Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

A harmadik világháború

Vélemény
2023.12.26.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
10

A The Times elemzése szerint (HVG) jövőre három háború lesz, de harmadik világháború nem! A helyzet az, hogy világháború nem lesz, hanem – van! Méghozzá több fronton.

És vesztésre állunk!

Nem csak és feltétlenül szuronyokkal, tankokkal, légierőkkel és lövészárkokban vívják, hanem a hagyományos, és a legkorszerűbb módszerek keverékével.

1./ Az iszlám fundamentalista erők az Izraelben folyó helyi háborúval elvonva a figyelmet, általános és kiterjedt vallásháborút vívnak a Nyugat, elsősorban Európa ellen.

Ez a háború e legnagyobb vallási közösség arab és perzsa, egymással is szemben álló szektákra oszló (szunnita-siita) militáns, erőszakos erőinek sokadik terjeszkedési/hódító próbálkozása, melyeket ma a legváltozatosabb gazdasági (a londoni City és sok európai gazdasági érdekeltség már arab kézen van, és ott az olaj, mellyel nem csak az oroszok zsarolhatnak), katonai, terrorista, és sikeres propaganda módszerek keverékével vívnak Európa meghódítására.
Az egyetlen pozitívum, hogy a gazdag öbölmenti arab államok Irántól való – nem alaptalan – rétegesükben (így volt ez Szaddám idején is) Amerika mellé állnak. Ámbár például Katar, és ki tudja, melyikük még, suttyomban, vagy nem is olyan suttyomban támogatja a terroristákat.

A berbereknek csak az Ibériai-félszigetet, Szicíliát és Krétát sikerült (ötszáz évre) elfoglalniuk, az araboknak Jeruzsálemet, és megsemmisítették a Szentföldön lévő frank királyságokat, a törökök fölszámolták Bizáncot és meghódították Délkelet-és Kelet-Európát, csak Lepantonál (a tengeren) és Bécs alatt sikerült megállítani őket.

Most azonban – Angela Merkelnek köszönhetően – a muszlimok, orosz segítséggel egy új népvándorlást gerjesztve, részben éhségmenetek, részben irányított migráció keverékével elözönlötték egész Európát, a tatárok harcmodorát alkalmazva (itt és ott: Gázában és Európában) fegyvertelen tömegeket küldve az első vonalba.
Akik (Európában) nem óhajtanak beilleszkedni, ellenkezőleg, a saját vallásukat és szokásrendjüket próbálják ráerőltetni Európára.
(És ez harminc év alatt az egyetlen dolog, amiben egyetértek Orbánnal –bár az ő motivációja az enyémmel ellentétes: ő Európa destabilizálásában érdekelt, és az irányított migráció egyik szervezője.)

Az elhülyített, orosz és iszlám propagandával elöntött európai polgár szörnyülködve szemléli az egyébként valóban (kinek felróhatóan?) tragikus gázai eseményeket (eközben hidegen hagyja a törökök által – megint – bombázott kurdok nem kisebb tragédiája, és a Pakisztán által a tálibok kezére visszatoloncolt másfél millió afgán sorsa – nem nagyon látni e tárgyban tüntetéseket, „free Kurdistan”, „free Afghanistan” -feliratú pólóban demonstrálókat, még Greta Thunberget sem).

A defetista európai politikusok pedig óriási pénzsegélyekkel támogatják, elvileg a palesztinokat, köztudottan (ők is tudják) valójában a segélyeket meglovasító, azokat fegyvervásárlásra és egyéni bankszámlákra fordító/irányító Hamászt.

A hanyatló Róma is próbálkozott adókkal megvásárolni a védelmét. Az eredmény közismert.

Izrael a bűnös!

Mert miközben Amerika Szaddám megbuktatásával kiiktatta az egyetlen országot, Irakot, mely kordában tudta tartani Iránt, és ezzel megborította a hatalmi egyensúlyt a Közép-Keleten, az „önérdekből háborús uszító” Izrael hiába figyelmeztette a világot az Iránnal kötött atomalku értelmetlenségére, könnyen kijátszhatóságára, melynek következtében a perzsa állam, a fő felforgatók egyik legerősebbike ma már karnyújtásra van az atomfegyvertől.

