Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Az állmosítás után egyetlen védőnő maradt Csömörön

Belföld
2023.07.01.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
17

Jöhetnek az átvezénylések

Eddig 24 védőnőről tudható, hogy felmond, 21 pedig nyugdíjba megy, miután holnaptól a megyei kórházakhoz tartoznak majd. Ezt az Országos Kórházi Főigazgatóság közölte az RTL Híradóval. A pest megyei Csömörre például más településekről vezényelnek át helyettesítő védőnőket, heti néhány órára. Bár szombattól már az államnak kellene működtetnie a védőnői szolgálatokat, még mindig nem lehet tudni az önkormányzatoknak kell-e fizetniük és milyen számlákat. Ráadásul sok önkormányzattal még a szerződéseket sem írták alá a kórházak.

Robitschek Andreának és Berta Mónikának pénteken volt az utolsó munkanapja Csömörön védőnőként. Nem folytatják tovább.

Én nagyon szeretem a munkámat, nekem a védőnőség az a hivatásom, de a bizonytalan helyzetre való tekintettel úgy döntöttem, hogy egyelőre nem, és ezt nagyon sajnálom

– mondta Mónika.

Mindannyian az újratervezés időszakában vagyunk most, de ugye a szakmához való ragaszkodás, szeretet az abba az irányba vinne minket, hogy továbbra is megőrizzük a családjainkkal a kapcsolatot, ezért gondolkodunk abban, hogy ha lesz valami lehetőség, akkor az önkormányzattal tovább dolgozunk

– tette hozzá Andrea.

Ők ketten azután döntöttek a távozás mellett, hogy szombattól már állami alkalmazottként a Dél-Pesti Centrumkórházhoz tartoznának. A Pest megyei Csömörön így egy aktív védőnő marad.

Információink szerint néhány órában más településekről átvezényelve fognak itt helyettesítő, részmunkaidős védőnők dolgozni, úgy tudjuk, azokon a településeken szintén még rosszabb lesz emiatt az ellátás, nálunk pedig a mi naphoz képest egészen biztosan rosszabb lesz az ellátás

– mondta Fábri István, Csömör polgármestere.

Nem jön ki a matek

Az ország másik végében, a Veszprém megyei Devecseren a polgármester ajándékcsomaggal búcsúzott a védőnőktől, ők pedig emlékfotókkal tőle. Ők maradnak, csak az állam lesz a munkáltatójuk az önkormányzat helyett szombattól.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint „48 védőnőről tudható, hogy nem ír alá új munkaszerződést.” Kérdés, ez hogy jött ki, mert azt írják: 24-en felmondtak, 21-en nyugdíjba mennek, 6-an pedig másik megyébe. Ez így 51. De ennél fontosabb kérdésekre sem lehet még tudni a választ a polgármesterek szerint. Devecseren például az önkormányzat fizette a védőnők telefonszámláját, kaptak laptopot, van, aki szolgálati lakást is. Nem tudni, mi lesz most ezekkel.

Továbbra is nyitott kérdés, hogy miként fog történni az ingatlannak a karbantartása, adott esetben az ingó eszközöknek a pótlása, hiszen az önkormányzatnak nincsen a mi álláspontunk szerint jogi lehetősége arra, hogy egy olyan intézmény esetében előlegezzen meg pénzkifizetéseket, amely intézménynek a fenntartása már nem az ő feladata jogilag

– mondta Ferenczi Gábor, Devecser polgármestere.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság az RTL Híradónak azt írta: a rezsidíjat, a karbantartások és a takarítás költségeit eddig is a „Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő biztosította”. Csak annyi változik, hogy nem az önkormányzatoknak, hanem a kórházaknak folyósítja majd. A kórházak pedig megegyeznek az önkormányzatokkal abban, hogy „milyen költségek finanszírozásra használják fel az összeget”. Csakhogy még mindig egyezkednek, miközben szombattól már él az új rendszer. Sok önkormányzattal nem kötötték még meg a kórházak a szerződést. Az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint július 31-ig ráérnek.

