Magyar Pétertől szinte feltétel nélkül elfogadható, hogy családja védelmében a rendelkezésére álló utolsó, önmagára nézve is súlyos kockázatokkal járó eszközhöz nyúlt. NB a felesége szemét – az érvek, és az általa is ismert, sőt elmondott információk, bizonyítékok ellenére – nem tudta felnyitni és ezzel megóvni az Orbán rendszer rá és a családra nézve súlyos veszélyektől.
Egy tükör a külcsínről tanúskodik, a belbecshez intelligencia, az elme elemző és megkülönböztető képessége szükséges.
Varga Juditnak volt/van tükre, ami ápolt, kellemes külsejű, csinos, rendezett, jó ízlésű és esztétikai érzékkel rendelkező hölgyet mutat. Ez joggal vezethet önelégültséghez, különösen, ha ezt a környezet is visszaigazolja. Hogy az elismeréssel az érintett személy hogyan „gazdálkodik”, miként alakítja át a személyiségét az átvezet a belbecs minőségébe.
A belbecshez ész, gondolkodás, józan önvizsgálat egészséges belső és külső kontrol, bölcsesség, kreatív problémamegoldó készség, és ha „nagy, vállalhatatlan, a cipő", annak belátása vagy a támogatás elfogadásának képessége szükséges.
Az államtitkári, sőt a miniszteri poszt naiv – kétségtelenül csábító előnyökkel is járó – elfogadása, a hatalmi gépezet belső működésének és függelmi viszonyainak megismerése és tudomásulvétele szolgálat helyett a kiszolgáltatottság állapotának kialakulásához vezetetett. Ez az eredője a szemünk előtt feltáruló drámának. Az utóbbi 4 - 5 év eseményeinek pusztán kísérőjelensége a házastársak szembeállásának mélyülése a viták fokozatos durvulása. Magyar Péter hamarabb felismerte a veszélyeket, amit Varga Judit kezdetben nem ismert el, majd kilátástalannak tartotta kiugrást. (Névtelen” kisemberek, családok tömege van anyagi, szemléleti, vagy lojalitási kényszer, ill. függőség miatt kritikus helyzetben Orbán Magyarországában)
Vargából nem csak a szükséges belbecs, hiányz/ik/ott! Nem ismeri fel azt sem, hogy Ő az, aki hosszabb távon súlyosan veszélyezteti a közösen hangoztatott célt „a haza minden előtt, mi ezt a szolgálatot elvállaltuk” és benne saját gyermekei jövőjét.
De Varga számára is van kiút, még ha most kockázatosnak is látszik: felelősség vállalással járó
IGAZBESZÉD ezáltal, akár még hőssé is magasztosulhat! Ezt ajánlom Gulyás Gergelynek is!
Varga Judit és Magyar Péter családja sorsának drámai alakulását nem lehet megérteni az interjú nélkül.
Az interjú 2019 decemberében készült, 2020 januárjában jelent meg a Képmás nyomtatott magazinban és 2020 februárban került fel kepmas.hu-ra.
Varga Judit 2018-tól 2019-ig a Miniszterelnökség európai uniós kapcsolatokért felelős államtitkára. 2019 és 2023 között Magyarország igazságügyi minisztere. 2022-től 2024-ig országgyűlési képviselő
Férje pályája is jól alakult. 2015-től a Miniszterelnökség csoportvezető diplomatájaként a magyar kormány és az Európai Parlament közötti kapcsolattartásért felelt, 2018 szeptemberétől a Magyar Fejlesztési Bank EU Jogi Igazgatóságát vezette, 2019. június 8-tól pedig a Diákhitel Központ vezérigazgatója lett.
Részlet az interjúból:
Péter: De, ez valamennyire Fülöp herceg-szindróma. Legtöbbször, ha az egyik házastárs egy nagy céget vezet, akkor az ő napirendjéhez igazodik a család élete. Nálunk ez kicsit másképp történik, hisz Judit Deák Ferenc székében ül, ez pedig egy magyar jogász számára a létező legnagyobb megtiszteltetés és egyben a legnagyobb felelősség is. De nem akarom elhallgatni, hogy igen, agilis férfiként nehéz ez a szerep, és néha egyfajta társadalmi kísérletként tekintek magunkra: izgalmas meg szép, de miért velünk történik? (nevetnek) Mert azért szívszorító tud lenni, ha könnyezik a gyereked, amikor újra meglátja az édesanyját egy bőrönddel – Juditnak talán még nehezebb, hogy ebben a tudatban kell tárgyalnia. Aztán mindig arra jutok, hogy „a haza minden előtt”, mi ezt a szolgálatot elvállaltuk. Ha a mi példánk is hozzájárul ahhoz, hogy néhány év múlva Magyarországon sem lesz kirívó az, ha egy nő az anyaság mellett, akár nagycsaláddal is vállal vezető közéleti szerepet, akkor már nem éltünk hiába. A kulcs szerintem a megfelelő társ megtalálásában keresendő, de fontos, hogy a szerepek újraértelmezése, átalakulása ne hozzon káoszt.
– És Juditnak milyen érzés az, hogy nem tud minden alkalommal támogató feleség lenni, sőt, most Péteré a támogató szerep?
Judit: Az olyan eseményeken, ahol különültetnek minket, nem szívesen időzöm sokat. Természetesen nehéz, hogy Péter sokszor támogató státuszban van, és sajnálom, hogy nem mindig tudom őt elkísérni egy-egy fontos rendezvényre. De mi nemcsak kívülről tűnünk erős párosnak, hanem belülről is edzettek vagyunk (nevetnek). Fontos nekem, hogy a férj férfi legyen, a feleség meg nő. Hogy hogyan egészítik ki egymást, az szerintem páronként változik. Én azt tartom fontosnak, hogy közösen tartsuk a ritmust, és mindig az lépjen előre vagy éppen oldalra, akitől a helyzet ezt elvárja.
Orbán Viktor és Rogán Antal szemében mindketten pusztán eldobható, dehumanizált fogyóeszközök.
Név és cím a szerkesztőségben