Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • + »
    • Időjárás
    • Kultúra »
      • Film
      • Zene
    • Tudomány »
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód »
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár »
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Bojár Gábor: Az árrésstop egy baromság, az inflációt az igazi verseny szorítja le

Belföld
2025.03.20.
Profile picture for user CIVILHETES
By CIVILHETES on

Bojár Gábor a magyar gazdaságról, közéletről és az EU-ról beszél, hangsúlyozva a versenyszellem fontosságát, a Kalsszis Média, Klasszis Klub Live műsorában.

Kifejti, hogy a korrupció és a közbeszerzések túlsúlya hátráltatják a fejlődést. A pride betiltásáról és Ukrajna EU-tagságáról is véleményt formál, míg a kormányzati intézkedéseket kritizálja.

A Klasszis média és a beszélgetések jelentősége a közéletben és az oktatásban kiemelkedő. Bojár Gábor, mint vendég, széleskörű tapasztalatával gazdagítja a diskurzust.

A közéleti események, mint a március 15-i beszédek, erős hatással vannak a közvéleményre. Bojár Gábor tapasztalatait ismerhetjük meg ezekről az eseményekről.
A személyi jövedelemadóval kapcsolatos vélemények megoszlanak, de fontos a költségvetés és a közszolgáltatások fenntartása. Bojár Gábor hangsúlyozza a társadalmi felelősséget.

Ukrajna európai uniós tagsága egy vitatott téma, hiszen vannak érvek mellette és ellene is. A probléma összetett, figyelembe kell venni a gazdasági és jogállamisági tényezőket.

Az ukrán mezőgazdaság és ásványkincsek jelentősége az EU számára kulcsfontosságú, hiszen gazdasági erőforrást képviselhet. Ez különösen vonzó lehet az unió számára.
A korrupció és a jogállamisági problémák komoly aggodalmakat vetnek fel Ukrajna uniós csatlakozása kapcsán. Ezek a tényezők befolyásolják a tagság támogatottságát.
A pride betiltásának kérdése is felmerült, amely a társadalmi normák és a kisebbségek jogainak védelmével kapcsolatos vitákat generál. Ez tovább bonyolítja a társadalmi diskurzust.

A katás vállalkozók számára a kata megszüntetése jelentette a végső cseppet, ami miatt sokan a Fidesz ellen fordultak. Az emberek többsége a kormány intézkedéseivel szemben csalódott és elkeseredett.

Sokan, akik a katás rendszerben dolgoztak, meglepődtek az azonnali megszüntetésen, és sokan nem kaptak elegendő tájékoztatást a változásokról. Ez fokozta a feszültséget a vállalkozók körében.
A beszélgetés során szóba került a gazdasági intézkedések társadalmi hatása, és hogy a politikai döntések nemcsak az egyének, hanem a közösség érdekeit is befolyásolják. A politikai döntéseknek figyelembe kellene venniük a társadalom egészét.
A verseny hiánya és a korrupció súlyosan befolyásolja a gazdaság működését, ami alacsonyabb minőségű munkához vezet. A közbeszerzések túlárazása és a kapcsolati tőke az innováció gátja is lehet.

A kormányzati beavatkozások és a haveri kapitalizmus elnyomja a versenyszellemet Magyarországon. A gazdaság fejlődése nem a politikai kapcsolatokon, hanem a tisztességes versenyen kell, hogy alapuljon.

A haveri kapitalizmus hatása a gazdaságra és a versenyi környezetre súlyos következményekkel jár. Ez elnyomja a minőségi munkát és a valódi versenyt.
A kormány gazdaságpolitikai döntései, mint például az akkumulátor nagyhatalommá válás, hatalmas természeti erőforrás-pazarláshoz vezetnek. Ezek a döntések nem a piaci igények figyelembevételével születnek.
A matematika oktatás kiemelt jelentősége van a magyar gazdaság fejlődésében. A jól képzett matematikai szakemberek segíthetnek a digitális forradalom kihasználásában.

A politikai döntéshozók gyakran rövid távú célokra összpontosítanak, ami megnehezíti a hosszú távú fejlesztéseket, például az oktatás terén. Más országok, mint Finnország, sikeresen fektettek be az oktatásba, ami hosszú távú gazdasági előnyöket hozott.

A magyar politikai rendszer hiányosságai miatt a politikai döntéshozók nem gondolkodnak mindig hosszú távon, ami hátráltatja a fejlődést. Ez különösen érzékelhető az oktatás területén.
Finnország példáján látható, hogy hosszú távú gondolkodás és jelentős befektetés az oktatásba milyen pozitív eredményeket hozhat a gazdaság számára. Az eredmények évtizedek múlva is érzékelhetők.
A politikai ciklusok időtartama és a politikai ambíciók összefonódása befolyásolja a döntéshozók jövőképeit. A hosszabb távú tervezés elősegítheti a valódi fejlődést.

