Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Márki-Zay Péter: Én a következő három messiást is támogatni fogom

    Márki-Zay Péter: Én a következő három messiást is támogatni fogom

  • Magyar Péter szerint Dobrev Klára ijesztő

    Magyar Péter szerint Dobrev Klára ijesztő

  • Összegyűjtötte a Második Reformkor a szükséges ajánlásokat az EP-választáshoz

    Összegyűjtötte a Második Reformkor a szükséges ajánlásokat az EP-választáshoz

  • Bezárják a szénerőműveket a G7-országok a 2030-as évek elejéig

    Bezárják a szénerőműveket a G7-országok a 2030-as évek elejéig

  • Újraindul az 50 milliós EU-s támogatásból épült falusi szálláshellyel ismertté vált fideszes polgármester Pétervásárán

    Újraindul az 50 milliós EU-s támogatásból épült falusi szálláshellyel ismertté vált fideszes polgármester Pétervásárán

  • Bejelentette teljes programját az Örvényesvölgy Fesztivál

    Bejelentette teljes programját az Örvényesvölgy Fesztivál

  • Üzemen kívül az új, méregdrága elnöki helikopterflotta: felperzseli a pázsitot

    Üzemen kívül az új, méregdrága elnöki helikopterflotta: felperzseli a pázsitot

  • Orbán tanácsadója: Van miért aggódni

    Orbán tanácsadója: Van miért aggódni

  • Magyar Péter berobbanásáig a legtöbben azt mondták, otthon fognak maradni

    Magyar Péter berobbanásáig a legtöbben azt mondták, otthon fognak maradni

  • A hét legszebb napja a mai lesz

    A hét legszebb napja a mai lesz

  • 15-17 ezer milliárd forintba kerülhet az adófizetőknek a magyar utak koncesszióba adása

    15-17 ezer milliárd forintba kerülhet az adófizetőknek a magyar utak koncesszióba adása

  • Legkevesebb 40 halálos áldozata van Kenyában egy gátszakadásnak

    Legkevesebb 40 halálos áldozata van Kenyában egy gátszakadásnak

  • Több mint fél milliárdra perlik a Németh Szilárd-féle birkózóakadémiát

    Több mint fél milliárdra perlik a Németh Szilárd-féle birkózóakadémiát

  • Magyar Posta: Nem sikerült fennakadások nélkül a nyakába vennie az összes létező webshop kiszolgálását

    Magyar Posta: Nem sikerült fennakadások nélkül a nyakába vennie az összes létező webshop kiszolgálását

  • Annyi butaság hangzott el a CPAC Hungary konferencián, hogy az embernek égnek áll a haja

    Annyi butaság hangzott el a CPAC Hungary konferencián, hogy az embernek égnek áll a haja

  • Durva és trágár komment miatt felfüggesztett egy szülész főorvost a nyíregyházi kórház

    Durva és trágár komment miatt felfüggesztett egy szülész főorvost a nyíregyházi kórház

  • "Olcsóbb" árakat hoz a május 1. a benzinkutakon

    "Olcsóbb" árakat hoz a május 1. a benzinkutakon

  • Mentőhelikopterrel vitték el bőnyi általános iskolából a kislányt, aki osztálytársa szúrt meg

    Mentőhelikopterrel vitték el bőnyi általános iskolából a kislányt, aki osztálytársa szúrt meg

  • Őrizetbe vette a rendőrség Gérard Depardieu-t Párizsban

    Őrizetbe vette a rendőrség Gérard Depardieu-t Párizsban

  • Orbánékkal öregedve, a vég felé haladva

    Orbánékkal öregedve, a vég felé haladva

  • 200 család lakhatását áldozzák fel politikai célokra

    200 család lakhatását áldozzák fel politikai célokra

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element