Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Pálinkás József szerint akár funkcionális analfabéták is bekerülhetnek a pedagógusképzésbe

Vélemény
2024.07.27.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
27

Rekordszámú pedagógusjelöltről szólnak a hírek az idei felvételi eljárásban: a tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében.

A szakemberek viszont a rendkívül alacsony bekerülési pontszámok miatt kongatják a vészharangot. Pálinkás Józsefnek a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének véleménye szerint még ennél is rosszabb a helyzet. A  Pomuczné Nagy Ildikó  középiskolai tanár posztja alatt, Pálinkás József atomfizikus, egyetemi tanár, MTA rendes tagja, és volt elnöke a következőt írja kommentben: "Nem csupán a tanítóknál ilyen kétségbeejtő a helyzet. Sok szakon 250 pont alatti a határ. És a katonai szolgálatért kapott plusz pontokat még tekintetbe sem vette kedves Dr. Pomuczné Nagy Ildikó. Nagyon jó ez a kép! Jól bemutatja milyen szörnyű a helyzet. Magyarból kettes azért nagyon közel van a funkcionális  analfabétizmushoz   ." - írta a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke.  "Tulajdonképpen egy középiskolában mindenből kettes tanuló, mindenből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben" - fejtette ki Facebook-oldalán dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus.- számolt be a hrportál amely közölte mind a tanárnő, mind a volt akadémiai elnök véleményét.

 

"A tanítók ponthatárához.

224 ponttal már bárki felvételt nyerhet tanító szakra. Ez a pontszám alacsony, tényleg nagyon, de nagyon alacsony.
A képen látható egy példa, hogy hogyan tud összejönni ez a 224 pont.
(Egy tévedés miatt ki kellett cserélnem az eredeti képet. Persze, így sem biztató a helyzet, de azért árnyaltabb. Előzőleg a minden tantárgyból kettes osztályzatból jött ki a 224 pont, de többen figyelmeztettek, hogy valami nem stimmel. Utána néztem, ha valaki tényleg annyira gyenge tanuló, és minden alaptantárgyból kettes, a minimális pontszám eléréséhez neki is legalább a két választott tárgy osztályzata hármas-négyes-ötös kell legyen.)
Tehát, tulajdonképpen egy középiskolában minden alaptantárgyból kettes tanuló, minden kötelezőből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben!!!!!
Az is, aki hóhányó, és csupán amiatt marad majd ott, hogy papírja legyen egy felsőfokú oktatásról, miközben lehet, kettesekkel lavirozik ott is végig, és még a legrosszabb álmaiban sem fordul elő, hogy tényleg tanító legyen.
Ugyanakkor én nem törnék azok felett pálcát, akik tényleg TANÍTÓNAK készülnek, mert tanítottam tanító hallgatókat.
2+1 évet két tanítóképzőben is, matematika, matematika módszertan és természettudomány tantárgyakból.
Igazán jóravaló, tisztességes, igazán tanítónak készülő intelligens hallgatóim voltak.
Ami miatt alacsony pontszámmal kerülhetnek be, azt én rendszerhibaként definiálom.
Rendszerhiba a középiskolai oktatás, ahonnan kikerülnek.
Rendszerhiba a felsőoktatás elvárása, hogy bárki is jöhet, ha mégis tanító akarna lenni.
Rendszerhiba, hogy ha mégis végigcsinálja, és továbbra is kedvet érez ahhoz, hogy tanító legyen, éhbérért fog tanítani.
Mert, aki elvégzi a tanítóképzést, arról tapasztalataim alapján garantálom, hogy jól fogja csinálni, mert a magyar tanítóképzés még tartja magát. Tényleg tartja magát, bárki bármit is gondol, én belülről láttam a kollégák munkáját!
Mégis, egyre kevesebben fognak a hallgatók közül a pályán maradni, mert bármi másba is kezdenek, az abból származó jövedelemből nagyobb valószínűséggel fognak tudni megélni.
Ja, és akkor mi lenne, ha úgy lenne, mint pl Finnországban, ahol a tanítóképzőbe a felvételi ponthatár szinte minden egyéb szakhoz képest a legmagasabb? (Ugyanis a finnek, de más országok is elvárják, hogy a gyermekeiket tanítók a legmagasabban kvalifikált diákok közül kerüljenek ki.)
Mert arrafelé, de másfelé is, más civilizált országokban is fontos, hogy ki tanítja a gyermekeket írni, olvasni, számolni.
Hát, nálunk ez nem annyira fontos.
Ez a valódi rendszerhiba.
Itt, Magyarországon, a XXI. században, ahol az átlag szülő átlag gyermekének az átlag alatti oktatás is meg kell feleljen, mert nem kaphat mást, mert nincs más.
Semmi más, csak rendszerhiba. És nekünk ez is jó, mert mi ezt is tűrjük, mert a gyerek valahogy mégsem annyira számít. Akinek meg számít, az fizessen magániskolát, korrepetálást, .... Ha megteheti."

