Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Ikaroszként fog szárnyalni az MPL!

Vélemény
2024.02.23.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
14

Kötött fogás

Miközben a kormány gyakorlatilag elsorvasztja a (főleg vidéki) postahivatalokat, és a Magyar Posta egyébként is csillagászati áron vesz fel és továbbít leveleket, csomagokat, a gazdaság monopolizálása, államosítása/álprivatizálása (az állam én vagyok!) sorában újabb lépésként behozhatatlannak tűnő versenyelőnybe hozza az MPL néven futó, netes rendeléseket kiszállító üzletágat.

Nincs ugyan arról direkt szó, hogy felszámolnák a konkurens (magán)cégeket, ahogy ezt valahol tévesen, első ijedelmükben valakik leírták, nem megtiltja a kormány ezek igénybevételét a WEB-áruházaknak, „csak” annyi történik, hogy ajánlaniuk kell az MPL kiszállítási szolgáltatását is.

Persze elég ennyi is! Négy-öt WEB-áruház rendszeres, és további három-négy alkalmi megrendelőjeként az a tapasztalatom (bár mintának ez kevés), hogy a zömük három-négy cég közt az MPL-t is ajánlotta eddig is.

(Más kérdés, hogy köszönöm, nem kérem, mert a többiek háromórás házhozszállítási időintervalluma helyett – fillérekkel olcsóbban – az MPL például reggel nyolc és délután öt óra közt jelzi a várható kézbesítési időt, ami nonszensz. Egész nap üljek otthon? Ez a Kádár-korszak szerviz szolgáltatóinak reinkarnációja.)

A kutya nem a félreértelmezetten direkt utasítással, hanem annak várható hatásával van elhantolva!

  • Azok a cégek, melyek eddig nem ajánlották, most kénytelenek lesznek kötelezően ajánlani az MPL-t (is) – szerződéskötési kötelezettséggel, azaz nyilván nem ingyen!
    Ez pedig költség és versenyhátrány az eladónak, amit a vevő fog megfizetni.
  • Egy rakás WEB-ruház saját maga végzi (végezte eddig) a kiszállítást. Most kénytelenek lesznek bevonni a külső céget. A következmény ugyanaz, mint az előbb.
  • Óriási balfogást jelent a nem hazai WEB-áruházak (Amazon, TEMU, sok cseh, lengyel, szlovák, s a többi gyártó/forgalmazó cég) versenyelőnybe hozatala, amelyek nem hazai raktárkészletekkel, nem itthonról szállítanak, rájuk tehát nem vonatkozik a szerződéskötési kötelezettség!

Van ennek valami értelme? Kereskedelmi szempontból ökörség! Továbbá nyilvánvalóan ütközik az Unió versenyjogi szabályaiba!

Ilyen apróságok persze a kormány nagy ívű gazdasági lángelméit nem zavarják!

Valaki nagyon jól fog járni ezzel a bulival! Ha más nem, a Magyar Posta!

A kereskedők pedig majd áthárítják a költségeiket (egy bizonyos határon belül persze).
Tehát megint a megrendelő/vásárló szív, mint a torkos borz. Vagy visszatér a régi szokásaihoz, és cekkerekkel felszerelkezve megy személyesen a Corvinba.

És lehet, hogy a Magyar Posta majd idő múltán öt forintért piacra dobja az MPL üzletágát!

Vajon ki lesz a vevő?

Jut eszembe: hirtelen vettünk négy Gripent (és így elhárult a svéd NATO-csatlakozás akadálya. Legalábbis a mai helyzet szerint. Mert nincs kizárva, hogy kitalálnak valami újabb óvodás színvonalú trükköt.)

Emlékezetes, hogy a több cikluson áthúzódó ügylettel kapcsolatban az első Fidesz-és a szocialista éra idején/után a felek egymást vádolták azzal, hogy korrumpálódtak az első négy vadászgép megvásárlásakor. A svéd ügyészség is vizsgálta az ügyet.

Nem is nagyon értettük, hogy a NATO-ban rendszeresített F16-osok helyett miért ezeket vettük.
Igaz, feltehetően nem a gépek hiányossága miatt volt képtelen a magyar légteret biztosító szolgálat észlelni a horvát fővárosra csapódó, az egész országunk fölött áthaladó, bombával fölszerelt orosz drónt, vagy két éve.
Na, majd mostantól! Az új (új vagy leselejtezett?) gépekkel.

Remélem nem Szijjártó vette!

Mert akkor a svéd üzleti partner hamarosan megy a sittre, mint ama maláj „üzletember” a lélegeztetőgépekkel, vagy a kínai óriásberuházó mamutcég vezetője (Debrecen).

A kérdés most már az, hogy az MPL fogja-e leszállítani a négy Gripent! Reggel nyolc és délután öt közt.

