Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

„Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni”

Belföld
2024.01.05.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
21

Komoly nehézséget okoz a kórházakban, hogy január 1-től nem alkalmaznak bérnővéreket

Több kórházban is fennakadásokat okozott az RTL Híradó információi szerint, hogy január elsejétől megszüntették a munkaerő-közvetítő cégek által küldött bérnővérek alkalmazását az állami egészségügyben. Egy munkaerő-közvetítő vezetője szerint ahelyett, hogy a nővérek aláírnák a szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, inkább szociális intézményekben dolgoznak tovább.

Több budapesti kórházban komoly nehézséget okoz, hogy január 1-től megszüntették az úgynevezett bérnővérek alkalmazását – értesült az RTL Híradó. Bérnővérek azok az egészségügyi dolgozók, akik szabadidejük terhére más kórházakban is munkát vállalnak. De sokan vannak olyanok is, akiknek nincs főállásuk egyetlen egészségügyi intézményben sem. Ők vállalkozóként ott dolgoznak, ahol éppen szükség van rájuk.

Egy érintett a Híradónak úgy fogalmazott: 

Rákényszerítettek, hogy szolgálati jogviszonyba menjek, márpedig én nem fogok. Én is el fogok menni trafikba vagy akárhova is.

A szolgálati jogviszonnyal az a legnagyobb problémája, hogy átvezényelhetnék más intézménybe, ráadásul eddigi pénzéhez képest akár 30-50 százalékkal kevesebbet keresne. 

Egy bérnővérek közvetítésével is foglalkozó cég vezetője arról beszélt a Híradónak, hogy minden velük kapcsolatban álló szakdolgozóval egyenként beszéltek, és nagyon sokan jelezték, hogy nem szeretnének szolgálati jogviszonyba átmenni. Inkább maradnak a cég ügyfelei, és átmennek a szociális intézményekbe dolgozni – mondta a cég vezetője.

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint egyes osztályok működése nagyban függ ezektől a bérnővérektől. A szakember szerint gyakran előfordul, hogy egyes osztályok szakdolgozóinak akár egyharmada is ilyen jogviszonyban dolgozott. Ezeken a helyeken most nehéz időszak elé nézhetnek.

Csökkenteni kell a kapacitásukat. Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni. Mert nem jut oda megfelelő egészségügyi szakdolgozó. Nem lehet műszakokat kiállítani

– tette hozzá.

Ott dolgozóktól úgy tudjuk, hogy a budapesti Szent János Kórházban, a Dél-Pesti Centrumkórházban és a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben is vannak olyan osztályok, melyek már most kisebb kapacitással tudnak működni, mert a bérnővérek nélkül nincs elegendő szakdolgozójuk.

A Kardiovaszkuláris Intézet főigazgatója arról beszélt a Híradónak, hogy kifejezetten örül, hogy a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégek már nem dolgozhatnak az állami egészségügyben. Andréka Péter azt mondta:

Nagyon sok problémát vetett fel a jelenlétük. És ezek mellett a problémák mellett eltörpül az a gond, hogy hát persze nekünk meg kell oldani az ebből eredő szakdolgozóhiányt.

(rtl.hu)

Címlapkép forrása: MTI
egészség
betegellátás
EGÉSZSÉGÜGY
BÉRÁPOLÓK
NŐVÉREK
munkaerőhiány
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.01.05. - 06:38
21
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Valamiért jóval nagyobb árbevételt értek el a Schadl-ügy vádlottjainak irodái, mint az azonos területen dolgozó végrehajtók

    Valamiért jóval nagyobb árbevételt értek el a Schadl-ügy vádlottjainak irodái, mint az azonos területen dolgozó végrehajtók

  • Csúszással indul a világ leghosszabb, 20 órás légi járata

    Csúszással indul a világ leghosszabb, 20 órás légi járata

  • Ebben a ciklusban még nem volt ilyen törékeny a kétharmad, most “nix ugribugri”

    Ebben a ciklusban még nem volt ilyen törékeny a kétharmad, most “nix ugribugri”

  • Jön az azonnali eurós fizetés az egész EU-ban

    Jön az azonnali eurós fizetés az egész EU-ban

  • Von der Leyen: fel kell készülnünk a háborúra

    Von der Leyen: fel kell készülnünk a háborúra

  • Balhé a budapesti megaberuházó Cordiánál: sorra dobják saját társasházai a vállalatot

    Balhé a budapesti megaberuházó Cordiánál: sorra dobják saját társasházai a vállalatot

  • Eldöntötte, hogy elültet 10 millió fát Magyarországon

    Eldöntötte, hogy elültet 10 millió fát Magyarországon

  • Az állam "tétlen megfigyelőként" nézte, mi történik a gödi TOPhÁZ otthonban a bíróság szerint

    Az állam "tétlen megfigyelőként" nézte, mi történik a gödi TOPhÁZ otthonban a bíróság szerint

  • „A rendelkezésemre álló információk átadásával folytatjuk”

    „A rendelkezésemre álló információk átadásával folytatjuk”

  • Százezrekért hirdet a Facebookon Lázárék helyi lapja egy Navracsicsot gyalázó cikket

    Százezrekért hirdet a Facebookon Lázárék helyi lapja egy Navracsicsot gyalázó cikket

  • Bármikor újra lecsaphat ránk a magas élelmiszer-infláció, Magyarország védtelen

    Bármikor újra lecsaphat ránk a magas élelmiszer-infláció, Magyarország védtelen

  • A fideszes Bánki Erik kifelejtett 57 milliót a vagyonnyilatkozatából

    A fideszes Bánki Erik kifelejtett 57 milliót a vagyonnyilatkozatából

  • Magyarország ki van szolgáltatva Kínának – és a függés egyre csak nő

    Magyarország ki van szolgáltatva Kínának – és a függés egyre csak nő

  • Elmondta a NAV, hogy miért tartottak házkutatást Márki-Zay Péterék irodájában

    Elmondta a NAV, hogy miért tartottak házkutatást Márki-Zay Péterék irodájában

  • Az orosz turisták új síparadicsoma lett Észak-Korea

    Az orosz turisták új síparadicsoma lett Észak-Korea

  • Kína nagyon dühös levelet ír az EU-nak

    Kína nagyon dühös levelet ír az EU-nak

  • Orbán Viktor szerint nem lesz akadálya, hogy alkotmányba foglalják a készpénzhasználat jogát Magyarországon

    Orbán Viktor szerint nem lesz akadálya, hogy alkotmányba foglalják a készpénzhasználat jogát Magyarországon

  • Sulyok Tamás elismerte, hogy MLM-szerű hálózatot működtetett, de jogszerűen nem okozott senkinek veszteséget

    Sulyok Tamás elismerte, hogy MLM-szerű hálózatot működtetett, de jogszerűen nem okozott senkinek veszteséget

  • Eldurvult a fideszes belharc Körmenden, fenyegetések miatt inkább visszalép a jelölt

    Eldurvult a fideszes belharc Körmenden, fenyegetések miatt inkább visszalép a jelölt

  • Csák János mindent tud a kultúráról, csak Széchényi Ferencet nem ismeri fel

    Csák János mindent tud a kultúráról, csak Széchényi Ferencet nem ismeri fel

  • Kik építik a legkevésbé strapabíró autókat?

    Kik építik a legkevésbé strapabíró autókat?

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element