Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Óriási bajba kerülhet több kínai telefongyártó

Technika
2023.09.10.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
10

Az Oppo, a Realme, a OnePlus és még több más nagy márka is óriási bajba került a finn konszern követelései miatt.

A BBK Electronics egyike azon kínai konglomerátumoknak, amelyek gyakorlatilag a semmiből érkezve évek alatt hódították meg a telefonos piacot, kiszorítva onnan a régi, tradicionális szereplők egy részét. A konszern olyan márkái, mint a OnePlus, a Realme, a Vivo és a zászlóshajó Oppo Európában is ismertek, népszerűek voltak, és a holding olyan fontos területeken is meghatározó pozíciókat épített ki, mint India vagy Dél-Amerika.

Azonban most minden jel arra utal, hogy a BBK nem más, mint egy agyaglábakon álló kolosszus, amelyet most egyetlen rúgással küldhet földre egy olyan nagy piaci szereplő, amely úgy döntött, hogy nem hajlandó behódolni. Ez pedig a Nokia. 

A Nokia bár egy évtizede elhagyta a mobil szektort, de ez nem jelenti azt, hogy az egész telekommunikációs iparágból visszavonultak volna. Sőt. Minden korábbinál több energiát és pénzt tudtak és tudnak fordítani a háttér, azaz a hálózati és adatátviteli technológiák fejlesztésére és kiépítésére. Olyan megoldásokat tettek le az asztalra, amelyeket aktívan használnak a frontvonalban lévő szereplők, azaz a telefongyártók. 

A vita tárgya

Többek között kifejlesztettek egy 4G/5G adatátviteli eljárást is, amelyet az említett, BBK Electronicshoz tartozó márkák készülékeibe is beépítettek. 2018-ban kötött licencszerződést a két cég erről, amely azonban 2021-ben lejárt. A BBK viszont ezt nem kívánta megújítani, azonban a technológiát beépítette későbbi telefonjaiba is.

A NOKIA ÁLLÁSPONTJA SZERINT EZZEL GYAKORLATILAG MEGLOPTÁK ŐKET, ÉS VÉLEMÉNYÜK SZERINT AZ OPPO, ÉS A TÖBBI MÁRKA SEMMILYEN HAJLANDÓSÁGOT NEM MUTATOTT ARRA, HOGY MEGFELELŐ ÖSSZEGET FIZESSEN.

Csak az időt húzták, és folyamatosan dobták piacra azokat a modelleket, amelyek tartalmazták a finn vállalat szabványait. 

A Nokia megfenyegette a BBK Electronicsot azzal, hogy bíróság elé viszi az ügyet, amennyiben nem tudnak megállapodni, azonban a BBK vezetői valószínűleg úgy voltak vele, hogy úgysem mernek velük ujjat húzni. Ám tévedtek. 

Óriási ütések a bíróságon

Nyugodtan állíthatjuk, hogy a Nokia az elmúlt időszakban globális támadást indított az igazságügyi szerveknél a BBK Electronics ellen. Németországban gyakorlatilag precedens értékű ítélet született, aminek következtében megtiltották a Nokia technológiáit tartalmazó Oppo, Realme és Vivo termékek forgalmazását az országban, amíg nem fizetnek.

EZT KÖVETŐEN A KONSZERN ÚGY DÖNTÖTT, HOGY KIVONUL AZ EURÓPAI UNIÓ ORSZÁGAIBÓL, NEM VÁRVA MEG A TÖBBI PERESKEDÉST. 

Ez már magában óriási ütés lett volna, de ez még csak a kezdet volt. Később hasonló döntés született Nagy-Britanniában, Braziliában és Indiában is. Ez pedig sok jóval nem kecsegtet. Ezt követően gyakorlatilag maradt Afrika, a kínai, a délkelet-ázsiai és az orosz piac, ezek pedig nem képesek életben tartani egy ekkora konszernt, ráadásul a Nokia további pereket helyezett kilátásba. 

Miért ilyen kegyetlen?

Joggal merülhet fel a kérdés, hogy a Nokia miért nem nagyvonalúbb. Nos, a cég ezt nem teheti meg, hiszen más gyártók, így például a Motorola vagy a Xiaomi kifizették a kért összeget. Ha engedményeket tennének a BBK-nak, akkor ezt mindenki elvárná, egyébként teljes joggal. A Nokia ráadásul ezzel a húzással komoly erőt demonstrált, és megmutatta mindenkinek, hogy velük nem lehet packázni. 

Persze az is logikus lenne, ha a BBK Electronics kifizetné a kért összeget, kötne egy új licencszerződést, és folytatódna minden, úgy mint rég. Elképesztő összegeket költöttek a márkák felépítésére, a kommunikációs kampányokra, és a helyi kirendeltségek felállítására, most pedig úgy tűnik, hogy mindent veszni hagynak.

