Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Hadházynak sikerült beszélnie Magyar Péterrel - előkerült egy gyanús szerződés

    Hadházynak sikerült beszélnie Magyar Péterrel - előkerült egy gyanús szerződés

  • Minden eddiginél erősebb bizonyítékot találtak a rejtélyes kilencedik bolygó létezésére

    Minden eddiginél erősebb bizonyítékot találtak a rejtélyes kilencedik bolygó létezésére

  • Erkölcsi bizonyítványhoz kötik a középiskolás önkéntesmunkát a gyerektáborokban

    Erkölcsi bizonyítványhoz kötik a középiskolás önkéntesmunkát a gyerektáborokban

  • A Fidesz szlogenjére cserélte a faluhatár üdvözlő-tábláit az egyik község polgármestere

    A Fidesz szlogenjére cserélte a faluhatár üdvözlő-tábláit az egyik község polgármestere

  • Szlovéniában népszavazást tartanak a marihuána legalizálásáról

    Szlovéniában népszavazást tartanak a marihuána legalizálásáról

  • A dolgozók szerint matricával takarják le a dolgozói telefonok kameráját azt iváncsi akkugyárban

    A dolgozók szerint matricával takarják le a dolgozói telefonok kameráját azt iváncsi akkugyárban

  • Legalább 500 forint lesz egy gombóc fagyi a nyáron

    Legalább 500 forint lesz egy gombóc fagyi a nyáron

  • A választópolgárok fölosztása

    A választópolgárok fölosztása

  • Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

    Rohamra indultak a bankok az állam ellen a lakossági megtakarításokért

  • Dollármilliárdokból épül az USA repülő atombunkere

    Dollármilliárdokból épül az USA repülő atombunkere

  • A magyarok egy százaléka birtokolja a teljes lakossági vagyon harmadát

    A magyarok egy százaléka birtokolja a teljes lakossági vagyon harmadát

  • A Földtől 600 millió fényévre található a legtökéletesebb galaxis

    A Földtől 600 millió fényévre található a legtökéletesebb galaxis

  • Jön az újabb országos rendőrségi razzia

    Jön az újabb országos rendőrségi razzia

  • Csányi Sándor elárulta, mire számít az uniós választások után

    Csányi Sándor elárulta, mire számít az uniós választások után

  • Idő kérdése, hogy itthon is terjedni kezdjen a csonttörő láz

    Idő kérdése, hogy itthon is terjedni kezdjen a csonttörő láz

  • Ungár és Karácsony tárgyalt, azután megérkezett Orbán

    Ungár és Karácsony tárgyalt, azután megérkezett Orbán

  • Magyar Péter elárulta, mit kedvel Orbán Viktorban

    Magyar Péter elárulta, mit kedvel Orbán Viktorban

  • Szerdáig marad a kora nyár, szép időben majálisozhatunk

    Szerdáig marad a kora nyár, szép időben majálisozhatunk

  • Magyar Péterhez „befújt a szél” egy titkos kormányhatározatot, Orbánt kérdezi róla

    Magyar Péterhez „befújt a szél” egy titkos kormányhatározatot, Orbánt kérdezi róla

  • A társadalom peremén - Közel 200 vendég a debreceni ételosztáson 

    A társadalom peremén - Közel 200 vendég a debreceni ételosztáson 

  • Fizessenek a szegények

    Fizessenek a szegények

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element