Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Nemzeti Kereskedelmi Hivatal néven formálódik egy új csúcsszervezet

Belföld
2024.08.14.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
10

Új kereskedelmi csúcshivatal formálódik Nagy Márton irányítása alatt

Nemzeti Kereskedelmi Hivatal néven formálódik egy olyan új csúcsszervezet, amely az élelmiszer-biztonságért és kiskereskedelemért lenne felelős – értesült a Népszava több szakmai forrásból.

A lap úgy tudja, a Nagy Márton vezette Nemzetgazdasági Minisztérium alá kerülő új hivatalhoz meglehetősen sokféle feladatot rendelnének, akár más tárcáktól átcsoportosítva is. A Népszava forrásai szerint ide kerülne többek között a Miniszterelnökség alá tartozó kormányhivataloktól a fogyasztóvédelmi ellenőrzés, továbbá a kereskedelempolitika területe.

A legnagyobb falat az élelmiszer-biztonság lenne, de a lapnak nyilatkozó szakértők szerint erről még nem született végső döntés. A lap szerint Nagy Mártonék ezt az ágazatot is mindenképp vinnék, de a területért megosztva felelős Agrárminisztérium és a Miniszterelnökség küzd ez ellen, már csak azért is, mert a presztízsveszteség mellett sokmilliárdos bevételtől esnének el.

A kormány az ügyben feltett kérdésekre nem válaszolt a Népszavának, a lap szerint az új csúcshivatal létrehozása egyenes következménye lenne az előzményeknek. Idén januártól ugyanis már a Nemzetgazdasági Minisztérium felelősségi körébe tartozik a kereskedelem és a fogyasztóvédelem.

A Népszava forrásai szerint a közigazgatás karcsúsítása mellett az egyéni ambíciók is szerepet játszanak az újabb átalakításában. Eszerint Nagy Márton vállalkozott arra, hogy „kihozza a maximumot” az ágazatból, s ehhez jóváhagyást is kapott Orbán Viktortól.

A lapnak többen is azt mondták, hogy a nagy átszervezés már januárban elkezdődött. Volt, aki azt említette, az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára, Nobilis Márton alól vezényeltek át tíz, kiskereskedelemmel foglalkozó hivatalnokot Nagy Mártonékhoz. (Telex)

 

Frissítés: ”Megalapozatlan sajtóhír” - ezt válaszolták Nagy Mártonék az új szuperhivatalról

“Megalapozatlan sajtóhíreket a Nemzetgazdasági Minisztérium nem kíván kommentálni” - ezt válaszolta az NGM sajtóosztálya az atv.hunak, amikor arról érdeklődtünk, mi indokolja a Nemzeti Kereskedelmi Hivatal létrehozását a Nagy Márton miniszter vezette nemzetgazdasági tárca égisze alatt - egy olyan új csúcsszervezet, amely az élelmiszer-biztonságért és kiskereskedelemért lenne felelős -,  és a minisztériumhoz kerül-e a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalt (Nébih) is? (atv.hu)

Címlapkép forrása: MTI
Nagy Márton
NGM
Nemzeti Kereskedelmi Hivatal
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.08.14. - 11:11
10
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nagy siker a svédasztalos menza

    Nagy siker a svédasztalos menza

  • Online felmérés indul az autóbusz-vezetők körében

    Online felmérés indul az autóbusz-vezetők körében

  • Visszadobta több külföldi újságíró regisztrációját a CPAC Hungary

    Visszadobta több külföldi újságíró regisztrációját a CPAC Hungary

  • „Csalódást kell okoznom a turbószittyáknak”

    „Csalódást kell okoznom a turbószittyáknak”

  • Péntektől csökken az üzemanyagok ára

    Péntektől csökken az üzemanyagok ára

  • Névtelennek mondják a kompetenciaméréshez kapcsolódó kérdőívet

    Névtelennek mondják a kompetenciaméréshez kapcsolódó kérdőívet

  • Tálas Péter: rémhírt terjeszt, aki a harmadik világháborút vizionálja

    Tálas Péter: rémhírt terjeszt, aki a harmadik világháborút vizionálja

  • Ezért nálunk drágult a legjobban az élelmiszer az EU-ban

    Ezért nálunk drágult a legjobban az élelmiszer az EU-ban

  • Előkerült a teljes felvétel a Bohár Dániel és Márki-Zay Péter beszélgetéséről – a megafonos azóta nagyokat hallgat

    Előkerült a teljes felvétel a Bohár Dániel és Márki-Zay Péter beszélgetéséről – a megafonos azóta nagyokat hallgat

  • Itt a nagy terv: így szorítanák ki az import élelmiszereket Magyarországról

    Itt a nagy terv: így szorítanák ki az import élelmiszereket Magyarországról

  • Tanácsadói fizetést kap a veszprémi kórház kirúgott igazgatója, a gazdasági igazgató pedig több figyelmeztetést is kapott

    Tanácsadói fizetést kap a veszprémi kórház kirúgott igazgatója, a gazdasági igazgató pedig több figyelmeztetést is kapott

  • Tóth Vera feljelenti a Momentumot a videójuk miatt

    Tóth Vera feljelenti a Momentumot a videójuk miatt

  • Kiborult a győri fürdő igazgatója: Ki a f*szom fog ebbe a g*ci, kib*szott, k*rva retkes városba bejönni?

    Kiborult a győri fürdő igazgatója: Ki a f*szom fog ebbe a g*ci, kib*szott, k*rva retkes városba bejönni?

  • Demjén Ferenc sérelmezi, hogy Magyar Péter legutóbbi tüntetésén az ő dalát is lejátszották

    Demjén Ferenc sérelmezi, hogy Magyar Péter legutóbbi tüntetésén az ő dalát is lejátszották

  • A kormány kihátrált Varga Judit érvei mögül

    A kormány kihátrált Varga Judit érvei mögül

  • Rém egyszerű, olcsó autós trükkel szemben hadakozhat eredménytelenül a közlekedésrendészet

    Rém egyszerű, olcsó autós trükkel szemben hadakozhat eredménytelenül a közlekedésrendészet

  • Menczer Tamás is megszólalt az állásából kirúgott lelkész ügyében

    Menczer Tamás is megszólalt az állásából kirúgott lelkész ügyében

  • Kézrátétellel gyógyítanak az Orosházi Kórház Egészségfejlesztő Irodájában

    Kézrátétellel gyógyítanak az Orosházi Kórház Egészségfejlesztő Irodájában

  • Kinevették Putyin miniszterét a víz alá került városban

    Kinevették Putyin miniszterét a víz alá került városban

  • Szuper hírt közölt a Moderna vakcinagyártó

    Szuper hírt közölt a Moderna vakcinagyártó

  • Tömeges ételmérgezés a Szent Imre Kórházban, romlott ételt kaptak a betegek

    Tömeges ételmérgezés a Szent Imre Kórházban, romlott ételt kaptak a betegek

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element