Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Továbbra is az uniós kifizetésekhez köti Pintér Sándor tárcája a tanárok béremelését

Belföld
2023.08.17.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
9

Minimális sikert könyvelhetnek el a pedagógus szakszervezetek a Belügyminisztériumban tartott szerdai egyeztetés után. 

Már az is egyfajta különlegessége volt a találkozónak, hogy ezúttal egy döntéshozó, Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár is tiszteletét tette, nem úgy, mint a legutóbbi alkalommal. A tárgyaláson kiderült, a „lex Szentgotthárd” kormányrendeletet (vagyis, hogy a tanárok törvénysértés – leginkább polgári engedetlenség – elkövetése után akár fél évvel is elbocsáthatók) a veszélyhelyzet lejártával visszavonja a kormány. 

A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az ígéretekre hivatkozva azt írta, ez várhatóan legkésőbb december 31-ig megtörténhet.

Gosztonyi Gábor, a PSZ alelnöke lapunkat arról tájékoztatta, ezenkívül semmi másban nem sikerült megegyezni.

A sztrájkkövetelésként megfogalmazott béremelést továbbra is az uniós kifizetésekhez kötik. 

Hiába idéztük fel Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter elszólását arról, hogy a pedagógusok béremelése 80-85 százalékának kifizetése a kormány dolga lenne, választ erre sem kaptunk. A nevelés-oktatást közvetlenül segítők és a technikai dolgozók érdemi béremelésétől is teljesen elzárkóztak – mondta a PSZ alelnöke.

Komjáthy Anna a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmányának elnöke a Népszavának arról beszélt, „elképesztő, hogy már két éve megy ez a cirkusz.”

Azt hallgatjuk, hogy nincs pénz a béremelésre. Két éve még volt, akkor kellett volna odaadni 

– mondta Komjáthy.

A tárgyaláson ismét szóba került az a törvénytervezet is, amely megszüntetné, hogy a közszférában dolgozók béréből a szakszervezeti tagdíjat köteles legyen levonni a munkáltató és átutalni a szakszervezetnek. A tagdíjak befizetéséről így mindenkinek magának kellene gondoskodnia a továbbiakban, ami bonyolultabbá tenné a folyamatot és tagok elvesztését, tagdíjcsökkenést vonhat maga után.

Maruzsa államtitkár szerint erről évek óta beszélnek, ő nem látja ennek a veszélyét. Mi viszont igen, és ezt jeleztük is 

– mondta a Népszavának Gosztonyi Gábor.

A tárgyaláson a szakszervezetek azt a választ kapták, hogy a kormány „nem szeretne” törvényt módosítani, és az érdekvédők által kért fix heti 22 óra helyett marad 24. (Eddig mozgó óraszám volt, heti 22-26, szeptembertől rögzítik 24-ben, a státusztörvénynek köszönhetően.)

Gosztonyi Gábor szerint lényeges adatról is tájékoztatta őket az államtitkár, miszerint a pedagógusok 50 százaléka dolgozik 24 tanóra feletti terheléssel, 20 százalék éppen 24-en állt, és 30 százalék, aki kevesebbet tanít, tehát az ő esetükben ez megnövekedett munkateherrel fog járni. A PSZ alelnöke jelezte: lesznek ebből még problémák, hiszen a státusztörvény életbe lépésével bevezetik az önként vállalt többletmunkát, illetve az eseti helyettesítések számát 30 alkalomról 60 órára emelik.

Vagyis a 24 tanórán felüli túlmunkákat nem fizetik majd ki az oktatásban dolgozóknak. (Népszava)

Címlapkép forrása: MTI
Belföld
oktatás
PEDAGÓGUSOK
PSZ
PDSZ
BÉREMELÉS
BELÜGYMINISZTÉRIUM
Maruzsa Zoltán
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.08.17. - 05:50
9
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Ismert háziorvos Pintér Sándorék tervéről: „A politika levált a gyakorlati életről”

    Ismert háziorvos Pintér Sándorék tervéről: „A politika levált a gyakorlati életről”

  • Családmérgező Orbán-rendszer

    Családmérgező Orbán-rendszer

  • Nagy Vagy

    Nagy Vagy

  • Váratlan helyről kapott pusztító kritikát a Petőfi-film

    Váratlan helyről kapott pusztító kritikát a Petőfi-film

  • Vásárhelyi Mária: Mikor lesz már elég?

    Vásárhelyi Mária: Mikor lesz már elég?

  • Az orosz hatóság szerint ukrán nacionalistáknak is köze van a moszkvai terrortámadáshoz

    Az orosz hatóság szerint ukrán nacionalistáknak is köze van a moszkvai terrortámadáshoz

  • Meleg ebédet hoz a nyuszi "kéretlenül" a debreceni éhezőknek!

    Meleg ebédet hoz a nyuszi "kéretlenül" a debreceni éhezőknek!

  • Nagypéntek, nagy melegedés

    Nagypéntek, nagy melegedés

  • Magyar Péter és a Fidesz legnagyobb bűne

    Magyar Péter és a Fidesz legnagyobb bűne

  • Letartóztattak Borsodban egy polgármestert, aki kiskirályt játszott a településén

    Letartóztattak Borsodban egy polgármestert, aki kiskirályt játszott a településén

  • Trócsányi László kikosarazta a Fidesz-KDNP-t

    Trócsányi László kikosarazta a Fidesz-KDNP-t

  • Varga Judit Facebook-oldalának hat kezelője lehet

    Varga Judit Facebook-oldalának hat kezelője lehet

  • Pesty László: Nem zárható ki, hogy Varga Juditot is zsarolják

    Pesty László: Nem zárható ki, hogy Varga Juditot is zsarolják

  • Közös miniszterelnök-jelöltet állít az ellenzéki összefogás

    Közös miniszterelnök-jelöltet állít az ellenzéki összefogás

  • Rácáfolt az orosz gazdaság az elemzőkre

    Rácáfolt az orosz gazdaság az elemzőkre

  • Most jött el az idő arra, hogy a korrupt hatalom távozásra kényszerüljön?

    Most jött el az idő arra, hogy a korrupt hatalom távozásra kényszerüljön?

  • Magyarország hamarosan diplomáciai képviseletet nyit Tanzániában

    Magyarország hamarosan diplomáciai képviseletet nyit Tanzániában

  • Varga Juditra még sok kérdés vár!

    Varga Juditra még sok kérdés vár!

  • Újabb árhorror közeleg, visszatér az infláció a magyar boltokba

    Újabb árhorror közeleg, visszatér az infláció a magyar boltokba

  • Magyar politikusokat is pénzelhettek Moszkvából, hogy oroszbarát propagandát terjesszenek az EU-ban

    Magyar politikusokat is pénzelhettek Moszkvából, hogy oroszbarát propagandát terjesszenek az EU-ban

  • A Jólvanezígy influenszere azt állítja, megverte egy újpesti képviselő a válogatott meccs után

    A Jólvanezígy influenszere azt állítja, megverte egy újpesti képviselő a válogatott meccs után

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element