Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Pálinkás József szerint akár funkcionális analfabéták is bekerülhetnek a pedagógusképzésbe

Vélemény
2024.07.27.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
27

Rekordszámú pedagógusjelöltről szólnak a hírek az idei felvételi eljárásban: a tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében.

A szakemberek viszont a rendkívül alacsony bekerülési pontszámok miatt kongatják a vészharangot. Pálinkás Józsefnek a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének véleménye szerint még ennél is rosszabb a helyzet. A  Pomuczné Nagy Ildikó  középiskolai tanár posztja alatt, Pálinkás József atomfizikus, egyetemi tanár, MTA rendes tagja, és volt elnöke a következőt írja kommentben: "Nem csupán a tanítóknál ilyen kétségbeejtő a helyzet. Sok szakon 250 pont alatti a határ. És a katonai szolgálatért kapott plusz pontokat még tekintetbe sem vette kedves Dr. Pomuczné Nagy Ildikó. Nagyon jó ez a kép! Jól bemutatja milyen szörnyű a helyzet. Magyarból kettes azért nagyon közel van a funkcionális  analfabétizmushoz   ." - írta a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke.  "Tulajdonképpen egy középiskolában mindenből kettes tanuló, mindenből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben" - fejtette ki Facebook-oldalán dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus.- számolt be a hrportál amely közölte mind a tanárnő, mind a volt akadémiai elnök véleményét.

 

"A tanítók ponthatárához.

224 ponttal már bárki felvételt nyerhet tanító szakra. Ez a pontszám alacsony, tényleg nagyon, de nagyon alacsony.
A képen látható egy példa, hogy hogyan tud összejönni ez a 224 pont.
(Egy tévedés miatt ki kellett cserélnem az eredeti képet. Persze, így sem biztató a helyzet, de azért árnyaltabb. Előzőleg a minden tantárgyból kettes osztályzatból jött ki a 224 pont, de többen figyelmeztettek, hogy valami nem stimmel. Utána néztem, ha valaki tényleg annyira gyenge tanuló, és minden alaptantárgyból kettes, a minimális pontszám eléréséhez neki is legalább a két választott tárgy osztályzata hármas-négyes-ötös kell legyen.)
Tehát, tulajdonképpen egy középiskolában minden alaptantárgyból kettes tanuló, minden kötelezőből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben!!!!!
Az is, aki hóhányó, és csupán amiatt marad majd ott, hogy papírja legyen egy felsőfokú oktatásról, miközben lehet, kettesekkel lavirozik ott is végig, és még a legrosszabb álmaiban sem fordul elő, hogy tényleg tanító legyen.
Ugyanakkor én nem törnék azok felett pálcát, akik tényleg TANÍTÓNAK készülnek, mert tanítottam tanító hallgatókat.
2+1 évet két tanítóképzőben is, matematika, matematika módszertan és természettudomány tantárgyakból.
Igazán jóravaló, tisztességes, igazán tanítónak készülő intelligens hallgatóim voltak.
Ami miatt alacsony pontszámmal kerülhetnek be, azt én rendszerhibaként definiálom.
Rendszerhiba a középiskolai oktatás, ahonnan kikerülnek.
Rendszerhiba a felsőoktatás elvárása, hogy bárki is jöhet, ha mégis tanító akarna lenni.
Rendszerhiba, hogy ha mégis végigcsinálja, és továbbra is kedvet érez ahhoz, hogy tanító legyen, éhbérért fog tanítani.
Mert, aki elvégzi a tanítóképzést, arról tapasztalataim alapján garantálom, hogy jól fogja csinálni, mert a magyar tanítóképzés még tartja magát. Tényleg tartja magát, bárki bármit is gondol, én belülről láttam a kollégák munkáját!
Mégis, egyre kevesebben fognak a hallgatók közül a pályán maradni, mert bármi másba is kezdenek, az abból származó jövedelemből nagyobb valószínűséggel fognak tudni megélni.
Ja, és akkor mi lenne, ha úgy lenne, mint pl Finnországban, ahol a tanítóképzőbe a felvételi ponthatár szinte minden egyéb szakhoz képest a legmagasabb? (Ugyanis a finnek, de más országok is elvárják, hogy a gyermekeiket tanítók a legmagasabban kvalifikált diákok közül kerüljenek ki.)
Mert arrafelé, de másfelé is, más civilizált országokban is fontos, hogy ki tanítja a gyermekeket írni, olvasni, számolni.
Hát, nálunk ez nem annyira fontos.
Ez a valódi rendszerhiba.
Itt, Magyarországon, a XXI. században, ahol az átlag szülő átlag gyermekének az átlag alatti oktatás is meg kell feleljen, mert nem kaphat mást, mert nincs más.
Semmi más, csak rendszerhiba. És nekünk ez is jó, mert mi ezt is tűrjük, mert a gyerek valahogy mégsem annyira számít. Akinek meg számít, az fizessen magániskolát, korrepetálást, .... Ha megteheti."