De hát, kényelmesebb volt behunyni a szemeket, akár kilencven éve, Hitler fegyverkezése idején! Sajátos hagyománya ez a Nyugatnak!

Izrael a bűnös!

Melynek jelenlegi kormánya ugyan valóban az, de más okból!
Évekig Netanjáhú is támogatta a Hamászt, némi ellenszolgáltatások fejében: minden Netanjáhú számára kétesélyes választás előtt hirtelen megszaporodtak a terrortámadások Izraelben.
És bűnös azért is, amit a miniszterelnök megbékélés politikája ellen, és a belpolitikájában művel.

Másfelől viszont ebben a vallásháborúban Izrael, az általános gyűlölet közepette a Nyugatot védi, saját vérét hullajtva! És ez az, amit a képmutató európai kormányok és a megvezetett polgárok nem látnak be.

2./ A másik front Oroszország és Európa konfliktusa, egy másik igazi háborúval.

Putyin célja nem pusztán a kelet-európai szovjet pozíciók visszaszerzése, hanem egész Európa.

A muszlim beözönlésre logikus reakcióként erősödő nacionalista, neonáci, újfasiszta mozgalmak támogatásával teljesen destabilizálja (Nyugat-) Európát, és elérte, amit I. Sándor cár csak percekre, Sztálin majdnem: Wilders győzelmével immár kijutott a La Manche-csatornához.

3./ A demokratikus Nyugat-Európának eközben egy egyre erősödő belső métellyel, az újjáéledő barna veszedelemmel is szembe kell néznie – pillanatnyilag, az utóbbi évek választási eredményei tükrében úgy tűnik, hogy kevés eredménnyel!

4./ Amerika viszont, mely lényegesen meggyengült az utóbbi évtizedben, a fél szemét Kínán tartja, nem csak Tajvan miatt, melynek elözönlése várható – és az USA Tajvan miatt nem fog nyílt háborúba keveredni Kínával, hanem azért is, mert Kína Óceániát és a kiaknázható természeti erőforrásokban gazdag Afrikát is a saját érdekszférájává óhajtja tenni.

Az oda újra visszatérő Oroszországgal karöltve máris felforgatta az amerikaiak, a britek és a franciák által magára hagyott (fél) Afrikát, a saját ágenseit ültetve a hatalomba.

A kínaiak látványos szakítása sok évszázados, a mongol dinasztiák előtt, majd vesztét követően kialakult stratégiájukkal, hogy általában nem katonai, hanem kereskedelmi behatolás útján hódítanak (mondjuk a Tibet és Vietnam elleni, időszakos próbálkozásokkal), szemmel láthatóan felkészületlenül érte a valószínűleg újra a beszámíthatatlan Trump irányítása alá kerülő Amerikát.

Trump számára Európa mindenesetre érdektelen volt és lesz.

Így állunk jelenleg.

A helyzet csaknem olyan kilátástalan, mint 1938-ban volt.

Ami a The Times szakírójának az elemzését illeti, az általa jövőre valószínűsített három háború: Venezuela háborúja Guatemala nagy részének bekebelezéséért (mely talán egy brit erődemonstrációval megelőzhető: Guayana a Brit Nemzetközösség tagja), Észak-Korea felelőtlen fegyverkísérletei miatt egy nem szándékos konfliktus kirobbanása, és végül: Kína megpróbálhatja lerohanni Indiát, meg Bhutánt (ennek én semmi esélyét nem látom), már csak a hab a tortán!

