Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Pálinkás József szerint akár funkcionális analfabéták is bekerülhetnek a pedagógusképzésbe

Vélemény
2024.07.27.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
26

Rekordszámú pedagógusjelöltről szólnak a hírek az idei felvételi eljárásban: a tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében.

A szakemberek viszont a rendkívül alacsony bekerülési pontszámok miatt kongatják a vészharangot. Pálinkás Józsefnek a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének véleménye szerint még ennél is rosszabb a helyzet. A  Pomuczné Nagy Ildikó  középiskolai tanár posztja alatt, Pálinkás József atomfizikus, egyetemi tanár, MTA rendes tagja, és volt elnöke a következőt írja kommentben: "Nem csupán a tanítóknál ilyen kétségbeejtő a helyzet. Sok szakon 250 pont alatti a határ. És a katonai szolgálatért kapott plusz pontokat még tekintetbe sem vette kedves Dr. Pomuczné Nagy Ildikó. Nagyon jó ez a kép! Jól bemutatja milyen szörnyű a helyzet. Magyarból kettes azért nagyon közel van a funkcionális  analfabétizmushoz   ." - írta a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke.  "Tulajdonképpen egy középiskolában mindenből kettes tanuló, mindenből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben" - fejtette ki Facebook-oldalán dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus.- számolt be a hrportál amely közölte mind a tanárnő, mind a volt akadémiai elnök véleményét.

 

"A tanítók ponthatárához.

224 ponttal már bárki felvételt nyerhet tanító szakra. Ez a pontszám alacsony, tényleg nagyon, de nagyon alacsony.
A képen látható egy példa, hogy hogyan tud összejönni ez a 224 pont.
(Egy tévedés miatt ki kellett cserélnem az eredeti képet. Persze, így sem biztató a helyzet, de azért árnyaltabb. Előzőleg a minden tantárgyból kettes osztályzatból jött ki a 224 pont, de többen figyelmeztettek, hogy valami nem stimmel. Utána néztem, ha valaki tényleg annyira gyenge tanuló, és minden alaptantárgyból kettes, a minimális pontszám eléréséhez neki is legalább a két választott tárgy osztályzata hármas-négyes-ötös kell legyen.)
Tehát, tulajdonképpen egy középiskolában minden alaptantárgyból kettes tanuló, minden kötelezőből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben!!!!!
Az is, aki hóhányó, és csupán amiatt marad majd ott, hogy papírja legyen egy felsőfokú oktatásról, miközben lehet, kettesekkel lavirozik ott is végig, és még a legrosszabb álmaiban sem fordul elő, hogy tényleg tanító legyen.
Ugyanakkor én nem törnék azok felett pálcát, akik tényleg TANÍTÓNAK készülnek, mert tanítottam tanító hallgatókat.
2+1 évet két tanítóképzőben is, matematika, matematika módszertan és természettudomány tantárgyakból.
Igazán jóravaló, tisztességes, igazán tanítónak készülő intelligens hallgatóim voltak.
Ami miatt alacsony pontszámmal kerülhetnek be, azt én rendszerhibaként definiálom.
Rendszerhiba a középiskolai oktatás, ahonnan kikerülnek.
Rendszerhiba a felsőoktatás elvárása, hogy bárki is jöhet, ha mégis tanító akarna lenni.
Rendszerhiba, hogy ha mégis végigcsinálja, és továbbra is kedvet érez ahhoz, hogy tanító legyen, éhbérért fog tanítani.
Mert, aki elvégzi a tanítóképzést, arról tapasztalataim alapján garantálom, hogy jól fogja csinálni, mert a magyar tanítóképzés még tartja magát. Tényleg tartja magát, bárki bármit is gondol, én belülről láttam a kollégák munkáját!
Mégis, egyre kevesebben fognak a hallgatók közül a pályán maradni, mert bármi másba is kezdenek, az abból származó jövedelemből nagyobb valószínűséggel fognak tudni megélni.
Ja, és akkor mi lenne, ha úgy lenne, mint pl Finnországban, ahol a tanítóképzőbe a felvételi ponthatár szinte minden egyéb szakhoz képest a legmagasabb? (Ugyanis a finnek, de más országok is elvárják, hogy a gyermekeiket tanítók a legmagasabban kvalifikált diákok közül kerüljenek ki.)
Mert arrafelé, de másfelé is, más civilizált országokban is fontos, hogy ki tanítja a gyermekeket írni, olvasni, számolni.
Hát, nálunk ez nem annyira fontos.
Ez a valódi rendszerhiba.
Itt, Magyarországon, a XXI. században, ahol az átlag szülő átlag gyermekének az átlag alatti oktatás is meg kell feleljen, mert nem kaphat mást, mert nincs más.
Semmi más, csak rendszerhiba. És nekünk ez is jó, mert mi ezt is tűrjük, mert a gyerek valahogy mégsem annyira számít. Akinek meg számít, az fizessen magániskolát, korrepetálást, .... Ha megteheti."

