Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Olvasói levél – vélemény

Vélemény
2024.04.21.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
42

Az olvasói levelet változtatás nélkül közöljük.

Borsi Miklós vagyok és 2020.október 01-el költöztem Gyöngyös-Otthonházba, zömmel (több mint 2/3) önkormányzati tulajdon bérleménybe.

Az állapotok amelyek voltak (4. emeleten) megleptek és az is, hogy mindenki belenyugodott – aki felelős érte.
Például a Közös konyha – amely használatáért fizetünk is Polgárjogi Szerződés alapján a Tulajdonos – Önkormányzat, a kezelő Városgondozási zrt és a Közös képviselet szerint úgy felelt meg ennek a XXI. században, hogy nem volt benne vízcsap, a falikút használhatatlan volt a többi dologról nem beszélek.

Néhány kiragadott kép – amelynek „eredményeképpen” idős, szociálisan-egészségi segítségre szoruló emberek inkább vettek egy rezsót és a 15 nm szobában főztek stb.(teljesen szabálytalanul tűzveszély-egészségügyi téren). Jellemző a NER Kormányhivatalra ill. Népegészségügyi szervezetre – ki sem jöttek megnézni (szakmailag-szakhatóságilag) mondván polgárjogi szerződés betartása vita a bíróságra tartozik.

Általános válasz volt a városi illetékesektől: Nem muszáj itt lakni ill. Minek az maguknak, úgyis ellopják (bekamerázva).

Még 2 évig gyakorlatilag változatlan maradt a helyet(különböző elvetélt ötleteléssel), mig 2022-ben a Városgondozási zrt elfogadhatatlan tervei után az Önkormányzat (mint tulajdonos) döntött a felújításról amelyhez anyagi feltételeket is az önkormányzat biztosított – természetesen a Képviselő Testület jóváhagyásával.

Gyöngyösi jellemző, hogy a Városgondozási zrt azon emberi szó szerint „dolgozgattak” akiknek nem volt máshol feladatuk. Jegyző asszony segített és a Városgazda dolgozói néhány nap alatt megcsinálta amire a kezelő nem volt képes.

Új közös konyhánk igy nézett ki – ezután.

Gyöngyösi jellemző a Városgondozási zrt-re aki a kezelői jogokat gyakorolja-és a pénzt szedi – hogy az új konyhába nem jutott csak rozsdás, használhatatlan, csap nélküli falikút 3 hónapig – míg ismét a Városgazda oldotta meg. Ezután felmerülő nyitás/zárási gondok megoldatlanok maradtak a Városgondozási zrt dolgozója(Gondnok)  nem volt képes végrehajtani – aminek az eredménye ismét felesleges pénzköltés lett, mert most már biztonsági kódos ajtózár került felszerelésre – kamerával.

A mai napon a Városgondozási zrt. a postaládába dobatta be dolgozójával a mellékelt tájékoztatást és a mosó-szárítógép már a közös konyhában van.

Én a magam nevében megköszöntem írásban.

Városgondozási zrt. mint kezelő és a bérlők képviselője nem volt képes a személyes értesítésre, ugyan igy a Közös képviselet – ÉMSZI kft. – sem volt képes erre – pedig a Társasház része.

Az már csak értelmezés kérdése, hogy a megfogalmazásból az derül ki (számomra), hogy ezzel nem érttett egyet a kezelői jogokat gyakorló.

Ami nincs benne – hogy a 4.emelet lakónak járna szárító helyiség – de évekkel ezelőtt a a Közös képviselet Társasházi közgyűlésen elvette ennek használatát. Igy a bérlők a ruháikat a szobában szárítgatták, ami egészségtelen és a minden hol előforduló penészedés okozója „is’.

A szép, új közös konyhát a majd 30 főből. 5-6 ember használja eredendően a korábbi állapota miatt.
Örülök a korszerűsítésnek és köszönöm mindenkinek, aki közreműködött a Gyöngyös, Róbert Károly u. 19/1. 4.emelet idős, rászorult bérlőinek segítéséhez.