Címlapkép forrása: Boston University
vélemény
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2023.12.26. - 08:31
10
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Kora nyárias, de szeles idővel kezdődik a május

    Kora nyárias, de szeles idővel kezdődik a május

  • Május havi véradások Komárom-Esztergom vármegyében

    Május havi véradások Komárom-Esztergom vármegyében

  • A Fidesz újra képviselőnek indítja a kocsmai balhéja után lemondó tiszaföldvári alpolgármestert

    A Fidesz újra képviselőnek indítja a kocsmai balhéja után lemondó tiszaföldvári alpolgármestert

  • Több millió forintos fizetést visznek haza a nyíregyházi kórház vezetői

    Több millió forintos fizetést visznek haza a nyíregyházi kórház vezetői

  • Veszprém megyében folytatja az országjárást Magyar Péter

    Veszprém megyében folytatja az országjárást Magyar Péter

  • <p>Nagyon sok szülő, de legtöbbször édesapa kerül olyan elkeserítő helyzetbe, amikor pofon veri a rendszer az anyaközpontúsága.</p> <p>Induljunk ki abból, hogy egy válás senkinek sem jó. Rossz a gyereknek, rossz a feleknek, akiknek nem csak az érzelmeikkel kell megküzdeni. Mindenkit kizökkent az addigi, megszokott életéből, a közös tervek és álmok szerte foszlanak egyik pillanatról a másikra és nem utolsó sorban elindul egy faramuci küzdelem a közös gyermek(ek)ért, és azért ki mennyi időt lehet a gyermekkel

    A bíróság miért azt a szülőt támogatja, aki a gyermeke és a másik szülő ellen vét?

  • Jogsértő a Magyar Péter és Varga Judit veszekedéséről szóló rendőri jelentés nyilvánosságra hozatala a kegyelmi ügy kirobbantója szerint

    Jogsértő a Magyar Péter és Varga Judit veszekedéséről szóló rendőri jelentés nyilvánosságra hozatala a kegyelmi ügy kirobbantója szerint

  • Medián: A Fidesz mélyponton van

    Medián: A Fidesz mélyponton van

  • Leadta európai parlamenti listáját a Tisza Párt, de Magyar Péter nincs rajta

    Leadta európai parlamenti listáját a Tisza Párt, de Magyar Péter nincs rajta

  • Az ellenzék bejelentette magát Esztergomban

    Az ellenzék bejelentette magát Esztergomban

  • Elfogadták a rákosrendezői mini-Dubajról szóló törvényt

    Elfogadták a rákosrendezői mini-Dubajról szóló törvényt

  •   Boldogság, Balaton és LEGO – Forgass a mobiloddal a Cinemira videóversenyre!

    Boldogság, Balaton és LEGO – Forgass a mobiloddal a Cinemira videóversenyre!

  • Orbán hazugságokról beszélt, többről is

    Orbán hazugságokról beszélt, többről is

  • Fideszes képviselőjelöltként indul a Pesti Srácok főmunkatársa

    Fideszes képviselőjelöltként indul a Pesti Srácok főmunkatársa

  • Orbánék újra kihátráltak Kocsis Máté mögül

    Orbánék újra kihátráltak Kocsis Máté mögül

  • Maruzsa Zoltán elmondta, mi a cél a köznevelésben

    Maruzsa Zoltán elmondta, mi a cél a köznevelésben

  • Schadl György ügyvédje a Fidesz zuglói jelöltje

    Schadl György ügyvédje a Fidesz zuglói jelöltje

  • Aki a Magyar Péter gyújtotta tüzet oltogatja, az nem akarja leváltani Orbán Viktort

    Aki a Magyar Péter gyújtotta tüzet oltogatja, az nem akarja leváltani Orbán Viktort

  • Ezekkel az átutalási korlátozásokkal futnak a csalók után a hazai bankok

    Ezekkel az átutalási korlátozásokkal futnak a csalók után a hazai bankok

  • Lázár: Sem a kormány, sem Orbán nem tudott a kegyelmi ügyről

    Lázár: Sem a kormány, sem Orbán nem tudott a kegyelmi ügyről

  • Sokba van az adófizetőknek Schmitt pál és Áder János rezsije

    Sokba van az adófizetőknek Schmitt pál és Áder János rezsije

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element