A 300 oldalas tanulmány oldalanként 226 ezer forintba került, tartalmát egy évig próbált titokban tartani a Magyar Turisztikai Ügynökség.
Noha a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) tavaly novemberében elutasította a feljelentést a Magyar Kertörökség Alapítvány tokaji tanulmányának 68 milliós tanulmányával kapcsolatban, a Budapesti IX. Kerületi Ügyészség 2025 január elején hatályon kívül helyezte a határozatot, így az NNI különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt idén elrendelte a nyomozást – tudta meg a 24.hu.
A szóban forgó, a Tokaj-Hegyalja borvidék szőlőskertjeit, kastély- és kúriakertjeit összefogó turisztikai kertútvonal szakmai kidolgozása című 300 oldalas tanulmány oldalanként 226 ezer forintba került, amit egy évig próbált titokban tartani a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ). Miután a bíróság a 24.hu-nak adott igazat, a 68 millió forint közpénzért elkészített dokumentumot ki kellett adnia az állami szervezetnek.
Hat tájépítész munkájáról van szó, ám a 300 oldal több mint 10 százalékán, 30–40 oldalon csak kép szerepel, ahogyan a Tiborcz Istváncégcsoportja által tavaly megszerzett bodrogkisfaludi Patricius Borház is bele tudott kerülni.
A tanulmányt elkészítő Magyar Kertörökség Alapítványnak kuratóriumi tagja Guller Zoltán, az MTÜ igazgatósági elnöke. A szervezet évről évre sok száz milliós állami támogatásokat kap, 2023-ban már 843 millió forint közpénzhez jutott, összes bevétele pedig majdnem elérte az egymilliárdot. (Forbes)