Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Az állmosítás után egyetlen védőnő maradt Csömörön

Belföld
2023.07.01.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
17

Jöhetnek az átvezénylések

Eddig 24 védőnőről tudható, hogy felmond, 21 pedig nyugdíjba megy, miután holnaptól a megyei kórházakhoz tartoznak majd. Ezt az Országos Kórházi Főigazgatóság közölte az RTL Híradóval. A pest megyei Csömörre például más településekről vezényelnek át helyettesítő védőnőket, heti néhány órára. Bár szombattól már az államnak kellene működtetnie a védőnői szolgálatokat, még mindig nem lehet tudni az önkormányzatoknak kell-e fizetniük és milyen számlákat. Ráadásul sok önkormányzattal még a szerződéseket sem írták alá a kórházak.

Robitschek Andreának és Berta Mónikának pénteken volt az utolsó munkanapja Csömörön védőnőként. Nem folytatják tovább.

Én nagyon szeretem a munkámat, nekem a védőnőség az a hivatásom, de a bizonytalan helyzetre való tekintettel úgy döntöttem, hogy egyelőre nem, és ezt nagyon sajnálom

– mondta Mónika.

Mindannyian az újratervezés időszakában vagyunk most, de ugye a szakmához való ragaszkodás, szeretet az abba az irányba vinne minket, hogy továbbra is megőrizzük a családjainkkal a kapcsolatot, ezért gondolkodunk abban, hogy ha lesz valami lehetőség, akkor az önkormányzattal tovább dolgozunk

– tette hozzá Andrea.

Ők ketten azután döntöttek a távozás mellett, hogy szombattól már állami alkalmazottként a Dél-Pesti Centrumkórházhoz tartoznának. A Pest megyei Csömörön így egy aktív védőnő marad.

Információink szerint néhány órában más településekről átvezényelve fognak itt helyettesítő, részmunkaidős védőnők dolgozni, úgy tudjuk, azokon a településeken szintén még rosszabb lesz emiatt az ellátás, nálunk pedig a mi naphoz képest egészen biztosan rosszabb lesz az ellátás

– mondta Fábri István, Csömör polgármestere.

Nem jön ki a matek

Az ország másik végében, a Veszprém megyei Devecseren a polgármester ajándékcsomaggal búcsúzott a védőnőktől, ők pedig emlékfotókkal tőle. Ők maradnak, csak az állam lesz a munkáltatójuk az önkormányzat helyett szombattól.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint „48 védőnőről tudható, hogy nem ír alá új munkaszerződést.” Kérdés, ez hogy jött ki, mert azt írják: 24-en felmondtak, 21-en nyugdíjba mennek, 6-an pedig másik megyébe. Ez így 51. De ennél fontosabb kérdésekre sem lehet még tudni a választ a polgármesterek szerint. Devecseren például az önkormányzat fizette a védőnők telefonszámláját, kaptak laptopot, van, aki szolgálati lakást is. Nem tudni, mi lesz most ezekkel.

Továbbra is nyitott kérdés, hogy miként fog történni az ingatlannak a karbantartása, adott esetben az ingó eszközöknek a pótlása, hiszen az önkormányzatnak nincsen a mi álláspontunk szerint jogi lehetősége arra, hogy egy olyan intézmény esetében előlegezzen meg pénzkifizetéseket, amely intézménynek a fenntartása már nem az ő feladata jogilag

– mondta Ferenczi Gábor, Devecser polgármestere.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság az RTL Híradónak azt írta: a rezsidíjat, a karbantartások és a takarítás költségeit eddig is a „Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő biztosította”. Csak annyi változik, hogy nem az önkormányzatoknak, hanem a kórházaknak folyósítja majd. A kórházak pedig megegyeznek az önkormányzatokkal abban, hogy „milyen költségek finanszírozásra használják fel az összeget”. Csakhogy még mindig egyezkednek, miközben szombattól már él az új rendszer. Sok önkormányzattal nem kötötték még meg a kórházak a szerződést. Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint július 31-ig ráérnek.