 - olvasható dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus Facebook oldalán.

Címlapkép forrása:
FELVÉTELI
pedagógus
TANÍTÓ
PONTHATÁR
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.27. - 06:35
27
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • „Tál hívja Gyűjtőt” – így zajlott a Schadl letartóztatása előtti három nap, amikor Rogánék szólhattak Völnernek

    „Tál hívja Gyűjtőt” – így zajlott a Schadl letartóztatása előtti három nap, amikor Rogánék szólhattak Völnernek

  • Hangfelvételek mutatják, mennyit változott Völner, miután Rogánék berendelték a Karmelitába

    Hangfelvételek mutatják, mennyit változott Völner, miután Rogánék berendelték a Karmelitába

  • Florida kormányzója aláírta a törvényt, ami kitiltja a 14 éven aluliakat a közösségi médiáról

    Florida kormányzója aláírta a törvényt, ami kitiltja a 14 éven aluliakat a közösségi médiáról

  • Vádászház épült a munkásszálló pénzéből

    Vádászház épült a munkásszálló pénzéből

  • Orbán Viktor szövetségese háborúra készül a szomszédunkban

    Orbán Viktor szövetségese háborúra készül a szomszédunkban

  • Pottondy Edina veszélyes vizekre evezett

    Pottyondy Edina veszélyes vizekre evezett

  • Hol tartott Schadl-Völner-botrány akkor, amikor Magyar Péter állítása szerint felvett egy beszélgetést a feleségével?

    Hol tartott Schadl-Völner-botrány akkor, amikor Magyar Péter állítása szerint felvett egy beszélgetést a feleségével?

  • Erős szél és napsütés

    Erős szél és napsütés

  • NAGY A BAJ! Amennyiben Magyar Péter, Hadházy Ákos és Gyurcsány Ferenc az ellenzéki lehetőség...

    NAGY A BAJ! Amennyiben Magyar Péter, Hadházy Ákos és Gyurcsány Ferenc az ellenzéki lehetőség...

  • Itt az eredménye a rezsicsökkentés részleges eltörlésének: több fát és szemetet éget a magyar

    Itt az eredménye a rezsicsökkentés részleges eltörlésének: több fát és szemetet éget a magyar

  • "Ez egy maffiakormány, ebből nem lehet kiszállni"

    "Ez egy maffiakormány, ebből nem lehet kiszállni"

  • Siófokon civilek szerveztek gyűjtést, hogy legyen elég munkavédelmi cipője a helyi mentősöknek

    Siófokon civilek szerveztek gyűjtést, hogy legyen elég munkavédelmi cipője a helyi mentősöknek

  • Mi történt? Lemondott a Boeing vezérkara

    Mi történt? Lemondott a Boeing vezérkara

  • Érden a fideszes jelölt kezdeményez népszavazást a város mellé tervezett akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemről

    Érden a fideszes jelölt kezdeményez népszavazást a város mellé tervezett akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemről

  • A raliversenyeken a szervezők szélmalomharcot vívnak a szabálytalan nézőkkel

    A raliversenyeken a szervezők szélmalomharcot vívnak a szabálytalan nézőkkel

  • Elege lett az Európai Zöld Pártnak, felfüggeszti az együttműködést az LMP-vel Vitézy Dávid támogatása miatt

    Elege lett az Európai Zöld Pártnak, felfüggeszti az együttműködést az LMP-vel Vitézy Dávid támogatása miatt

  • Már az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja Magyar Péter állításait

    Már az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja Magyar Péter állításait

  • Újabb pedofil a bicskei gyermekotthonügyben

    Újabb pedofil a bicskei gyermekotthonügyben

  • A kínaiaknak csak jó, ha Orbánék fejjel mennek a falnak

    A kínaiaknak csak jó, ha Orbánék fejjel mennek a falnak

  • Rogán Antalt egy 1,2 millió forintos olasz dzseki védi a széltől

    Rogán Antalt egy 1,2 millió forintos olasz dzseki védi a széltől

  • Szerdától tovább emelkedik a benzin ára

    Szerdától tovább emelkedik a benzin ára

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element