Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Több 10 ezer forinttal csökkentik a védőnők bérét

Belföld
2024.08.29.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
30

Szeptembertől jelentős fizetéscsökkenés vár a védőnőkre a Dél-pesti Centrumkórházban.

Szeptembertől jelentős fizetéscsökkenés vár a védőnőkre a Dél-pesti Centrumkórházban, ahol egyesek akár 80 ezer forinttal kevesebbet is vihetnek haza. Az ágazatban már eddig is megvonták a pótlékokat, és a munkakörülmények is sokszor elmaradnak az elvárhatótól. Bár a kormány szavakban elismeri a védőnők munkáját, az anyagi támogatás egyre inkább csökken, ami súlyos nehézségek elé állítja az egészségügyi dolgozókat.

Bár a védőnők munkáját gyakran méltatják, szeptembertől súlyos anyagi megszorításokkal kell szembenézniük. A Dél-pesti Centrumkórházban dolgozók bérében jelentős, több tízezer forintos csökkenés várható, és más egészségügyi intézményekben is hasonló helyzet alakulhat ki. A védőnői szektorban már korábban is csökkentették a pótlékokat, és az alapvető munkakörülmények is sok esetben hiányosak - írja az atv.hu. 

Júniusban Vitályos Eszter kormányszóvivő és Takács Péter egészségügyi államtitkár méltatta a védőnői szolgálat munkáját annak 109. évfordulóján, azonban a szavakban megfogalmazott elismerés nem tükröződik az anyagi támogatásban. Az ATV Híradó értesülése szerint szeptembertől a Dél-pesti Centrumkórházban dolgozó védőnők fizetése akár 80 ezer forinttal is csökkenhet.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság és a Dél-pesti Centrumkórház az ATV megkeresésére nem reagált, de egy érintett védőnő eljuttatta a csatornához a szerződése részletét, amelyben a kórház elismeri, hogy anyagi források hiányában nem tudja biztosítani az eddigi bérkiegészítéseket.

A szektorban dolgozók már korábban is szembesültek a juttatások megvonásával. Egy védőnő elmondta, hogy a korábban az önkormányzat által biztosított bérkiegészítéseket és a cafeteria juttatásokat is elvették vagy beépítették az alapbérbe.

Tavaly nyáron a védőnői rendszert átszervezték, és az állam vette át a fenntartói szerepet az önkormányzatoktól. Bár a kormány növelte az alapbéreket, a korábbi önkormányzati bérkiegészítéseket fokozatosan megszüntették a kórházak, ahogy ez most a Dél-pesti Centrumkórházban is történt.

A Független Egészségügyi Szakszervezet szerint több védőnő esetében a bérnövekedés ellenére sem emelkedett a havi kereset, emellett a munkakörülmények is hagynak kívánnivalót maguk után. Szalainé Pintér Boglárka szerint számos védőnő dolgozik olyan körülmények között, amelyek nem felelnek meg az előírt minimumfeltételeknek, legyen szó tanácsadói felszerelésről vagy a rendelők állapotáról. Gyakran előfordul, hogy a védőnők fűtetlen, hűtés nélküli rendelőkben vagy penészes ingatlanokban fogadják a családokat, mert az önkormányzatok és a kórházak nem egyeztetnek a szükséges karbantartásokról és beszerzésekről. (Pénzcentrum)

Címlapkép forrása: MTI
egészség
EGÉSZSÉGÜGY
anyagi helyzet
VÉDŐNŐ
dolgozók
anyagiak
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.08.29. - 17:34
30
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Irán öngólt lőtt a támadással

    Irán öngólt lőtt a támadással

  • Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

    Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

  • Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

    Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

  • Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

    Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

  • Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

    Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

  • Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

    Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

  • Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

    Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

  • Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

    Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

  • Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

    Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

  • Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

    Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

  • Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

    Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

  • Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

    Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

  • Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

    Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

  • Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

    Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

  • Kína csődközelben

    Kína csődközelben

  • A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

    A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

  • Magyar Péter meghámozta a lufit

    Magyar Péter meghámozta a lufit

  • A zöld energia mítosza

    A zöld energia mítosza

  • Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

    Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

  • Melyik a legjobb a hatból?

    Melyik a legjobb a hatból?

  • Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

    Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element