Van, ahol minden védőnő felmondott

Nem tudni ki látja el a gyerekeket jövő héttől a Veszprém megyei Pétfürdőn, ugyanis a falu mindhárom védőnője felmondott. Egyikük azt mondta: az, hogy júliustól az önkormányzattól a megyei kórházhoz kerülnek, csak az utolsó csepp volt a pohárban. A Belügyminisztérium szerint a váltással mindenkinek nő a bére, a védőnők szerint viszont sokaknak csökken, mivel az állam nem fizeti azokat a béren kívüli juttatásokat, amelyeket eddig az önkormányzatok adtak. (rtl.hu)

Címlapkép forrása: MTI
Belföld
védőnők
egészégügy
orvosok
önkormányzat
FELMONDÁS
devecser
csömör
Kapcsolódó cikkek
A kormány ígérete ellenére tízezer forintokkal csökkenhet egyes védőnők bére
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.07.01. - 06:35
17
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Magyar siker: három hónap alatt összehozta a kormány az egész évre tervezett hiány 93 százalékát

    Magyar siker: három hónap alatt összehozta a kormány az egész évre tervezett hiány 93 százalékát

  • Letelt a jótállás, mállik szét a Mészáros Lőrincék építette főút

    Letelt a jótállás, mállik szét a Mészáros Lőrincék építette főút

  • Szerdán egy hidegfront hatására hőmérsékleti szempontból kettészakad az ország

    Szerdán egy hidegfront hatására hőmérsékleti szempontból kettészakad az ország

  • Átadta egyesületét Magyar Péternek, kirúgták

    Átadta egyesületét Magyar Péternek, kirúgták

  • Bernard Guetta: Orbán sincs beoltva a hatalom elkopása ellen

    Bernard Guetta: Orbán sincs beoltva a hatalom elkopása ellen

  • Magyar Péter kiírta uniós képviselőjelölti pályázatát, nagy előny a pártpolitikai háttér hiánya

    Magyar Péter kiírta uniós képviselőjelölti pályázatát, nagy előny a pártpolitikai háttér hiánya

  • Megvan a lengyel választások összesített eredménye

    Megvan a lengyel választások összesített eredménye

  • Döntött a kormány a 2025-ös december 24-éről

    Döntött a kormány a 2025-ös december 24-éről

  • A tavalyi után a jelek szerint idén is távol marad a kormány egy nagyszabású nemzetközi oktatási fórumtól

    A tavalyi után a jelek szerint idén is távol marad a kormány egy nagyszabású nemzetközi oktatási fórumtól

  • Már a tenderkiírás előtt egyeztethetett a Metrowagonmash orosz metrógyártó képviselőivel az előző városvezetés és a BKV

    Már a tenderkiírás előtt egyeztethetett a Metrowagonmash orosz metrógyártó képviselőivel az előző városvezetés és a BKV

  • Sokan nem azt az élelmiszert veszik meg, amit szeretnének, hanem azt, amire pénzük van

    Sokan nem azt az élelmiszert veszik meg, amit szeretnének, hanem azt, amire pénzük van

  • Tíz paksi atomerőműnek megfelelő villamosenergiát használnak az amerikai adatközpontok

    Tíz paksi atomerőműnek megfelelő villamosenergiát használnak az amerikai adatközpontok

  • A Hír TV hirdetésben tolja, hogy Fodor Gábor szerint nem érdekes, mit mond Varga Judit a hangfelvételen

    A Hír TV hirdetésben tolja, hogy Fodor Gábor szerint nem érdekes, mit mond Varga Judit a hangfelvételen

  • „Ideje lerombolni a leválthatatlanság mítoszát”

    „Ideje lerombolni a leválthatatlanság mítoszát”

  • Úgy néz ki, igaz a hír: amerikai helikoptereken repültek be kommandósok Oroszország területére

    Úgy néz ki, igaz a hír: amerikai helikoptereken repültek be kommandósok Oroszország területére

  • Magyar Péter üzent a Megafonnak

    Magyar Péter üzent a Megafonnak

  • Milliók figyelték a napfogyatkozást Amerikában

    Milliók figyelték a napfogyatkozást Amerikában

  • A nagy bejelentés: költségvetési csalás vádlottjaként indul Simonka György a polgármesteri címért

    A nagy bejelentés: költségvetési csalás vádlottjaként indul Simonka György a polgármesteri címért

  • Kamerákkal kukkolta a vendégeket a legintimebb pillanataikban a balatoni szállásadó, és úgy tűnik, nem áll le

    Kamerákkal kukkolta a vendégeket a legintimebb pillanataikban a balatoni szállásadó, és úgy tűnik, nem áll le

  • Ha megtanulta volna a leckét, Izrael bele se kezdett volna a gázai háborúba

    Ha megtanulta volna a leckét, Izrael bele se kezdett volna a gázai háborúba

  • 30 millió dollárnak veszhet nyoma Los Angelesben

    30 millió dollárnak veszhet nyoma Los Angelesben

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element