Távolról, Budapesten a hajléktalanoknál gondolni fogok Rájuk és a Közös konyha „saga”-ra,

Gyöngyös
önkormányzati lakás
konyha
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.04.21. - 06:29
42
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Magyar Péter mentette meg a HírTV stábját a népharagtól

    Magyar Péter mentette meg a HírTV stábját a népharagtól

  • Ott, ahol minden héten atombombát dobnak a társadalomra, plusz egy már nem fog számítani

    Ott, ahol minden héten atombombát dobnak a társadalomra, plusz egy már nem fog számítani

  • Orbán Viktorék a Magyar Péter-ügy árnyékában agyalnak valamin

    Orbán Viktorék a Magyar Péter-ügy árnyékában agyalnak valamin

  • Az államtitkár elismerte, a kormány nem szedi vissza a magyarokat kirúgó multiktól a százmilliárdokat

    Az államtitkár elismerte, a kormány nem szedi vissza a magyarokat kirúgó multiktól a százmilliárdokat

  • Gyanúsítottként idézte be Iványi Gábort az ügyészség

    Gyanúsítottként idézte be Iványi Gábort az ügyészség

  • Gyermekeik a Varga–Magyar-harc első áldozatai

    Gyermekeik a Varga–Magyar-harc első áldozatai

  • Politico: Magyar Péter lett Orbán Viktor új nemezise

    Politico: Magyar Péter lett Orbán Viktor új nemezise

  • Harmincmilliárd forinttal ugrott meg egy hónap alatt a kórházak tartozása

    Harmincmilliárd forinttal ugrott meg egy hónap alatt a kórházak tartozása

  • Mandula Viktor: Az élet bizony néha bonyolultabb, mint ahogy azt hinni szeretnénk

    Mandula Viktor: Az élet bizony néha bonyolultabb, mint ahogy azt hinni szeretnénk

  • Fordulat a Talgo-ügyben: Lehet, hogy mégsem a Ganz-MaVag, hanem a Stadler viszi a céget

    Fordulat a Talgo-ügyben: Lehet, hogy mégsem a Ganz-MaVag, hanem a Stadler viszi a céget

  • Puzsér: vajon mivel zsarolják Varga Juditot?

    Puzsér: vajon mivel zsarolják Varga Juditot?

  • Pottyondy Edina: Magyar Péter ledobta

    Pottyondy Edina: Magyar Péter ledobta

  • Puzsér Róbert szerint nem szabad hagyni Rogánnak visszaszerezni az események irányítását

    Puzsér Róbert szerint nem szabad hagyni Rogánnak visszaszerezni az események irányítását

  • Lengyel „hadüzenet” érkezett a szegedi BYD-gyárnak

    Lengyel „hadüzenet” érkezett a szegedi BYD-gyárnak

  • A Nemzeti Bántalmazás Rendszere

    A Nemzeti Bántalmazás Rendszere

  • Graz után Salzburgban is kommunista kerül a város élére?

    Graz után Salzburgban is kommunista kerül a város élére?

  • Gátat kell építeni a Dunán, hogy a paksi atomerőmű vízellátása biztosított legyen

    Gátat kell építeni a Dunán, hogy a paksi atomerőmű vízellátása biztosított legyen

  • Gázórások figyelem! Változás jön 2024 április 1-től minden mérőnél!

    Gázórások figyelem! Változás jön 2024 április 1-től minden mérőnél!

  • Kölcsey Gimnázium igazgatója: a tankerület-vezető azt mondta: felsőbb instrukciók alapján cselekszik

    Kölcsey Gimnázium igazgatója: a tankerület-vezető azt mondta: felsőbb instrukciók alapján cselekszik

  • Harcos plébános és a szabadság ígérete

    Harcos plébános és a szabadság ígérete

  • Így csapnak be minket a WC-papírgyártók

    Így csapnak be minket a WC-papírgyártók

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element