Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Több ezren tüntettek Pozsonyban a kulturális minisztérium lépései ellen

Külföld
2024.08.13.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
54

Hétfő este több ezren tüntettek Pozsonyban a Kulturális Minisztérium (MK) lépései ellen. A tüntetést az Otvorená kultúra nevű polgári platform szervezte több kulturális szervezettel együtt.

A tömeg a Szlovák Nemzeti Színház (SND) új épületétől indult a minisztérium épülete elé. A szervezők 9000-re becsülik a résztvevők számát.

A tüntetéshez magyar művészek is csatlakoztak. A támogatók listájában egyetlen magyar intézmény, a Bázis – Magyar Irodalmi és Művészeti Egyesület szerepel. Juhász R. József a egyesület társelnöke elmondta, a Bázis érdekvédelmi egyesület, ezért csatlakoztak a kezdeményezéshez.

A tüntetésre Matej Drlička, az SND igazgatója és Alexandra Kusá, a Szlovák Nemzeti Galéria (SNG) igazgatója leváltása után került sor.

A szervezők követelései között szerepel Martina Šimkovičová (SNS-jelölt) kulturális miniszter és Lukáš Machala, a miniszteri hivatal főtitkárának leváltása, illetve azoknak a hibáknak a kijavítása, melyeket a szervezők szerint a Kulturális Minisztérium elkövetett. A tüntetés az SND épülete előtt kezdődött, és a kulturális tárcánál ért véget.

„Szeretném egyértelműen biztosítani önöket, hogy Matej és én nem azért vagyunk itt, mert ragaszkodunk a pozícióinkhoz, egyáltalán nem. Azért jöttünk, mert azt akarjuk, hogy ezeket a pozíciókat hozzáértő emberek töltsék be, és hogy azokat a funkciókat, amelyeket hozzá nem értő emberek töltenek be, ne hozzá nem értő emberek töltsék be. Úgy gondoljuk, hogy ez egy olyan abszolút kulturális minimum, amellyel mi is, és minden adófizető is egyetért. Ugyanis mi fizetjük őket” – mondta Kusá a szónoki színpadon.

A kulturális élet több képviselője hétfőn az SND új épületében beszélgetett a minisztérium lépéseiről és a kultúra állapotáról.

A vitán Kusá, az SNG volt igazgatója, Róbert Špoták, a Művészeti Alap igazgatója és Matej Bošňák, az SND gazdasági igazgatója is részt vett. Több néző sztrájkra szólította fel az SND-t.

Emellett hétfőn a kulturális minisztériumban is megbeszélést tartottak az SND-ben kialakult helyzetről. A megbeszélésre Bošňák mellett eljött Miriam Kičiňová, az SND színmű részlegének vezetője és Martin Leginus, az SND opera részlegének vezetője is. Bošňák udvariasnak minősítette a találkozót, de véleménye szerint nem jutottak előre a vitában.

Šimkovičová a múlt héten váltotta le Drličkát és Kusát. Szerinte mindketten hibákat követtek el menedzserként. Az elbocsátott igazgatók tagadják a szakmai hibák elkövetésének vádját. (TRASR/Felvidék.ma)

Martina Šimkovičová
Otvorená kultúra nevű polgári platform
Szlovák Nemzeti Galéria
Szlovák Nemzeti Színház
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.08.13. - 12:45
54
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Megijedt a Kétfarkú Kutya Párt tagsága, visszacsináltak mindent

    Megijedt a Kétfarkú Kutya Párt tagsága, visszacsináltak mindent

  • Kihátrálnak az elektromosságból az európai autógyártók

    Kihátrálnak az elektromosságból az európai autógyártók

  • Külön Excel-táblázata van az állami cégek számára Balásy Gyula cégeinek

    Külön Excel-táblázata van az állami cégek számára Balásy Gyula cégeinek

  • Szokatlan hangnemben ír Mészáros Lőrinc lapja Csányi Sándorról

    Szokatlan hangnemben ír Mészáros Lőrinc lapja Csányi Sándorról

  • Simonka-per: "Gyuri azt gondolta, ha valamit közjegyzői okiratba foglaltat, akkor az teljesen legál lesz"

    Simonka-per: "Gyuri azt gondolta, ha valamit közjegyzői okiratba foglaltat, akkor az teljesen legál lesz"

  • Marihuánát termesztett a Fidelitas volt helyi alelnöke, hogy abból fizesse a házfelújítást

    Marihuánát termesztett a Fidelitas volt helyi alelnöke, hogy abból fizesse a házfelújítást

  • Újabb pozíciót bukhat Balog Zoltán, a lemondását követelik a belvárosi pénzosztó alapítvány éléről

    Újabb pozíciót bukhat Balog Zoltán, a lemondását követelik a belvárosi pénzosztó alapítvány éléről

  • K. Endre beletolatott a Gulyáságyú Média autójába

    K. Endre beletolatott a Gulyáságyú Média autójába

  • Erős szélre és csapadékra számíthatunk

    Erős szélre és csapadékra számíthatunk

  • A Kétfarkúak ma alighanem kivágták maguk alatt a fát!

    A Kétfarkúak ma alighanem kivágták maguk alatt a fát!

  • Rendkívüli taggyűlést hívott össze hétfő estére az MKKP

    Rendkívüli taggyűlést hívott össze hétfő estére az MKKP

  • Újra átadta Szijjártó ugyanazt az Ipoly-hidat

    Újra átadta Szijjártó ugyanazt az Ipoly-hidat

  • "Sulyok, te hazug csicska"

    "Sulyok, te hazug csicska"

  • Motoros alácsúszásgátló elemeket telepítünk a bálványosi bekötőúton

    Motoros alácsúszásgátló elemeket telepítünk a bálványosi bekötőúton

  • Osváth-ügy: Orbán akkor is gólt akar rúgni, amikor szétesett a védelem

    Osváth-ügy: Orbán akkor is gólt akar rúgni, amikor szétesett a védelem

  • Kilazultak a csavarok, de még nem inog Orbán Viktor rendszere

    Kilazultak a csavarok, de még nem inog Orbán Viktor rendszere

  • 264 millió forint közpénzért bérelt Szijjártó Péter luxusgépet az utazásaihoz

    264 millió forint közpénzért bérelt Szijjártó Péter luxusgépet az utazásaihoz

  • Hiába bukott bele Balog Zoltán a pedofilbotrányba, továbbra is hozzá tartoznak a legnagyobb gyerektáborok

    Hiába bukott bele Balog Zoltán a pedofilbotrányba, továbbra is hozzá tartoznak a legnagyobb gyerektáborok

  • Jöhet a 400 forint feletti euró?

    Jöhet a 400 forint feletti euró?

  • Közleményt adott ki a jegybank Orbán Viktor és Matolcsy György ellentétéről

    Közleményt adott ki a jegybank Orbán Viktor és Matolcsy György ellentétéről

  • 450 millióból ültetne 21 fát az V. kerületi önkormányzat

    450 millióból ültetne 21 fát az V. kerületi önkormányzat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element