Van, ahol minden védőnő felmondott

Nem tudni ki látja el a gyerekeket jövő héttől a Veszprém megyei Pétfürdőn, ugyanis a falu mindhárom védőnője felmondott. Egyikük azt mondta: az, hogy júliustól az önkormányzattól a megyei kórházhoz kerülnek, csak az utolsó csepp volt a pohárban. A Belügyminisztérium szerint a váltással mindenkinek nő a bére, a védőnők szerint viszont sokaknak csökken, mivel az állam nem fizeti azokat a béren kívüli juttatásokat, amelyeket eddig az önkormányzatok adtak. (rtl.hu)

Címlapkép forrása: MTI
Belföld
védőnők
egészégügy
orvosok
önkormányzat
FELMONDÁS
devecser
csömör
Kapcsolódó cikkek
A kormány ígérete ellenére tízezer forintokkal csökkenhet egyes védőnők bére
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.07.01. - 06:35
17
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nagyon sokan Bíró Adának nézték Magyar Pétert

    Nagyon sokan Bíró Adának nézték Magyar Pétert

  • 15 milliárd forintért árulják a New York-i luxuslakást, amit Matolcsy Ádám baráti köréhez kötöttek

    15 milliárd forintért árulják a New York-i luxuslakást, amit Matolcsy Ádám baráti köréhez kötöttek

  • 10 települést látogat meg Magyar Péter 3 nap alatt

    10 települést látogat meg Magyar Péter 3 nap alatt

  • A hüvös és kissé szeles időben szükszég lesz az esernyőkre is

    A hüvös és kissé szeles időben szükszég lesz az esernyőkre is

  • Távozott posztjáról az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat vezetője

    Távozott posztjáról az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat vezetője

  • Olyan vadaskertje van Mészáros Lőrincnek, ahol nagyvadakat lehet lelőni milliókért

    Olyan vadaskertje van Mészáros Lőrincnek, ahol nagyvadakat lehet lelőni milliókért

  • Sulyok Tamás: „A családban azt hallottam, hogy mi soha senkinek nem ártottunk”

    Sulyok Tamás: „A családban azt hallottam, hogy mi soha senkinek nem ártottunk”

  • 300 millió forintba került egy 8 fő fogadására alkalmas minibölcsőde - Miért?

    300 millió forintba kerül egy 8 fő fogadására alkalmas minibölcsőde - Miért?

  • Óriási a balhé Orbán és Farage „dzsemboriján” - a rendőrség leállíttatja a rendezvényt

    Óriási a balhé Orbán és Farage „dzsemboriján” - a rendőrség leállíttatja a rendezvényt

  • Nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázat: eredményt hirdetett a Volánbusz

    Nosztalgia autóbusz-dekorációs pályázat: eredményt hirdetett a Volánbusz

  • Trócsányi László kapott maga fölé egy kancellárt a Károlin, miután nemet mondott az Alkotmánybíróság elnöki posztjára

    Trócsányi László kapott maga fölé egy kancellárt a Károlin, miután nemet mondott az Alkotmánybíróság elnöki posztjára

  • "Schadl titkárnője azt mondta, az osztalék felén osztozunk mi, a másik feléből kap még Völner Pál is"

    "Schadl titkárnője azt mondta, az osztalék felén osztozunk mi, a másik feléből kap még Völner Pál is"

  • Magyar Péter: Alakul a Fidesz-DK-Mi Hazánk nagykoalíció

    Magyar Péter: Alakul a Fidesz-DK-Mi Hazánk nagykoalíció

  • Havazik az Alpokban és a Tátrában

    Havazik az Alpokban és a Tátrában

  • A póthelyszínről is kidobták Orbánék brüsszeli konzervatív konferenciáját

    A póthelyszínről is kidobták Orbánék brüsszeli konzervatív konferenciáját

  • Így vegzálná a független sajtót és a civileket a CÖF

    Így vegzálná a független sajtót és a civileket a CÖF

  • Havas Henrik lett a Gattyán György-féle online médiacég elnöke

    Havas Henrik lett a Gattyán György-féle online médiacég elnöke

  • Kiterjeszti a sarcot az Orbán-kormány

    Kiterjeszti a sarcot az Orbán-kormány

  • Tagadja a Boeing, hogy gond lenne a 787-es gépek biztonságával

    Tagadja a Boeing, hogy gond lenne a 787-es gépek biztonságával

  • Magasabb fokozatra emelték a terrorkészültséget Magyarországon

    Magasabb fokozatra emelték a terrorkészültséget Magyarországon

  • Benzines és dízelautóra telik a magyaroknak

    Benzines és dízelautóra telik a magyaroknak

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element