 - olvasható dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus Facebook oldalán.

Címlapkép forrása:
FELVÉTELI
pedagógus
TANÍTÓ
PONTHATÁR
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.27. - 06:35
27
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Hatalmas tartozást halmozott fel a magyar kormány

    Hatalmas tartozást halmozott fel a magyar kormány

  • Az Európai Uniónak új problémája van, a neve: Robert Fico

    Az Európai Uniónak új problémája van, a neve: Robert Fico

  • Ezt nem gondoltuk volna: még segít is a hazai webshopoknak a Temu

    Ezt nem gondoltuk volna: még segít is a hazai webshopoknak a Temu

  • Rogán utasítására, politikai okokból szívóznak az amerikai katonák rendszámával a magyar hatóságok

    Rogán utasítására, politikai okokból szívóznak az amerikai katonák rendszámával a magyar hatóságok

  • Áder elnöksége alatt is zajlott egy botrányos kegyelmi ügy, azóta is hallgatnak róla

    Áder elnöksége alatt is zajlott egy botrányos kegyelmi ügy, azóta is hallgatnak róla

  • Meghalt Gyenesei István korábbi önkormányzati miniszter

    Meghalt Gyenesei István korábbi önkormányzati miniszter

  • Kiderült, mi áll a Magyar Postánál az adatszivárgás hátterében

    Kiderült, mi áll a Magyar Postánál az adatszivárgás hátterében

  • „Az, hogy nem vezették be nálunk az eurót az elmúlt 20 év egyik legnagyobb gazdaságpolitikai hibája”

    „Az, hogy nem vezették be nálunk az eurót az elmúlt 20 év egyik legnagyobb gazdaságpolitikai hibája”

  • Schiffer András szerint Magyar Péter átlépett egy vörös vonalat

    Schiffer András szerint Magyar Péter átlépett egy vörös vonalat

  •  Rengetegbe kerül a magyaroknak az, hogy az Orbán-kormány ragaszkodik Vlagyimir Putyinhoz

    Rengetegbe kerül a magyaroknak az, hogy az Orbán-kormány ragaszkodik Vlagyimir Putyinhoz

  • Orbán Balázs elmondta, hogy Magyarország kész megszegni az uniós jogot

    Orbán Balázs elmondta, hogy Magyarország kész megszegni az uniós jogot

  • Bekerülhetnek az ujjlenyomatok a személyikbe

    Bekerülhetnek az ujjlenyomatok a személyikbe

  • Tavaszias hőmérséklet, elszórtan esővel, záporokkal

    Tavaszias hőmérséklet, elszórtan esővel, záporokkal

  • Új, százmillió dolláros szuperjachtra adtak le megrendelést Magyarországról

    Új, százmillió dolláros szuperjachtra adtak le megrendelést Magyarországról

  • Orbán Viktor levélben gratulált Vlagyimir Putyinnak

    Orbán Viktor levélben gratulált Vlagyimir Putyinnak

  • Kajdi beleszállt Rogánba, megvédte Magyart

    Kajdi beleszállt Rogánba, megvédte Magyart

  • Kiderült az egyszerűsített honosítású új állampolgárok száma

    Kiderült az egyszerűsített honosítású új állampolgárok száma

  • Közmédiás és Hír TV-s segítséggel indul a „fideszes Partizán”

    Közmédiás és Hír TV-s segítséggel indul a „fideszes Partizán”

  • „Mi a jobboldali polgári közösség vagyunk, a mi agyunkat is fel lehet baszni”

    „Mi a jobboldali polgári közösség vagyunk, a mi agyunkat is fel lehet baszni”

  • Tizenkét éves fia fényképével, kamuoldalon keltik halálhírét egy sümegi civil aktivistának

    Tizenkét éves fia fényképével, kamuoldalon keltik halálhírét egy sümegi civil aktivistának

  • Az Országos Bírói Hivatal figyelmeztette Magyar Péter édesanyját

    Az Országos Bírói Hivatal figyelmeztette Magyar Péter édesanyját

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element