Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Német katonai szakértő: Ukrajna veresége nyilvánvalóvá válik, és a nyugati fegyverek után katonákat követelnek majd

Külföld
2024.06.26.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
16

Az Európai Unió és Németország egyre közelebb sodródik a háborúhoz. Valóban tényleg bekövetkezhet-e ez, és mit ér egy Oroszország nélkül megrendezett békekonferencia? Erről is beszélt a NATO Katonai Bizottságának volt elnöke.

Horváth Ágnes, a Vasárnapi újság szerkesztő-riportere Harald Kujattal, a NATO Katonai Bizottságának korábbi elnökével, a német Luftwaffe nyugalmazott tábornokával készített interjút. 

A beszélgetésben legelőször a múlt heti svájci békecsúcs került szóba, amelynek elvileg a békekötés lehetőségeinek keresése lett volna a célja, ám ehelyett még több katonai támogatást kértek Ukrajnának – Oroszország meghívás nélkül. A csúcson eleve kevés állam vett részt, a 92-ből ráadásul csupán 78-an írták alá a zárónyilatkozatot. India képviselője úgy fogalmazott, azért nem teszik meg, mert „csak olyan lehetőségek vezethetnek a békéhez, amelyek mindkét fél számára elfogadhatóak”. A három tárgyalt témából ráadásul egyiknek sem volt köze a háború tényleges befejezéséhez. 

Arra a kérdésre, hogy van-e annak realitása, hogy – amiként azt Ursula von der Leyen is jelezte –, Ukrajna diktálhassa az „igazságos béke” feltételeit, a német tábornok azt felelte, hogy ez teljes képtelenség. 

A HÁBORÚ LÉNYEGÉBEN ELÉRTE A TETŐPONTJÁT, EZÉRT MINDEN ÉRINTETT KEZD IDEGES LENNI, HOGY MIT IS TEGYEN. A PROBLÉMA AZ, HOGY SEM A NYUGATNAK, SEM AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKNAK, SEM EURÓPÁBAN SENKINEK NINCS OLYAN TERVE, AMELY ENNEK A HÁBORÚNAK A VÉGÉHEZ VEZETHETNE

– fogalmazott.

Felidézte, hogy nem sokkal a svájci konferencia előtt Putyin ugyan tett egy javaslatot a háború lezárására, amit azonnal elutasítottak. Többek között a NATO főtitkára is, ezzel azt a benyomást keltve, hogy a NATO közvetlenül érintett ebben a háborúban. 

„Még csak kísérletet sem tettek a közeledésre, annak jelzésére, hogy készek tárgyalni, még ha nem is tetszenek nekik Putyin feltételei. Ezzel újra elszalasztottak egy olyan lehetőséget, aminek talán kompromisszum lehetett volna a vége. Csakúgy, mint amikor a a háború kezdete előtt nem tárgyaltak komolyan Oroszországgal a 2021. december 17-i orosz javaslatokró,  vagy a háború kitörése után közvetlenül ugyancsak megtorpedózták azokat a tárgyalásokat, amelyekre előbb Fehéroroszországban, majd Isztambulban lett volna lehetőség Oroszország és Ukrajna között. Ezek a Nyugat azóta meghozott számtalan rossz döntéseinek sorába illeszkednek” – mondta Harald Kujat.

A katonai szakértő szerint nem kérdés, hogy a háború egyre nagyobb veszteségekhez vezet, 

és a Nyugatnak végre be kell látnia, hogy a hatalmas pénzügyi támogatás, az emberek áldozatvállalása és a fegyverszállítások ellenére Ukrajna helyzete egyre rosszabb,

és ezzel párhuzamosan „minden nappal egyre csökken az esély arra is, hogy valamikor majd olyan tárgyalásokat lehessen folytatni, amelyek Ukrajna minimális érdekeit kielégítik”.

Ennek ellenére a NATO mind több támogatást ígér Zelenszkijéknek, ami a volt tábornok szerint oda vezet, hogy a lokális háború egyre inkább egy nagy európai háborúvá válik.

„A cél egyértelműen az, hogy a Nyugatot is belerángassák ebbe a háborúba, és a közvetett támogatástól, amely a fegyverellátást jelenti, eljussunk a közvetlen részvételig. Kivéve az Egyesült Államokat, hiszen az amerikaiak ódzkodnak az Oroszországgal való közvetlen konfrontáció kockázatától. (...) A költségeket most az európaiakra hárítják, de a felelősséget is, hogy ha Ukrajna valóban katonai vereséget szenved, az amerikaiak azt mondhassák, hogy az európaiak nem szállítottak elég fegyvert.” 

Arra a kérdésre, mikor jön el a pont, amikor európai katonáknak is a frontra kell vonulnia, úgy válaszolt, hogy hamarosan eljön az idő, amikor Ukrajna katasztrofális katonai veresége nyilvánvalóvá válik, és akkor a nyugati fegyverek után nyugati katonákat követelnek majd.

Azt is látjuk, hogy egyes nyugati államok egészen nyilvánvalóan készek erre.

Harald Kujat a fentiek tükrében elég pesszimista a tekintetben,  hogy a következő hónapokban valamilyen békemegállapodás születhessen. Különösen, mert egyre többszörhallani a nukleáris mozgósításról is, illetve arról, hogy a NATO a németországi Wiesbadenben alakítja ki a főhadiszállását az ukrajnai műveletek támogatásához. Amely hivatal az Amerikai Európai Parancsnokság amerikai parancsnokának tartozik majd beszámolási kötelezettséggel

„Miközben az amerikaiak nem akadályozták meg a háborút, és fegyverszállításaikkal masszívan támogatják azt, mégis végső soron ódzkodnak az Oroszországgal való közvetlen konfrontációtól. Talán majd az európaiak felébrednek és megértik mindennek a jelentőségét. Nem tudjuk elképzelni, hogy mivel járna egy európai háború, ami egy nukleáris háborúvá is válhat. Nekem sajnos van elképzelésem erről, és ez bizony Európa végét jelentené. Szóval nagyon súlyos a helyzet.” (mandiner.hu)

Címlapkép forrása: Epthinktank
UKRAJNA
Oroszország
OROSZ-UKRÁN HÁBORÚ
NATO
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.06.26. - 06:17
16
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Irán öngólt lőtt a támadással

    Irán öngólt lőtt a támadással

  • Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

    Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

  • Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

    Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

  • Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

    Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

  • Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

    Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

  • Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

    Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

  • Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

    Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

  • Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

    Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

  • Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

    Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

  • Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

    Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

  • Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

    Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

  • Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

    Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

  • Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

    Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

  • Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

    Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

  • Kína csődközelben

    Kína csődközelben

  • A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

    A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

  • Magyar Péter meghámozta a lufit

    Magyar Péter meghámozta a lufit

  • A zöld energia mítosza

    A zöld energia mítosza

  • Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

    Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

  • Melyik a legjobb a hatból?

    Melyik a legjobb a hatból?

  • Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

    Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element