Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Pálinkás József szerint akár funkcionális analfabéták is bekerülhetnek a pedagógusképzésbe

Vélemény
2024.07.27.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
27

Rekordszámú pedagógusjelöltről szólnak a hírek az idei felvételi eljárásban: a tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében.

A szakemberek viszont a rendkívül alacsony bekerülési pontszámok miatt kongatják a vészharangot. Pálinkás Józsefnek a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének véleménye szerint még ennél is rosszabb a helyzet. A  Pomuczné Nagy Ildikó  középiskolai tanár posztja alatt, Pálinkás József atomfizikus, egyetemi tanár, MTA rendes tagja, és volt elnöke a következőt írja kommentben: "Nem csupán a tanítóknál ilyen kétségbeejtő a helyzet. Sok szakon 250 pont alatti a határ. És a katonai szolgálatért kapott plusz pontokat még tekintetbe sem vette kedves Dr. Pomuczné Nagy Ildikó. Nagyon jó ez a kép! Jól bemutatja milyen szörnyű a helyzet. Magyarból kettes azért nagyon közel van a funkcionális  analfabétizmushoz   ." - írta a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke.  "Tulajdonképpen egy középiskolában mindenből kettes tanuló, mindenből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben" - fejtette ki Facebook-oldalán dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus.- számolt be a hrportál amely közölte mind a tanárnő, mind a volt akadémiai elnök véleményét.

 

"A tanítók ponthatárához.

224 ponttal már bárki felvételt nyerhet tanító szakra. Ez a pontszám alacsony, tényleg nagyon, de nagyon alacsony.
A képen látható egy példa, hogy hogyan tud összejönni ez a 224 pont.
(Egy tévedés miatt ki kellett cserélnem az eredeti képet. Persze, így sem biztató a helyzet, de azért árnyaltabb. Előzőleg a minden tantárgyból kettes osztályzatból jött ki a 224 pont, de többen figyelmeztettek, hogy valami nem stimmel. Utána néztem, ha valaki tényleg annyira gyenge tanuló, és minden alaptantárgyból kettes, a minimális pontszám eléréséhez neki is legalább a két választott tárgy osztályzata hármas-négyes-ötös kell legyen.)
Tehát, tulajdonképpen egy középiskolában minden alaptantárgyból kettes tanuló, minden kötelezőből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben!!!!!
Az is, aki hóhányó, és csupán amiatt marad majd ott, hogy papírja legyen egy felsőfokú oktatásról, miközben lehet, kettesekkel lavirozik ott is végig, és még a legrosszabb álmaiban sem fordul elő, hogy tényleg tanító legyen.
Ugyanakkor én nem törnék azok felett pálcát, akik tényleg TANÍTÓNAK készülnek, mert tanítottam tanító hallgatókat.
2+1 évet két tanítóképzőben is, matematika, matematika módszertan és természettudomány tantárgyakból.
Igazán jóravaló, tisztességes, igazán tanítónak készülő intelligens hallgatóim voltak.
Ami miatt alacsony pontszámmal kerülhetnek be, azt én rendszerhibaként definiálom.
Rendszerhiba a középiskolai oktatás, ahonnan kikerülnek.
Rendszerhiba a felsőoktatás elvárása, hogy bárki is jöhet, ha mégis tanító akarna lenni.
Rendszerhiba, hogy ha mégis végigcsinálja, és továbbra is kedvet érez ahhoz, hogy tanító legyen, éhbérért fog tanítani.
Mert, aki elvégzi a tanítóképzést, arról tapasztalataim alapján garantálom, hogy jól fogja csinálni, mert a magyar tanítóképzés még tartja magát. Tényleg tartja magát, bárki bármit is gondol, én belülről láttam a kollégák munkáját!
Mégis, egyre kevesebben fognak a hallgatók közül a pályán maradni, mert bármi másba is kezdenek, az abból származó jövedelemből nagyobb valószínűséggel fognak tudni megélni.
Ja, és akkor mi lenne, ha úgy lenne, mint pl Finnországban, ahol a tanítóképzőbe a felvételi ponthatár szinte minden egyéb szakhoz képest a legmagasabb? (Ugyanis a finnek, de más országok is elvárják, hogy a gyermekeiket tanítók a legmagasabban kvalifikált diákok közül kerüljenek ki.)
Mert arrafelé, de másfelé is, más civilizált országokban is fontos, hogy ki tanítja a gyermekeket írni, olvasni, számolni.
Hát, nálunk ez nem annyira fontos.
Ez a valódi rendszerhiba.
Itt, Magyarországon, a XXI. században, ahol az átlag szülő átlag gyermekének az átlag alatti oktatás is meg kell feleljen, mert nem kaphat mást, mert nincs más.
Semmi más, csak rendszerhiba. És nekünk ez is jó, mert mi ezt is tűrjük, mert a gyerek valahogy mégsem annyira számít. Akinek meg számít, az fizessen magániskolát, korrepetálást, .... Ha megteheti."

