Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Balog Zoltán a kegyelmi ügy után zárt körben elárulta, egy letartóztatással fenyegetett lelkészt is meg akart menteni

    Balog Zoltán a kegyelmi ügy után zárt körben elárulta, egy letartóztatással fenyegetett lelkészt is meg akart menteni

  • A Fidesz-KDNP pusztaszabolcsi polgármesterjelöltje nincs jóban a gyerekekkel

    A Fidesz-KDNP pusztaszabolcsi polgármesterjelöltje nincs jóban a gyerekekkel

  • Igaz lehet, amit Magyar Péter mondott Lévai Anikó politikai szerepéről

    Igaz lehet, amit Magyar Péter mondott Lévai Anikó politikai szerepéről

  • A magyar gazdaságpolitika 4 tévhite

    A magyar gazdaságpolitika 4 tévhite

  • Karácsony Gergelynek szekunder szégyent érzett Szentkirá lyi Alexandra videója kapcsán

    Karácsony Gergelynek szekunder szégyent érzett Szentkirá lyi Alexandra videója kapcsán

  • Az idősebbeket még lehet manipulálni komcsizással és nácizással, a fiataloknak viszont már elegük van ebből

    Az idősebbeket még lehet manipulálni komcsizással és nácizással, a fiataloknak viszont már elegük van ebből

  • Az árváltozásnál is rosszabb jöhet a benzinkutakon

    Az árváltozásnál is rosszabb jöhet a benzinkutakon

  • Rohamosan terjed a májgyulladást okozó vírus a szomszédunkban

    Rohamosan terjed a májgyulladást okozó vírus a szomszédunkban

  • Nekifutás

    Nekifutás

  • „Ez az utolsó interjúja?”

    „Ez az utolsó interjúja?”

  • Négy hónap alatt többet költött a Megafon hirdetésekre, mint a szlovák pártok az elnökválasztás alatt

    Négy hónap alatt többet költött a Megafon hirdetésekre, mint a szlovák pártok az elnökválasztás alatt

  • Két zápor között kisüthet a nap, de hűvös lesz

    Két zápor között kisüthet a nap, de hűvös lesz

  • A fideszes dominancia alatt kerültek súlyos helyzetbe a szlovákiai és romániai magyar pártok

    A fideszes dominancia alatt kerültek súlyos helyzetbe a szlovákiai és romániai magyar pártok

  • Az idei év talán legnagyobb vulkánkitörése történt

    Az idei év talán legnagyobb vulkánkitörése történt

  • Annyira rosszul állunk, hogy Orbánék már ígérgetni sem mernek a választások előtt

    Annyira rosszul állunk, hogy Orbánék már ígérgetni sem mernek a választások előtt

  • Az M0-son tolatott egy BMW-s - VIDEÓ

    Az M0-son tolatott egy BMW-s - VIDEÓ

  • Megérkezett a hivatalos vádemelés Herczeg Zoltán ügyében

    Megérkezett a hivatalos vádemelés Herczeg Zoltán ügyében

  • Lezuhant két katonai helikopter Japánban

    Lezuhant két katonai helikopter Japánban

  • Magyar Orbánnak: „Milyen érzés fenyegetni a saját népét és közben eljátszani az áldozatot?”

    Magyar Orbánnak: „Milyen érzés fenyegetni a saját népét és közben eljátszani az áldozatot?”

  • Az elvonások káros hatásait a saját bőrükön érzik

    Az elvonások káros hatásait a saját bőrükön érzik

  • Csepeli György: Előrehozott advent

    Csepeli György: Előrehozott advent

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element