A verseny a gazdaságban segíthet az infláció csökkentésében. Az árstopok azonban nem mindig bizonyulnak hatékony megoldásnak, és a gazdasági helyzet romlásához vezethetnek.

Az infláció megfékezéséhez szükséges a piaci verseny fenntartása. Az állami beavatkozások, mint az árstopok, gyakran nem a várt eredményeket hozzák.
A hugzit, mint politikai fogalom, a gazdasági és társadalmi válságok idején kerül előtérbe. A politikai verseny és a kormányzati intézkedések hatása kulcsszerepet játszik a válságkezelésben.
A jövőbeli uniós tagság kérdése szorosan összefonódik a gazdasági érdekekkel. A kormányzati lépések és a politikai nyomás miatt a kilépés lehetősége is felmerülhet.

Az Európai Unió egysége elengedhetetlen a versenyképesség megőrzéséhez, különösen az amerikai és kínai piacokkal szemben. Az egységes piac és gazdaság megteremtése érdekében politikai összefogás szükséges.

A közös valuta bevezetése fontos lépés volt, hiszen az euró segítette a kereskedelmi kapcsolatokat és a szabad mozgást az EU-n belül. Ez különösen előnyös volt a vállalkozások számára.
A múltbeli tapasztalatok alapján szükség van közös pénzügyi és katonai politikára az EU-ban, hogy tartósan megőrizzük az egységet. E három terület közös irányítása nélkül nehéz a stabilitás.
Az érzelmi kötődés kialakítása elengedhetetlen az európai egység megerősítéséhez. Az embereknek kell érezniük, hogy egy közösséghez tartoznak, hogy létrejöjjön az európai patriotizmus.

A kis- és középvállalkozások helyzete jelenleg kedvező, mivel sok támogatást kapnak. Fontos a tiszta piaci verseny és a magas szintű oktatás a sikerük érdekében.

A közbeszerzések dominanciája káros hatással van a versenyszellemre, mivel nem képesek ugyanazt nyújtani, mint a szabadpiaci megoldások. Ezért szükséges a közbeszerzések mértékének csökkentése.
A tisztességes munka és a verseny fontos tényezők a kivitelezők kiválasztásában. A siker érdekében a vállalkozásoknak a minőségre kell fókuszálniuk.
A kormány és az üzleti szféra közötti párbeszéd hiánya megnehezíti a vállalkozások helyzetét. Remény van arra, hogy a jövőben javul a kommunikáció.

 

Milyen hatással van a korrupció a gazdaságra?

Befektetések csökkenése: A magas korrupciós szint elriaszthatja a külföldi és belföldi befektetőket, mivel növeli a kiszámíthatatlanságot és a kockázatokat.
Erőforrások elpazarlása: Korrupció esetén a közpénzek nem a legjobb helyre kerülnek, ami hatékonytalan közszolgáltatásokhoz vezethet.
Gazdasági növekedés lassulása: A korrupció gátolja a versenyt és innovációt, mivel a vállalatok gyakran nem a legjobb termékeket vagy szolgáltatásokat kínálják, hanem a kapcsolataik révén érik el céljaikat.
Társadalmi egyenlőtlenségek fokozódása: A korrupció elősegíti a gazdagabb rétegek megerősödését, míg a szegények helyzete romlik, mivel nem tudják megfizetni a "korrupt" szolgáltatásokat vagy termékeket.
Pénzügyi rendszerek instabilitása: Korrupcióval sújtott országokban a pénzügyi rendszerek megbízhatatlanná válhatnak, ami gazdasági válságokhoz vezethet.

Hogyan befolyásolja az EU-tagság Magyarországot?

Gazdasági támogatás: Az EU-s források és támogatások fontos bevételi forrást jelentenek, amelyek hozzájárulnak a fejlesztésekhez, infrastruktúra-fejlesztéshez és regionális projektekhez.
Piacnyitás: Az EU-tagság lehetővé teszi a magyar termékek és szolgáltatások szabad áramlását a közös piacon, ami növeli a versenyképességet és elősegíti a kereskedelmet.
Jogszabályi harmonizáció: Az EU előírásai és jogszabályai kötelezik Magyarországot az egységesírásra a különböző területeken, például a fogyasztóvédelem, környezetvédelem és munkajog terén.
Politikai és diplomáciai hatás: Az EU-tagság megerősíti Magyarország pozícióját nemzetközi szinten, és lehetőséget biztosít a közös politikák alakítására, különösen a biztonsági és külpolitikai kérdéseken.
Kihívások: Az EU-tagság folyamatos kihívások elé állítja Magyarországot, például a jogállamiság és a demokratikus értékek betartása terén, amelyek figyelmet és kormányzati elkötelezettséget igényelnek.

Miért fontos a versenyszellem a gazdaságban?