 - olvasható dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus Facebook oldalán.

Címlapkép forrása:
FELVÉTELI
pedagógus
TANÍTÓ
PONTHATÁR
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.27. - 06:35
27
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Washington: van egy módja annak, hogy Ukrajna nyerje meg a háborút

    Washington: van egy módja annak, hogy Ukrajna nyerje meg a háborút

  • Whoopi Goldberg: Az idegenek már köztünk vannak, figyelnek minket

    Whoopi Goldberg: Az idegenek már köztünk vannak, figyelnek minket

  • Tanúként hallgatta ki Varga Juditot az ügyészség a Schadl-Völner ügyben

    Tanúként hallgatta ki Varga Juditot az ügyészség a Schadl-Völner ügyben

  • Elmaradhat az előválasztás a Belvárosban – a pártok és a jelöltek egymásra mutogatnak, miközben csak egy jelölttel lehet esélyük

    Elmaradhat az előválasztás a Belvárosban – a pártok és a jelöltek egymásra mutogatnak, miközben csak egy jelölttel lehet esélyük

  • Magyar Péter elmondta, miért nem kért még bocsánatot a NER-es múltja miatt

    Magyar Péter elmondta, miért nem kért még bocsánatot a NER-es múltja miatt

  • Az 1000 dollárért árult csodagyógyszert állítólag 5 dollár előállítani

    Az 1000 dollárért árult csodagyógyszert állítólag 5 dollár előállítani

  • Meghibásodás történt a Paksi Atomerőmű reaktoraiban

    Meghibásodás történt a Paksi Atomerőmű reaktoraiban

  • Volt ügyéssz: Van lehetőség belenyúlni a nyomozati anyagokba

    Volt ügyéssz: Van lehetőség belenyúlni a nyomozati anyagokba

  • Végre a személyi kölcsönöknél is beindult a kamatletörő verseny

    Végre a személyi kölcsönöknél is beindult a kamatletörő verseny

  • Török Gábor szerint a Varga-interjú Mónika Show volt

    Török Gábor szerint a Varga-interjú Mónika Show volt

  • Megtalálták a baltimore-i hídszerencsétlenség két halálos áldozatát

    Megtalálták a baltimore-i hídszerencsétlenség két halálos áldozatát

  • Lengyelországban házkutatásokat végeznek országszerte az előző kormány által létrehozott alapítvány miatt

    Lengyelországban házkutatásokat végeznek országszerte az előző kormány által létrehozott alapítvány miatt

  • Bárándy Péter: Amit Varga Judit mondott, felveti a bűnpártolás és a hivatali visszaélés gyanúját

    Bárándy Péter: Amit Varga Judit mondott, felveti a bűnpártolás és a hivatali visszaélés gyanúját

  • Locsogott Varga Judit, nem tudta tartani a száját

    Locsogott Varga Judit, nem tudta tartani a száját

  • Varga Judit csak a családi szennyest teregette ki Hajdú Péternek

    Varga Judit csak a családi szennyest teregette ki Hajdú Péternek

  • Dopeman: „Ha reggel 9 után megbukik a kormány, akkor is az Orbán seggét fogom nyalni”

    Dopeman: „Ha reggel 9 után megbukik a kormány, akkor is az Orbán seggét fogom nyalni”

  • Szakértő: Varga Judit mentegetőző posztját egy férfi írta

    Szakértő: Varga Judit mentegetőző posztját egy férfi írta

  • A „weimari hármak” Ukrajna megsegítésére sietnek

    A „weimari hármak” Ukrajna megsegítésére sietnek

  • Dízelmotoros megajachttal cirkál a klímavédelem élharcosa

    Dízelmotoros megajachttal cirkál a klímavédelem élharcosa

  • Nem szavazták meg a szülők, hogy a katolikus egyház legyen egy zuglói általános iskola fenntartója

    Nem szavazták meg a szülők, hogy a katolikus egyház legyen egy zuglói általános iskola fenntartója

  • A magyar ipar egy félkarú óriás

    A magyar ipar egy félkarú óriás

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element