Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Ikaroszként fog szárnyalni az MPL!

Vélemény
2024.02.23.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
14

Kötött fogás

Miközben a kormány gyakorlatilag elsorvasztja a (főleg vidéki) postahivatalokat, és a Magyar Posta egyébként is csillagászati áron vesz fel és továbbít leveleket, csomagokat, a gazdaság monopolizálása, államosítása/álprivatizálása (az állam én vagyok!) sorában újabb lépésként behozhatatlannak tűnő versenyelőnybe hozza az MPL néven futó, netes rendeléseket kiszállító üzletágat.

Nincs ugyan arról direkt szó, hogy felszámolnák a konkurens (magán)cégeket, ahogy ezt valahol tévesen, első ijedelmükben valakik leírták, nem megtiltja a kormány ezek igénybevételét a WEB-áruházaknak, „csak” annyi történik, hogy ajánlaniuk kell az MPL kiszállítási szolgáltatását is.

Persze elég ennyi is! Négy-öt WEB-áruház rendszeres, és további három-négy alkalmi megrendelőjeként az a tapasztalatom (bár mintának ez kevés), hogy a zömük három-négy cég közt az MPL-t is ajánlotta eddig is.

(Más kérdés, hogy köszönöm, nem kérem, mert a többiek háromórás házhozszállítási időintervalluma helyett – fillérekkel olcsóbban – az MPL például reggel nyolc és délután öt óra közt jelzi a várható kézbesítési időt, ami nonszensz. Egész nap üljek otthon? Ez a Kádár-korszak szerviz szolgáltatóinak reinkarnációja.)

A kutya nem a félreértelmezetten direkt utasítással, hanem annak várható hatásával van elhantolva!

  • Azok a cégek, melyek eddig nem ajánlották, most kénytelenek lesznek kötelezően ajánlani az MPL-t (is) – szerződéskötési kötelezettséggel, azaz nyilván nem ingyen!
    Ez pedig költség és versenyhátrány az eladónak, amit a vevő fog megfizetni.
  • Egy rakás WEB-ruház saját maga végzi (végezte eddig) a kiszállítást. Most kénytelenek lesznek bevonni a külső céget. A következmény ugyanaz, mint az előbb.
  • Óriási balfogást jelent a nem hazai WEB-áruházak (Amazon, TEMU, sok cseh, lengyel, szlovák, s a többi gyártó/forgalmazó cég) versenyelőnybe hozatala, amelyek nem hazai raktárkészletekkel, nem itthonról szállítanak, rájuk tehát nem vonatkozik a szerződéskötési kötelezettség!

Van ennek valami értelme? Kereskedelmi szempontból ökörség! Továbbá nyilvánvalóan ütközik az Unió versenyjogi szabályaiba!

Ilyen apróságok persze a kormány nagy ívű gazdasági lángelméit nem zavarják!

Valaki nagyon jól fog járni ezzel a bulival! Ha más nem, a Magyar Posta!

A kereskedők pedig majd áthárítják a költségeiket (egy bizonyos határon belül persze).
Tehát megint a megrendelő/vásárló szív, mint a torkos borz. Vagy visszatér a régi szokásaihoz, és cekkerekkel felszerelkezve megy személyesen a Corvinba.

És lehet, hogy a Magyar Posta majd idő múltán öt forintért piacra dobja az MPL üzletágát!

Vajon ki lesz a vevő?

Jut eszembe: hirtelen vettünk négy Gripent (és így elhárult a svéd NATO-csatlakozás akadálya. Legalábbis a mai helyzet szerint. Mert nincs kizárva, hogy kitalálnak valami újabb óvodás színvonalú trükköt.)

Emlékezetes, hogy a több cikluson áthúzódó ügylettel kapcsolatban az első Fidesz-és a szocialista éra idején/után a felek egymást vádolták azzal, hogy korrumpálódtak az első négy vadászgép megvásárlásakor. A svéd ügyészség is vizsgálta az ügyet.

Nem is nagyon értettük, hogy a NATO-ban rendszeresített F16-osok helyett miért ezeket vettük.
Igaz, feltehetően nem a gépek hiányossága miatt volt képtelen a magyar légteret biztosító szolgálat észlelni a horvát fővárosra csapódó, az egész országunk fölött áthaladó, bombával fölszerelt orosz drónt, vagy két éve.
Na, majd mostantól! Az új (új vagy leselejtezett?) gépekkel.

Remélem nem Szijjártó vette!

Mert akkor a svéd üzleti partner hamarosan megy a sittre, mint ama maláj „üzletember” a lélegeztetőgépekkel, vagy a kínai óriásberuházó mamutcég vezetője (Debrecen).

A kérdés most már az, hogy az MPL fogja-e leszállítani a négy Gripent! Reggel nyolc és délután öt közt.

