Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Ikaroszként fog szárnyalni az MPL!

Vélemény
2024.02.23.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
14

Kötött fogás

Miközben a kormány gyakorlatilag elsorvasztja a (főleg vidéki) postahivatalokat, és a Magyar Posta egyébként is csillagászati áron vesz fel és továbbít leveleket, csomagokat, a gazdaság monopolizálása, államosítása/álprivatizálása (az állam én vagyok!) sorában újabb lépésként behozhatatlannak tűnő versenyelőnybe hozza az MPL néven futó, netes rendeléseket kiszállító üzletágat.

Nincs ugyan arról direkt szó, hogy felszámolnák a konkurens (magán)cégeket, ahogy ezt valahol tévesen, első ijedelmükben valakik leírták, nem megtiltja a kormány ezek igénybevételét a WEB-áruházaknak, „csak” annyi történik, hogy ajánlaniuk kell az MPL kiszállítási szolgáltatását is.

Persze elég ennyi is! Négy-öt WEB-áruház rendszeres, és további három-négy alkalmi megrendelőjeként az a tapasztalatom (bár mintának ez kevés), hogy a zömük három-négy cég közt az MPL-t is ajánlotta eddig is.

(Más kérdés, hogy köszönöm, nem kérem, mert a többiek háromórás házhozszállítási időintervalluma helyett – fillérekkel olcsóbban – az MPL például reggel nyolc és délután öt óra közt jelzi a várható kézbesítési időt, ami nonszensz. Egész nap üljek otthon? Ez a Kádár-korszak szerviz szolgáltatóinak reinkarnációja.)

A kutya nem a félreértelmezetten direkt utasítással, hanem annak várható hatásával van elhantolva!

  • Azok a cégek, melyek eddig nem ajánlották, most kénytelenek lesznek kötelezően ajánlani az MPL-t (is) – szerződéskötési kötelezettséggel, azaz nyilván nem ingyen!
    Ez pedig költség és versenyhátrány az eladónak, amit a vevő fog megfizetni.
  • Egy rakás WEB-ruház saját maga végzi (végezte eddig) a kiszállítást. Most kénytelenek lesznek bevonni a külső céget. A következmény ugyanaz, mint az előbb.
  • Óriási balfogást jelent a nem hazai WEB-áruházak (Amazon, TEMU, sok cseh, lengyel, szlovák, s a többi gyártó/forgalmazó cég) versenyelőnybe hozatala, amelyek nem hazai raktárkészletekkel, nem itthonról szállítanak, rájuk tehát nem vonatkozik a szerződéskötési kötelezettség!

Van ennek valami értelme? Kereskedelmi szempontból ökörség! Továbbá nyilvánvalóan ütközik az Unió versenyjogi szabályaiba!

Ilyen apróságok persze a kormány nagy ívű gazdasági lángelméit nem zavarják!

Valaki nagyon jól fog járni ezzel a bulival! Ha más nem, a Magyar Posta!

A kereskedők pedig majd áthárítják a költségeiket (egy bizonyos határon belül persze).
Tehát megint a megrendelő/vásárló szív, mint a torkos borz. Vagy visszatér a régi szokásaihoz, és cekkerekkel felszerelkezve megy személyesen a Corvinba.

És lehet, hogy a Magyar Posta majd idő múltán öt forintért piacra dobja az MPL üzletágát!

Vajon ki lesz a vevő?

Jut eszembe: hirtelen vettünk négy Gripent (és így elhárult a svéd NATO-csatlakozás akadálya. Legalábbis a mai helyzet szerint. Mert nincs kizárva, hogy kitalálnak valami újabb óvodás színvonalú trükköt.)

Emlékezetes, hogy a több cikluson áthúzódó ügylettel kapcsolatban az első Fidesz-és a szocialista éra idején/után a felek egymást vádolták azzal, hogy korrumpálódtak az első négy vadászgép megvásárlásakor. A svéd ügyészség is vizsgálta az ügyet.

Nem is nagyon értettük, hogy a NATO-ban rendszeresített F16-osok helyett miért ezeket vettük.
Igaz, feltehetően nem a gépek hiányossága miatt volt képtelen a magyar légteret biztosító szolgálat észlelni a horvát fővárosra csapódó, az egész országunk fölött áthaladó, bombával fölszerelt orosz drónt, vagy két éve.
Na, majd mostantól! Az új (új vagy leselejtezett?) gépekkel.

Remélem nem Szijjártó vette!

Mert akkor a svéd üzleti partner hamarosan megy a sittre, mint ama maláj „üzletember” a lélegeztetőgépekkel, vagy a kínai óriásberuházó mamutcég vezetője (Debrecen).

A kérdés most már az, hogy az MPL fogja-e leszállítani a négy Gripent! Reggel nyolc és délután öt közt.

