Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

"Toxikus volt Gyurcsány közelsége. Átb@sztak minket, ahogy kell"

Belföld
2024.07.26.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
6

Így élték meg Karácsony Gergely kampányát a stábtagok

Többen is lesújtó véleményt fogalmaztak meg a főpolgármester kampányáról. A legnagyobb vita pont az összefogást hirdető plakát miatt alakult ki az ellenzéki oldalon.

Káoszfutam, orosz rulett, menet közben megtankolt repülő - így jellemezték Karácsony Gergely kampányát a 24.hu-nak megszólaló források. A legnagyobb vitát az ellenzéki oldalon egy közös plakát váltotta ki, amit a belső szereplők csak szentháromságként emlegettek.

A 24.hu az elmúlt hetekben a fővárosi kampány tucatnyi szereplőjével beszélgetett, hogy minél pontosabban megrajzolják, mi vezetett oda, hogy a hivatalban lévő Karácsony majdnem belebukott a lefutottnak tűnő választásba. A forrásaik meglepően egységesen nyilatkoztak a kampány hibáiról, ahogy a következtetések is egy irányba mutattak. Eszerint Karácsony ráfizetett, hogy folyton kompromisszumokat köt, és olyan ügyeket vesz magára, melyekben nem hisz.

„Üvöltöttek velünk. Nagyon befeszültek ezen a dolgon” – mondja a Karácsony-kampány egyik tagja annak a plakátnak kapcsán, amelyik elvileg pont az összefogást hivatott népszerűsíteni. A plakáton a főpolgármester mellett Dobrev Klára és Kunhalmi Ágnes szerepelt, és csak szentháromságként emlegették egymást közt a stábtagok.

A Karácsony-csapat egyik tagja ezekről mondta:

Mi ezt nem akartuk. Tudtuk, hogy Gergőnek nem használ majd, sőt hamar éreztük, hogy árt neki. Százalékban mérhető a kár, amit ez az amúgy kinézetre is silány plakát okozott neki. Toxikus volt Gyurcsány közelsége akkor, amikor már berobbant a Magyar Péter-őrület

A főpolgármester stábja ezért azt kérte, hogy ezek Budapesten ne kerüljenek ki, ezt azonban a DK nem akarta.

„Ezen ment az üvöltözés. Hogy nyeljük már le a Klára fejét, nem fog az nekünk ártani” - fogalmazott a Karácsony-csapat egyik tagja. Végül abban állapodtak meg, hogy a plakátok Budára és a belvárosi kerületekbe nem kerülnek ki, csak a pesti külső részekre.

Ebben maradtunk, azt mondtuk, ez vállalható. Pár nap múlva aztán teleszórták velük az egész várost, a belső kerületeket is. Átbasztak minket, ahogy kell

– fogalmazott egy városházi forrás.

A főpolgármester azonban erről azt mondta a 24.hu-nak:

„A plakátot valóban nem akartam. Aztán felhívtak annyian, annyiszor, volt, aki síró hangon, hogy azt mondtam, jó, legyen.”

A cikk szerint ha Karácsony „letiltja” az arcát Dobrev mellől az EP-kampányban, azt kockáztatta volna, hogy a DK-tól nem kapja meg azokat a plakáthelyeket, amelyeken a saját fővárosi kampánya futott. Így került abba helyzetbe, hogy a kampányának láthatósága kockáztatta volna, ha lenyeli a plakátokat, amiket amúgy magára nézve károsnak ítélt. (szmo.hu)

Címlapkép forrása: MTI/Kovács Tamás
kampány
Karácsony Gergely
GYURCSÁNY FERENC
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.26. - 14:46
6
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Ledorongolva

    Ledorongolva

  • Az erőszakos autokráciák megeszik a politikusnőket Közép-Európában

    Az erőszakos autokráciák megeszik a politikusnőket Közép-Európában

  • Elkészült a letenyei tanuszoda, épp csak vizet nem tudnak bele tölteni

    Elkészült a letenyei tanuszoda, épp csak vizet nem tudnak bele tölteni

  • Megélénkül a szél, előbújik a nap

    Megélénkül a szél, előbújik a nap

  • Orbán sajtófőnöke: Álhír, hogy kiabált a magyar kormányfővel a cseh és a lengyel miniszterelnök

    Orbán sajtófőnöke: Álhír, hogy kiabált a magyar kormányfővel a cseh és a lengyel miniszterelnök

  • A cseh miniszterelnök találkozott a szlovák ellenzék vezetőjével

    A cseh miniszterelnök találkozott a szlovák ellenzék vezetőjével

  • A Gábor Dénes Egyetem tájékoztatása a Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium fenntartóváltása ügyében

    A Gábor Dénes Egyetem tájékoztatása a Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnázium fenntartóváltása ügyében

  • Kizárta a Momentum ferencvárosi politikusát Baranyi Krisztina miatt

    Kizárta a Momentum ferencvárosi politikusát Baranyi Krisztina miatt

  • A DK intelligenciájáról posztolt Azahriah

    A DK intelligenciájáról posztolt Azahriah

  • Marad a börtönben a lúgos orvos, nem engedik feltételes szabadságra

    Marad a börtönben a lúgos orvos, nem engedik feltételes szabadságra

  • A Ganz-MaVag ajánlatot tett a spanyol vasútóriás részvényeire

    A Ganz-MaVag ajánlatot tett a spanyol vasútóriás részvényeire

  • Ha a bősi vízerőmű üzemeltetői elzárják a csapot, végleg eltűnhet Közép-Európa legnagyobb szárazföldi deltája

    Ha a bősi vízerőmű üzemeltetői elzárják a csapot, végleg eltűnhet Közép-Európa legnagyobb szárazföldi deltája

  • Meghalt a Dragon Ball képregények alkotója

    Meghalt a Dragon Ball képregények alkotója

  • Orbán és Matolcsy már nem is beszélnek érdemben

    Orbán és Matolcsy már nem is beszélnek érdemben

  • Egy zenészekből, sportolókból, képzőművészekből és influenszerekből álló csoport látogatott el David Pressmanhez

    Egy zenészekből, sportolókból, képzőművészekből és influenszerekből álló csoport látogatott el David Pressmanhez

  • Elon Musk állítja: sem Bident, sem Trumpot nem fogja támogatni

    Elon Musk állítja: sem Bident, sem Trumpot nem fogja támogatni

  • 3,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak februárban

    3,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak februárban

  • Sulyok Tamás 310 millió forintos pluszpénzt kapott kitüntetésekre

    Sulyok Tamás 310 millió forintos pluszpénzt kapott kitüntetésekre

  • Rövid távon megelőzték a bankbetétek az állampapírokat

    Rövid távon megelőzték a bankbetétek az állampapírokat

  • Nyolc éve azzal riogattak, hogy másfél fokot melegszik a Föld – most már a duplájára kell készülni

    Nyolc éve azzal riogattak, hogy másfél fokot melegszik a Föld – most már a duplájára kell készülni

  • Egyszerűen nem hisszük el, amit Balog Zoltán művel, nézni is rossz

    Egyszerűen nem hisszük el, amit Balog Zoltán művel, nézni is rossz

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element