Innováció ösztönzése: A verseny növeli az innovációt, mivel a vállalatoknak folyamatosan új megoldásokat kell keresniük, hogy fennmaradjanak és versenyelőnyt nyerjenek.
Hatékonyság: A konkurencia arra kényszeríti a cégeket, hogy optimalizálják működésüket, csökkentsék a költségeiket és javítsák szolgáltatásaik színvonalát.
Választási lehetőség: A versenyszellem növeli a fogyasztók választási lehetőségeit, ami javítja az ügyfélélményt és a termékek/szolgáltatások minőségét.
Árverseny: Versenyhelyzetben a vállalatok igyekeznek alacsonyan tartani áraikat, ami előnyös a fogyasztók számára.
Fenntarthatóság: A versenyképes gazdaságok általában rugalmasabbak és jobban alkalmazkodnak a piaci változásokhoz, ami hozzájárul a hosszú távú növekedéshez és fenntarthatósághoz.

Címlapkép forrása: Bojár Gábor Facebook-oldala
Bojár Gábor
KORRUPCIÓ
versenyszellem
UKRAJNA
EU-TAGSÁG
Pride betiltás
Orbán Viktor
gazdasági helyzet
zöld politika
KLÍMAVÉDELEM
állami beavatkozás
közösen működő európai politika
külpolitika
védelmi együttműködések.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2025.03.20. - 12:34
Módosítva 2025.03.20. - 12:35
A- A+

  • A kormány 300 ezer tartalékosa 24 órát nem bírna a munkahelyén

    A kormány 300 ezer tartalékosa 24 órát nem bírna a munkahelyén

  • A magyar közösség kéznél van bűnbakként – megrázó figyelmeztetést kaptak az erdélyi magyarok a választások előtt

    A magyar közösség kéznél van bűnbakként – megrázó figyelmeztetést kaptak az erdélyi magyarok a választások előtt

  • Lánczi Tamás nem érti, hogy akinek nincs takargatnivalója, az miért tart retorzióktól az új törvény alapján

    Lánczi Tamás nem érti, hogy akinek nincs takargatnivalója, az miért tart retorzióktól az új törvény alapján

  • Óriási botrány a FIFA-kongresszuson, Csányi Sándor is kivonult

    Óriási botrány a FIFA-kongresszuson, Csányi Sándor is kivonult

  • Megszűnhetnek a napközis Erzsébet-táborok

    Megszűnhetnek a napközis Erzsébet-táborok

  • A történelmi egyházak nem reagálnak arra, hogy a kormány a kereszténységre hivatkozva tervezi csorbítani a véleményszabadságot

    A történelmi egyházak nem reagálnak arra, hogy a kormány a kereszténységre hivatkozva tervezi csorbítani a véleményszabadságot

  • Négy településtől vesz el több mint egymilliárdot az állam

    Négy településtől vesz el több mint egymilliárdot az állam

  • Durva tömegbukás volt a Tour de Hongrie-n

    Durva tömegbukás volt a Tour de Hongrie-n

  • Marczingós László az uniós bíróság devizahiteles ítéletéről: Európai szintű botrány lesz

    Marczingós László az uniós bíróság devizahiteles ítéletéről: Európai szintű botrány lesz

  • Kellett még egy magánrepülő az állami százmilliárdokkal kitömött vállalatcsoportba

    Kellett még egy magánrepülő az állami százmilliárdokkal kitömött vállalatcsoportba

  • Szeles, változékony idő záporokkal

    Szeles, változékony idő záporokkal

  • Bejelentették, hogy ki lesz az új legfőbb ügyész

    Bejelentették, hogy ki lesz az új legfőbb ügyész

  • A vazallus állam

    A vazallus állam

  • Kitört a botrány, független etikai vizsgálat zajlik Deutsch Tamás felesége ellen

    Kitört a botrány, független etikai vizsgálat zajlik Deutsch Tamás felesége ellen

  • Besült a rezsitrükk

    Besült a rezsitrükk

  • Magyar Péter: Sóval hintjük be a Szuverenitásvédelmi Hivatal helyét

    Magyar Péter: Sóval hintjük be a Szuverenitásvédelmi Hivatal helyét

  • Kövér László: Magyar Péter még Gyurcsány Ferencnél is alávalóbb, szégyelljük, hogy közénk keveredhetett

    Kövér László: Magyar Péter még Gyurcsány Ferencnél is alávalóbb, szégyelljük, hogy közénk keveredhetett

  • Két jogerősen megsemmisített határozat után is hivatalban: Miért működhet így a miskolci gyámhivatal?

    Két jogerősen megsemmisített határozat után is hivatalban: Miért működhet így a miskolci gyámhivatal?

  • Óriási vihar a magyar közéletben, immár főszerkesztők tiltakoznak

    Óriási vihar a magyar közéletben, immár főszerkesztők tiltakoznak

  • Magyar Péter a kormány orosz mintájú javaslatáról

    Magyar Péter a kormány orosz mintájú javaslatáról

  • A világsajtóban is téma lett a fideszes törvénytervezet

    A világsajtóban is téma lett a fideszes törvénytervezet

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

© 2011-2025 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element