Viszont rövid szünet után van/lesz újra köztársasági elnökünk!
A színtelen, szagtalan, fegyelmezett pártkatona, Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság titulust bitorló műintézmény elnöke.
Biztos, hogy a nép anyácskája-celeb szerepet magára öltő, a pénzünkön a fél világot beutazó, állandóan (szinte álmunkban is) megnyilvánuló Novákkal ellentétben a szintén bukott Schmittet követő Áderhez hasonlóan láthatatlan és néma lesz ez az alak, aki jogot hirdet és a nemzet egységének helyreállítását ígérte! Ő?

Vajon mit kezd a Novák által a pénzünkön összehordott, most hátrahagyott, hárommilliót érő zene- és könyvtárszobával? Talán eladja. És az MPL fogja kiszállítani a szerencsés vevőnek! Egy biztos! Schmitt fotóját, mely Novák „dolgozószobáját” ékesítette, nem kaparintja meg! Azt Novák biztos elvitte magával. Kései mementónak.

vélemény
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2024.02.23. - 18:29
14
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Durva kémbotrány bontakozik ki Ausztriában

    Durva kémbotrány bontakozik ki Ausztriában

  • A Budapesti Közművek saját szakemberei telepítik a napelemeket a társaság létesítményeiben

    A Budapesti Közművek saját szakemberei telepítik a napelemeket a társaság létesítményeiben

  • Helyesírási hibás szórólappal indította a kampányát egy fideszes iskolaigazgató

    Helyesírási hibás szórólappal indította a kampányát egy fideszes iskolaigazgató

  • Orbán Viktor miniszterelnök a "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában beszélt

    Orbán Viktor miniszterelnök a "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában beszélt

  • A dohányzásról nemcsak a dohányosoknak nehéz leszokniuk, hanem a nagy adóbevételek miatt az államoknak is

    A dohányzásról nemcsak a dohányosoknak nehéz leszokniuk, hanem a nagy adóbevételek miatt az államoknak is

  • Jakab Péter kiakadt Magyar Péterre

    Jakab Péter kiakadt Magyar Péterre

  • Saját pártjával is szembemenne a józsefvárosi MSZP-s képviselő, hogy összeálljon az ellenzéki szövetség

    Saját pártjával is szembemenne a józsefvárosi MSZP-s képviselő, hogy összeálljon az ellenzéki szövetség

  • Nem árulják el, hogy Varga Judit munkatársai jártak-e az ügyészségen megtekinteni a Völner-Schadl-ügy iratait

    Nem árulják el, hogy Varga Judit munkatársai jártak-e az ügyészségen megtekinteni a Völner-Schadl-ügy iratait

  • Futó záporok előfordulhatnak, hűvös, szeles idő lesz

    Futó záporok előfordulhatnak, hűvös, szeles idő lesz

  • Feljelentik a zsinati bíróságon Balog Zoltánt

    Feljelentik a zsinati bíróságon Balog Zoltánt

  • Gyanús lett Magyar Péter a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak, vizsgálatot indítanak

    Gyanús lett Magyar Péter a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak, vizsgálatot indítanak

  • A Magyar Egyfarkú Kutyapárt

    A Magyar Egyfarkú Kutyapárt

  • Bármit is állít Nagy Márton, az infláció az év végére magasabb lesz, mint nyáron

    Bármit is állít Nagy Márton, az infláció az év végére magasabb lesz, mint nyáron

  • Magyar Péter egy nappal választás előtt, június 8-án Budapesten tartja a kampányzáróját

    Magyar Péter egy nappal választás előtt, június 8-án Budapesten tartja a kampányzáróját

  • A Budai iskolai kórus énekel Orbán és Trump konzervatív konferenciáján

    A Budai iskolai kórus énekel Orbán és Trump konzervatív konferenciáján

  • Későbbre várható a "választási vándorlás"

    Későbbre várható a "választási vándorlás"

  • A mesterséges felhőmagvasítás okozta a brutális özönvizet Dubajban?

    A mesterséges felhőmagvasítás okozta a brutális özönvizet Dubajban?

  • Szabolcsban lakásra, máshol nagyobb nappalira elég az átlagbérre felvett lakáshitel

    Szabolcsban lakásra, máshol nagyobb nappalira elég az átlagbérre felvett lakáshitel

  • „Én a Fideszre többször már nem szavazok, ha agyonlőnek se”

    „Én a Fideszre többször már nem szavazok, ha agyonlőnek se”

  • Fegyelemmel és renddel megoldható az oktatás összes gondja - Tényleg?

    Fegyelemmel és renddel megoldható az oktatás összes gondja - Tényleg?

  • EP-frakciók függesztenék fel a Magyarországnak járó uniós támogatásokat

    EP-frakciók függesztenék fel a Magyarországnak járó uniós támogatásokat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element