

  • Novák Katalin videóval búcsúzott, amibe Orbán Viktor már nem fért bele

    Novák Katalin videóval búcsúzott, amibe Orbán Viktor már nem fért bele

  • Marad a tavaszi enyhe idő

    Marad a tavaszi enyhe idő

  • Sulyok Tamás az új köztársasági elnök

    Sulyok Tamás az új köztársasági elnök

  • Elfogadta a parlament Novák Katalin lemondását

    Elfogadta a parlament Novák Katalin lemondását

  • Megszavazta a parlament a svéd NATO-csatlakozást

    Megszavazta a parlament a svéd NATO-csatlakozást

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element