Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Óriási bajba kerülhet több kínai telefongyártó

Technika
2023.09.10.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
10

Az Oppo, a Realme, a OnePlus és még több más nagy márka is óriási bajba került a finn konszern követelései miatt.

A BBK Electronics egyike azon kínai konglomerátumoknak, amelyek gyakorlatilag a semmiből érkezve évek alatt hódították meg a telefonos piacot, kiszorítva onnan a régi, tradicionális szereplők egy részét. A konszern olyan márkái, mint a OnePlus, a Realme, a Vivo és a zászlóshajó Oppo Európában is ismertek, népszerűek voltak, és a holding olyan fontos területeken is meghatározó pozíciókat épített ki, mint India vagy Dél-Amerika.

Azonban most minden jel arra utal, hogy a BBK nem más, mint egy agyaglábakon álló kolosszus, amelyet most egyetlen rúgással küldhet földre egy olyan nagy piaci szereplő, amely úgy döntött, hogy nem hajlandó behódolni. Ez pedig a Nokia. 

A Nokia bár egy évtizede elhagyta a mobil szektort, de ez nem jelenti azt, hogy az egész telekommunikációs iparágból visszavonultak volna. Sőt. Minden korábbinál több energiát és pénzt tudtak és tudnak fordítani a háttér, azaz a hálózati és adatátviteli technológiák fejlesztésére és kiépítésére. Olyan megoldásokat tettek le az asztalra, amelyeket aktívan használnak a frontvonalban lévő szereplők, azaz a telefongyártók. 

A vita tárgya

Többek között kifejlesztettek egy 4G/5G adatátviteli eljárást is, amelyet az említett, BBK Electronicshoz tartozó márkák készülékeibe is beépítettek. 2018-ban kötött licencszerződést a két cég erről, amely azonban 2021-ben lejárt. A BBK viszont ezt nem kívánta megújítani, azonban a technológiát beépítette későbbi telefonjaiba is.

A NOKIA ÁLLÁSPONTJA SZERINT EZZEL GYAKORLATILAG MEGLOPTÁK ŐKET, ÉS VÉLEMÉNYÜK SZERINT AZ OPPO, ÉS A TÖBBI MÁRKA SEMMILYEN HAJLANDÓSÁGOT NEM MUTATOTT ARRA, HOGY MEGFELELŐ ÖSSZEGET FIZESSEN.

Csak az időt húzták, és folyamatosan dobták piacra azokat a modelleket, amelyek tartalmazták a finn vállalat szabványait. 

A Nokia megfenyegette a BBK Electronicsot azzal, hogy bíróság elé viszi az ügyet, amennyiben nem tudnak megállapodni, azonban a BBK vezetői valószínűleg úgy voltak vele, hogy úgysem mernek velük ujjat húzni. Ám tévedtek. 

Óriási ütések a bíróságon

Nyugodtan állíthatjuk, hogy a Nokia az elmúlt időszakban globális támadást indított az igazságügyi szerveknél a BBK Electronics ellen. Németországban gyakorlatilag precedens értékű ítélet született, aminek következtében megtiltották a Nokia technológiáit tartalmazó Oppo, Realme és Vivo termékek forgalmazását az országban, amíg nem fizetnek.

EZT KÖVETŐEN A KONSZERN ÚGY DÖNTÖTT, HOGY KIVONUL AZ EURÓPAI UNIÓ ORSZÁGAIBÓL, NEM VÁRVA MEG A TÖBBI PERESKEDÉST. 

Ez már magában óriási ütés lett volna, de ez még csak a kezdet volt. Később hasonló döntés született Nagy-Britanniában, Braziliában és Indiában is. Ez pedig sok jóval nem kecsegtet. Ezt követően gyakorlatilag maradt Afrika, a kínai, a délkelet-ázsiai és az orosz piac, ezek pedig nem képesek életben tartani egy ekkora konszernt, ráadásul a Nokia további pereket helyezett kilátásba. 

Miért ilyen kegyetlen?

Joggal merülhet fel a kérdés, hogy a Nokia miért nem nagyvonalúbb. Nos, a cég ezt nem teheti meg, hiszen más gyártók, így például a Motorola vagy a Xiaomi kifizették a kért összeget. Ha engedményeket tennének a BBK-nak, akkor ezt mindenki elvárná, egyébként teljes joggal. A Nokia ráadásul ezzel a húzással komoly erőt demonstrált, és megmutatta mindenkinek, hogy velük nem lehet packázni. 

Persze az is logikus lenne, ha a BBK Electronics kifizetné a kért összeget, kötne egy új licencszerződést, és folytatódna minden, úgy mint rég. Elképesztő összegeket költöttek a márkák felépítésére, a kommunikációs kampányokra, és a helyi kirendeltségek felállítására, most pedig úgy tűnik, hogy mindent veszni hagynak.