Viszont rövid szünet után van/lesz újra köztársasági elnökünk!
A színtelen, szagtalan, fegyelmezett pártkatona, Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság titulust bitorló műintézmény elnöke.
Biztos, hogy a nép anyácskája-celeb szerepet magára öltő, a pénzünkön a fél világot beutazó, állandóan (szinte álmunkban is) megnyilvánuló Novákkal ellentétben a szintén bukott Schmittet követő Áderhez hasonlóan láthatatlan és néma lesz ez az alak, aki jogot hirdet és a nemzet egységének helyreállítását ígérte! Ő?

Vajon mit kezd a Novák által a pénzünkön összehordott, most hátrahagyott, hárommilliót érő zene- és könyvtárszobával? Talán eladja. És az MPL fogja kiszállítani a szerencsés vevőnek! Egy biztos! Schmitt fotóját, mely Novák „dolgozószobáját” ékesítette, nem kaparintja meg! Azt Novák biztos elvitte magával. Kései mementónak.

vélemény
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2024.02.23. - 18:29
14
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nem fogott kezet Magyar Péterrel Hidvéghi Balázs

    Nem fogott kezet Magyar Péterrel Hidvéghi Balázs

  • A Református Egyház tíz tagja elküldte a zsinati bíróságnak a Balog Zoltán eltávolítását kérő keresetet

    A Református Egyház tíz tagja elküldte a zsinati bíróságnak a Balog Zoltán eltávolítását kérő keresetet

  • A csoda parkolás, amit már 17 millióan láttak

    A csoda parkolás, amit már 17 millióan láttak

  • Lezárult Magyar Péterék szavazása, kezd összeállni az EP-lista

    Lezárult Magyar Péterék szavazása, kezd összeállni az EP-lista

  • Atomháborúval riogat a Fidesz, de mi a helyzet valójában a frontokon?

    Atomháborúval riogat a Fidesz, de mi a helyzet valójában a frontokon?

  • Ötven nap múlva választás, itt van minden fontos tudnivaló

    Ötven nap múlva választás, itt van minden fontos tudnivaló

  • Schmidt Mária Magyar Péterről: Egy felfuvalkodott kis senki

    Schmidt Mária Magyar Péterről: Egy felfuvalkodott kis senki

  • Ami Orbán szerint nem fordul elő: magyarok, akiket a véleménynyilvánításuk után rúgtak ki

    Ami Orbán szerint nem fordul elő: magyarok, akiket a véleménynyilvánításuk után rúgtak ki

  • Hűvös, felhős hétvége

    Hűvös, felhős hétvége

  • Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

    Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

  • Lánczi Tamás börtönnel fenyegette meg Magyar Pétert, aki válaszul bohócnak nevezte őt

    Lánczi Tamás börtönnel fenyegette meg Magyar Pétert, aki válaszul bohócnak nevezte őt

  • Magyar Péter szerint Dúró Dóra rendszeresen egyeztet Kocsis Mátéval, Dúró feljelent

    Magyar Péter szerint Dúró Dóra rendszeresen egyeztet Kocsis Mátéval, Dúró feljelent

  • Felvásárolta a Brendont a Mészáros Csoport

    Felvásárolta a Brendont a Mészáros Csoport

  • Novák Katalin férje részletes írással jelentkezett az ügyben, ami szerinte „az elmúlt időszakban ismét a figyelem középpontjába került”

    Novák Katalin férje részletes írással jelentkezett az ügyben, ami szerinte „az elmúlt időszakban ismét a figyelem középpontjába került”

  • Ellenőröket küldhetenek a kórházi betegekre

    Ellenőröket küldhetenek a kórházi betegekre

  • Mélyponton a Fidesz Magyar Péter miatt

    Mélyponton a Fidesz Magyar Péter miatt

  • Hárítja a felelősséget a Klebelsberg Központ a tankerületi korrupcióról

    Hárítja a felelősséget a Klebelsberg Központ a tankerületi korrupcióról

  • Újabb benzinárstop jöhet, jövő héten tárgyal róla a kormány

    Újabb benzinárstop jöhet, jövő héten tárgyal róla a kormány

  • Orbán Viktorék várhatóan az elmúlt tizennégy év legnehezebb választása elé néznek

    Orbán Viktorék várhatóan az elmúlt tizennégy év legnehezebb választása elé néznek

  • A kormány cáfolja Orbán Gáspár titkos akcióját

    A kormány cáfolja Orbán Gáspár titkos akcióját

  • Ide jutottunk: nem Ausztriát, hanem sokkal inkább Romániát kellene utolérnie a magyaroknak

    Ide jutottunk: nem Ausztriát, hanem sokkal inkább Romániát kellene utolérnie a magyaroknak

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element