A NASA arra használja fel a jelenséget, hogy tanulmányokat végezzen az ionoszférára gyakorolt hatásairól.
Több ezren gyűltek össze a mexikói Mazatlánban, hogy megnézzék a teljes napfogyatkozást. Körülbelül négy percig tartott, amíg a Hold teljesen eltakarta a Napot. Helyi idő szerint délután 2 óra volt, Európában már késő este.
A jelenség Kanadában és az Egyesült Államokban is látható volt, de egyes esetekben csak részlegesen. Még így is nagyszerű esemény, hogy a nap közepén elsötétül az égbolt.
Az Egyesült Államok 15 államát érintette a hétfői teljes napfogyatkozás, az adott területekre több millió turista is ellátogatott, hogy megcsodálja a látványt. A napfogyatkozás sávja délnyugatról-északkeleti irányban szelte át az Egyesült Államokat, mintegy 4000 kilométer hosszan és csaknem 200 kilométer szélességben.
A napfogyatkozás egyedülálló lehetőség a tudomány, az oktatás és a felfedezés számára. A NASA arra használja fel, hogy tanulmányokat végezzen a jelenség ionoszférára gyakorolt hatásairól és a távközlést érintő esetleges zavarokról.
A következő teljes napfogyatkozás 2026. augusztus 12-én lesz, és az északi félteke nagy területeit érinti. Jövőre, március 29-én Európában részleges napfogyatkozás látható. (Euronews)