 - olvasható dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus Facebook oldalán.

Címlapkép forrása:
FELVÉTELI
pedagógus
TANÍTÓ
PONTHATÁR
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.27. - 06:35
26
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Hajótörötteket mentettek egy lakatlan szigetről

    Hajótörötteket mentettek egy lakatlan szigetről

  • Lázárék hiába követelnek 252 milliót

    Lázárék hiába követelnek 252 milliót

  • „Orbán Viktornak most már csak az a fontos, hogy megőrizze, amit zsákmányolt”

    „Orbán Viktornak most már csak az a fontos, hogy megőrizze, amit zsákmányolt”

  • Milliós hirdetésekben fideszesezi Magyar Pétert a Nyugati Fény

    Milliós hirdetésekben fideszesezi Magyar Pétert a Nyugati Fény

  • „Az Orbán-kormány azt hiszi, hogy kilóra megvette a tanárokat, szóval most már az egész társadalmat átalakíthatja”

    „Az Orbán-kormány azt hiszi, hogy kilóra megvette a tanárokat, szóval most már az egész társadalmat átalakíthatja”

  • Aki nincs otthon június 9-én, nem szavazhat az önkormányzati választáson

    Aki nincs otthon június 9-én, nem szavazhat az önkormányzati választáson

  • Vége a tavaszi nyárnak

    Vége a tavaszi nyárnak

  • Ezért hullottak fejek az Állami Számvevőszéknél?

    Ezért hullottak fejek az Állami Számvevőszéknél?

  • Magyar Péter újabb öt kérdéssel bombázza Orbán Viktort

    Magyar Péter újabb öt kérdéssel bombázza Orbán Viktort

  • Bodrogi Gyula 90

    Bodrogi Gyula 90

  • Ungár Péter beolvasott a baloldali ellenzéknek

    Ungár Péter beolvasott a baloldali ellenzéknek

  • Van, ahol már eltávolítják a beton és műkő járólapokat a kertekből és a közterületekről

    Van, ahol már eltávolítják a beton és műkő járólapokat a kertekből és a közterületekről

  • Újabb medvetámadás történt Szlovákiában, két férfi kórházba került

    Újabb medvetámadás történt Szlovákiában, két férfi kórházba került

  • Világhírű lett a lomb nélküli magyar lombkoronasétány – ilyenek a valódiak

    Világhírű lett a lomb nélküli magyar lombkoronasétány – ilyenek a valódiak

  • Magyar Péter tisztázta az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos álláspontját

    Magyar Péter tisztázta az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos álláspontját

  • Ha szerda, akkor benzinár-emelés

    Ha szerda, akkor benzinár-emelés

  • „Ide kell jönni, hogy valaki értse, mi van itt Magyarországon”

    „Ide kell jönni, hogy valaki értse, mi van itt Magyarországon”

  • Baj van a magyar munkahelyeken

    Baj van a magyar munkahelyeken

  • Miért vesz elő az amerikai légierő egy 40 éves bombázót?

    Miért vesz elő az amerikai légierő egy 40 éves bombázót?

  • Kocsis Máté a pedofiloknak üzent és hosszan elemezte Magyar Péter

    Kocsis Máté a pedofiloknak üzent és hosszan elemezte Magyar Péter

  • A magyar kisvárosok helyzetét mutatja, hogy hogyan változnak helyben az önkormányzati választás szabályai

    A magyar kisvárosok helyzetét mutatja, hogy hogyan változnak helyben az önkormányzati választás szabályai

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element