Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke volt hétfő este az ATV Egyenes Beszéd című műsorának vendége, ahol többek között az országjárásának tapasztalatairól, a Tisza Párt népszavazási és a Kollár-ügyről is beszélt.
Magyar felidézte, hogy kevesebb mint három hét alatt 115 helyszínre jutott el országszerte. „Szerintem ilyen még nem volt a magyar politikában, hogy kevesebb, mint három hét alatt eljutottam én magam 115 helyre, mind a 106 egyéni választókörzetbe” – fogalmazott.
Tapasztalatai szerint hangulatváltozás érzékelhető az országban, amit az új közvélemény-kutatási eredmények is alátámasztanak.
Az országjárás során számos településen tapasztalt ellenségeskedést és több helyen fizikai atrocitások is előfordultak aktivistáikkal szemben. Elmondása szerint egy esetben rovarirtó spray-vel szembefújtak egy nőt, és kórházi ellátásra szorult. A rendőrökkel kapcsolatban viszont pozitívan nyilatkozott, szerinte „mindenhol nagyon segítőkészek voltak”.
A műsorban szóba került Kollár Kinga, a Tisza Párt EP-képviselőjének vitatott brüsszeli felszólalása is. Magyar kijelentette, hogy
a Tisza EP-képviselői mindig is a magyar érdekek mentén szavaztak, és soha nem támogatták a magyar pénzek felfüggesztését.
Hangsúlyozta, hogy a felfüggesztett uniós források (8000 milliárd forint) visszaszerzése pártja egyik legfontosabb programpontja. „Amikor megnyerjük a választást, márpedig sok millió magyar ember támogatásával meg fogjuk nyerni nem kicsit, hanem nagyon, akkor bevezetjük a zéró toleranciát a korrupcióval szemben, azonnal csatlakozik az ország, szinte utolsóként az Európai Ügyészséghez, és haza fogja hozni az új magyar miniszterelnök ezeket az uniós forrásokat” – jelentette ki.
A konkrét ügyről azt mondta: meghallgatta a teljes szöveget,
én nyilván nem így fogalmaztam volna, de hát ezer ilyen van.
A Tisza Párt „Nemzet hangja” népszavazásáról szólva Magyar kitért az Ukrajna uniós csatlakozásával kapcsolatos kérdésre is. Mint fogalmazott, ez egy megosztó kérdés, mivel az emberek nem tudják, milyen feltételekkel és mikor csatlakozhatna Ukrajna az EU-hoz.
Álláspontja szerint ügydöntő, jogi kötőerővel bíró népszavazást akkor kellene tartani erről, amikor konkrétumokat lehet tudni a csatlakozás feltételeiről és időpontjáról – hasonlóan a magyar EU-csatlakozást megelőző 2003-as népszavazáshoz.
Az egykulcsos adórendszer kapcsán elismerte, hogy az SZJA 9 százalékra csökkentése az általa meghirdetett népszavazáson is megosztó kérdés volt. Elmondta, hogy erről még szakmai egyeztetések szükségesek, és kitért a vagyonadó bevezetésének lehetőségére is. „5 milliárd forint feletti vagyonokból 15-20 ezer milliárd forint van Magyarországon” – mutatott rá.
Magyar kétharmados többséggel számol a 2026-os választáson. A műsorvezető azon felvetésére, hogy jó lenne-e az országnak, ha ismét egy pártnak lenne kétharmada, úgy reagált, hogy a Tisza Párt népszavazásán nagy támogatást kapott az a javaslat, hogy a miniszterelnöki ciklust két ciklusra, 8 évre korlátozzák.
Elmondása szerint szükség van a nagy többségre a rendszerszintű változtatásokhoz, de a következő négy évet ő „átmeneti időszaknak” tekinti. A beszélgetés végén úgy fogalmazott: „Ez nem valaminek a vége, ez nem egy kampány volt, ez a három hét, ez valaminek a kezdete, egy új fejezetnek a kezdete, az út egy emberséges Magyarországhoz.” (atv.hu)