MINDEN JEL ARRA UTAL, HOGY A KÍNAI KONSZERN FIZETNE, HA TUDNA. DE NEM TUD.

Az okostelefonos piac jó ideje zsugorodik. A verseny óriási, a költségek elszálltak, ráadásul volt néhány rossz befektetése is a holdingnak, amelyek csak vitték a pénzt. És nagyon úgy fest, hogy a kínai állam sem akar mankót nyújtani, amiben szintén van némi ráció. Pláne úgy, hogy akad még több más vállalat is, például a már említett Xiaomi és Motorola, amelyek tartják a frontot, sőt, igen jó eredményeket érnek el, mindenféle problémák nélkül. 

Pont emiatt azt mondanánk, hogy a kilátások, legalábbis jelenleg nem túl bíztatóak az Oppo és társai számára. Benne van a pakliban, hogy hamarosan már csak úgy tekinthetünk rájuk, mint a múlt emlékeire. (Origo)

Címlapkép forrása: Zoom News
per
BBK
NOKIA
OPPO
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.09.10. - 06:45
10
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Szerdától olcsóbban tankolhatunk

    Szerdától olcsóbban tankolhatunk

  • UFO-mánia: sosem jártak idegenek a Földön, állítja a Pentagon új jelentése

    UFO-mánia: sosem jártak idegenek a Földön, állítja a Pentagon új jelentése

  • Letöltendő börtönbüntetést kaptak a hivatalos eljárásban embereket bántalmazó rendőrök

    Letöltendő börtönbüntetést kaptak a hivatalos eljárásban embereket bántalmazó rendőrök

  • Magyar Péter ezúttal Orbáén Viktornak üzent

    Magyar Péter ezúttal Orbáén Viktornak üzent

  • Orbán lányának Gucci táskára nincs a kormánynak válasza

    Orbán lányának Gucci táskájára nincs a kormánynak válasza

  • Ungár Péter feljelentést tett az RTL rejtett kamerás felvétele után, Donáth Anna rendőri védelmet kért a bicskei áldozatoknak

    Ungár Péter feljelentést tett az RTL rejtett kamerás felvétele után, Donáth Anna rendőri védelmet kért a bicskei áldozatoknak

  • Van egy polgármester Magyarországon, aki lophatja a falu pénzét, elítélhetik, de mindegy, bármit megtehet

    Van egy polgármester Magyarországon, aki lophatja a falu pénzét, elítélhetik, de mindegy, bármit megtehet

  • Az emberre veszélyes dolgot találtak a kutyák ürülékében, és a rossz hír az, hogy még a gyógyszereknek is ellenáll

    Az emberre veszélyes dolgot találtak a kutyák ürülékében, és a rossz hír az, hogy még a gyógyszereknek is ellenáll

  • Egy évtized után végleg megoldódhat a maláj MH370 járat eltűnésének a rejtélye

    Egy évtized után végleg megoldódhat a maláj MH370 járat eltűnésének a rejtélye

  • Svédország és Kanada a szenvedéseket látván meggondolta magát

    Svédország és Kanada a szenvedéseket látván meggondolta magát

  • Bencsik: Orbán és Trump készíti elő a történelem legfontosabb megállapodását az oroszok és az amerikaiak közt

    Bencsik: Orbán és Trump készíti elő a történelem legfontosabb megállapodását az oroszok és az amerikaiak közt

  • Felrobbanthatja az inflációt a béremelkedés?

    Felrobbanthatja az inflációt a béremelkedés?

  • Egy kis romantika

    Egy kis romantika

  • Mérő Vera: Elmondom, miért megyek el Magyar Péter eseményére

    Mérő Vera: Elmondom, miért megyek el Magyar Péter eseményére

  • Eltűnhet a magyar utakról a kamionok egy része

    Eltűnhet a magyar utakról a kamionok egy része

  • Mégis nyomozni kell az államtól milliárdokat szakító haveri cég miatt

    Mégis nyomozni kell az államtól milliárdokat szakító haveri cég miatt

  • Balhé a Kutyapártban: belső feszültségek miatt távozik a két társelnök

    Balhé a Kutyapártban: belső feszültségek miatt távozik a két társelnök

  • Óbuda visszavágott a vesztegetési ügyben

    Óbuda visszavágott a vesztegetési ügyben

  • Az osztrákok nyerték a magyar telet, de a legtöbben mégsem síelni utaztunk

    Az osztrákok nyerték a magyar telet, de a legtöbben mégsem síelni utaztunk

  • Labdába sem rúg a fogyasztóbarát biztosítás a kampányban

    Labdába sem rúg a fogyasztóbarát biztosítás a kampányban

  • Szijjártó Péter: Donald Trump elnöksége a globális béke és stabilitás új világrendjét fogja szavatolni

    Szijjártó Péter: Donald Trump elnöksége a globális béke és stabilitás új világrendjét fogja szavatolni

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element