MINDEN JEL ARRA UTAL, HOGY A KÍNAI KONSZERN FIZETNE, HA TUDNA. DE NEM TUD.

Az okostelefonos piac jó ideje zsugorodik. A verseny óriási, a költségek elszálltak, ráadásul volt néhány rossz befektetése is a holdingnak, amelyek csak vitték a pénzt. És nagyon úgy fest, hogy a kínai állam sem akar mankót nyújtani, amiben szintén van némi ráció. Pláne úgy, hogy akad még több más vállalat is, például a már említett Xiaomi és Motorola, amelyek tartják a frontot, sőt, igen jó eredményeket érnek el, mindenféle problémák nélkül. 

Pont emiatt azt mondanánk, hogy a kilátások, legalábbis jelenleg nem túl bíztatóak az Oppo és társai számára. Benne van a pakliban, hogy hamarosan már csak úgy tekinthetünk rájuk, mint a múlt emlékeire. (Origo)

Címlapkép forrása: Zoom News
per
BBK
NOKIA
OPPO
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.09.10. - 06:45
10
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • „Tál hívja Gyűjtőt” – így zajlott a Schadl letartóztatása előtti három nap, amikor Rogánék szólhattak Völnernek

    „Tál hívja Gyűjtőt” – így zajlott a Schadl letartóztatása előtti három nap, amikor Rogánék szólhattak Völnernek

  • Hangfelvételek mutatják, mennyit változott Völner, miután Rogánék berendelték a Karmelitába

    Hangfelvételek mutatják, mennyit változott Völner, miután Rogánék berendelték a Karmelitába

  • Florida kormányzója aláírta a törvényt, ami kitiltja a 14 éven aluliakat a közösségi médiáról

    Florida kormányzója aláírta a törvényt, ami kitiltja a 14 éven aluliakat a közösségi médiáról

  • Vádászház épült a munkásszálló pénzéből

    Vádászház épült a munkásszálló pénzéből

  • Orbán Viktor szövetségese háborúra készül a szomszédunkban

    Orbán Viktor szövetségese háborúra készül a szomszédunkban

  • Pottondy Edina veszélyes vizekre evezett

    Pottyondy Edina veszélyes vizekre evezett

  • Hol tartott Schadl-Völner-botrány akkor, amikor Magyar Péter állítása szerint felvett egy beszélgetést a feleségével?

    Hol tartott Schadl-Völner-botrány akkor, amikor Magyar Péter állítása szerint felvett egy beszélgetést a feleségével?

  • Erős szél és napsütés

    Erős szél és napsütés

  • NAGY A BAJ! Amennyiben Magyar Péter, Hadházy Ákos és Gyurcsány Ferenc az ellenzéki lehetőség...

    NAGY A BAJ! Amennyiben Magyar Péter, Hadházy Ákos és Gyurcsány Ferenc az ellenzéki lehetőség...

  • Itt az eredménye a rezsicsökkentés részleges eltörlésének: több fát és szemetet éget a magyar

    Itt az eredménye a rezsicsökkentés részleges eltörlésének: több fát és szemetet éget a magyar

  • "Ez egy maffiakormány, ebből nem lehet kiszállni"

    "Ez egy maffiakormány, ebből nem lehet kiszállni"

  • Siófokon civilek szerveztek gyűjtést, hogy legyen elég munkavédelmi cipője a helyi mentősöknek

    Siófokon civilek szerveztek gyűjtést, hogy legyen elég munkavédelmi cipője a helyi mentősöknek

  • Mi történt? Lemondott a Boeing vezérkara

    Mi történt? Lemondott a Boeing vezérkara

  • Érden a fideszes jelölt kezdeményez népszavazást a város mellé tervezett akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemről

    Érden a fideszes jelölt kezdeményez népszavazást a város mellé tervezett akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemről

  • A raliversenyeken a szervezők szélmalomharcot vívnak a szabálytalan nézőkkel

    A raliversenyeken a szervezők szélmalomharcot vívnak a szabálytalan nézőkkel

  • Elege lett az Európai Zöld Pártnak, felfüggeszti az együttműködést az LMP-vel Vitézy Dávid támogatása miatt

    Elege lett az Európai Zöld Pártnak, felfüggeszti az együttműködést az LMP-vel Vitézy Dávid támogatása miatt

  • Már az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja Magyar Péter állításait

    Már az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja Magyar Péter állításait

  • Újabb pedofil a bicskei gyermekotthonügyben

    Újabb pedofil a bicskei gyermekotthonügyben

  • A kínaiaknak csak jó, ha Orbánék fejjel mennek a falnak

    A kínaiaknak csak jó, ha Orbánék fejjel mennek a falnak

  • Rogán Antalt egy 1,2 millió forintos olasz dzseki védi a széltől

    Rogán Antalt egy 1,2 millió forintos olasz dzseki védi a széltől

  • Szerdától tovább emelkedik a benzin ára

    Szerdától tovább emelkedik a benzin ára

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element