Viszont rövid szünet után van/lesz újra köztársasági elnökünk!
A színtelen, szagtalan, fegyelmezett pártkatona, Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság titulust bitorló műintézmény elnöke.
Biztos, hogy a nép anyácskája-celeb szerepet magára öltő, a pénzünkön a fél világot beutazó, állandóan (szinte álmunkban is) megnyilvánuló Novákkal ellentétben a szintén bukott Schmittet követő Áderhez hasonlóan láthatatlan és néma lesz ez az alak, aki jogot hirdet és a nemzet egységének helyreállítását ígérte! Ő?

Vajon mit kezd a Novák által a pénzünkön összehordott, most hátrahagyott, hárommilliót érő zene- és könyvtárszobával? Talán eladja. És az MPL fogja kiszállítani a szerencsés vevőnek! Egy biztos! Schmitt fotóját, mely Novák „dolgozószobáját” ékesítette, nem kaparintja meg! Azt Novák biztos elvitte magával. Kései mementónak.

vélemény
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2024.02.23. - 18:29
14
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nagyon sokan Bíró Adának nézték Magyar Pétert

    Nagyon sokan Bíró Adának nézték Magyar Pétert

  • 15 milliárd forintért árulják a New York-i luxuslakást, amit Matolcsy Ádám baráti köréhez kötöttek

    15 milliárd forintért árulják a New York-i luxuslakást, amit Matolcsy Ádám baráti köréhez kötöttek

  • 10 települést látogat meg Magyar Péter 3 nap alatt

    10 települést látogat meg Magyar Péter 3 nap alatt

  • A hüvös és kissé szeles időben szükszég lesz az esernyőkre is

    A hüvös és kissé szeles időben szükszég lesz az esernyőkre is

  • Távozott posztjáról az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat vezetője

    Távozott posztjáról az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat vezetője

  • Olyan vadaskertje van Mészáros Lőrincnek, ahol nagyvadakat lehet lelőni milliókért

    Olyan vadaskertje van Mészáros Lőrincnek, ahol nagyvadakat lehet lelőni milliókért

  • Sulyok Tamás: „A családban azt hallottam, hogy mi soha senkinek nem ártottunk”

    Sulyok Tamás: „A családban azt hallottam, hogy mi soha senkinek nem ártottunk”

  • 300 millió forintba került egy 8 fő fogadására alkalmas minibölcsőde - Miért?

    300 millió forintba kerül egy 8 fő fogadására alkalmas minibölcsőde - Miért?

  • Óriási a balhé Orbán és Farage „dzsemboriján” - a rendőrség leállíttatja a rendezvényt

    Óriási a balhé Orbán és Farage „dzsemboriján” - a rendőrség leállíttatja a rendezvényt

  • Nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázat: eredményt hirdetett a Volánbusz

    Nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázat: eredményt hirdetett a Volánbusz

  • Trócsányi László kapott maga fölé egy kancellárt a Károlin, miután nemet mondott az Alkotmánybíróság elnöki posztjára

    Trócsányi László kapott maga fölé egy kancellárt a Károlin, miután nemet mondott az Alkotmánybíróság elnöki posztjára

  • "Schadl titkárnője azt mondta, az osztalék felén osztozunk mi, a másik feléből kap még Völner Pál is"

    "Schadl titkárnője azt mondta, az osztalék felén osztozunk mi, a másik feléből kap még Völner Pál is"

  • Magyar Péter: Alakul a Fidesz-DK-Mi Hazánk nagykoalíció

    Magyar Péter: Alakul a Fidesz-DK-Mi Hazánk nagykoalíció

  • Havazik az Alpokban és a Tátrában

    Havazik az Alpokban és a Tátrában

  • A póthelyszínről is kidobták Orbánék brüsszeli konzervatív konferenciáját

    A póthelyszínről is kidobták Orbánék brüsszeli konzervatív konferenciáját

  • Így vegzálná a független sajtót és a civileket a CÖF

    Így vegzálná a független sajtót és a civileket a CÖF

  • Havas Henrik lett a Gattyán György-féle online médiacég elnöke

    Havas Henrik lett a Gattyán György-féle online médiacég elnöke

  • Kiterjeszti a sarcot az Orbán-kormány

    Kiterjeszti a sarcot az Orbán-kormány

  • Tagadja a Boeing, hogy gond lenne a 787-es gépek biztonságával

    Tagadja a Boeing, hogy gond lenne a 787-es gépek biztonságával

  • Magasabb fokozatra emelték a terrorkészültséget Magyarországon

    Magasabb fokozatra emelték a terrorkészültséget Magyarországon

  • Benzines és dízelautóra telik a magyaroknak

    Benzines és dízelautóra telik a magyaroknak

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element