Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

A Fidesz sorsa: Rendszerszintű bukás vagy csak illúzió

Vélemény
2025.07.15.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
67

Váncsa István véleménye szerint a Fidesz nem egy konkrét választáson bukik meg, hanem a teljes rendszer omlik össze, hasonlóan a 1980-as évek végéhez.

"Nem a Fidesz bukik meg valamelyik parlamenti választáson, hanem a rendszer fog összeomlani, ahogy a nyolcvanas évek legvégén az előző is összeomlott. Ezt Mellár Tamás jövendölte a közelmúltban, vitatkozni vele nincs okunk. A történetre még mindannyian emlékszünk valamelyest, vagyis szükség esetén tudunk rendszert váltani, persze csakis ugyanazon a módon, ahogy azt legutóbb begyakoroltuk, és nyilván az eredmény is ugyanaz lesz, vagy legalábbis valami nagyon hasonló. Köszönhetően mindenekelőtt a kormányzó urunk által kinevelt káderállománynak, amelyre szót pazarolni fölösleges. Olyan, amilyen. Az se kizárt, hogy a már készülődő új uralkodó elit még ordenárébb lesz, bár ahhoz nagyon kell tekernie, és akkor se biztos, hogy sikerül.

Irigyelnünk nem kell őket, kormányzó urunk és bandája olyan romhalmazt hagyományoz rájuk, hogy abban már csak guberálni lehet, lopni nem nagyon, de hát a későn kelők sorsa már csak ilyen. Tetszettek volna korábban ébredni és betagozódni a régiek közé, persze ahhoz meg gyomor kellett volna, bár a jelek azt mutatják, hogy a magyar ember, ha nagyon muszáj, bármit kibír. Utána legfeljebb beáll a zuhany alá. Később már azt se, mert minek.

Az összeomlás immár elkerülhetetlennek látszik, vagy inkább érződik, van a levegőben valamifajta vibrálás, ahogy volt a nyolcvanas évek második felében is, közelebbről az első monori találkozó után, ahol maximum ötvenen gyűltek össze ugyan, ők viszont olyasmiről sutyorogtak, amiről korábban nem volt szokás, ennek a híre pedig terjedt, és a levegőt régóta nem érzett feszültséggel töltötte meg. Ma ez másképp van, hiszen ki-ki ott nyüzsög, ahol neki jólesik, és arról pusmog, amiről akar, evvel együtt a változás nem velük vagy általuk közeledik, hanem mélyebbről jön, és igazából még ki nem mutatható. Nincsenek műszerek, amelyek ezt detektálhatnák, viszont bizonyos állatok észlelik, okos gazdáik pedig tudják, mi a teendő. A buta gazda nem tudja, és erre valószínűleg nagyon ráfarag.

Mellár szerint a jegybankelnök is, és a pénzügyminiszter is világosan látja, a magyar gazdaság alapvető problémája a gyenge versenyképesség és a nagyon alacsony termelékenység, de nem mondják el, hogy ez jó darabig így is marad. Részint azért marad így, mert Mária országában az oktatást előre megfontolt szándékkal és aljas indokból szétbarmolták, márpedig képzetlen embersokasággal égig érő vascsicsergőt építeni aligha lehet, részint pedig azért, mert mifelénk az erőforrások elosztása és a vállalkozások jövedelmezősége nem a piactól, hanem az alcsúti ember aktuális hangulatától függ, az pedig a légkör elektromos állapotától, a planéták állásától, a madarak füttyétől és így tovább. Evvel együtt vannak állandó elemei, az egyik például az, hogy kormányzatunk építeni is nagyon szeret ugyan, persze leginkább csak hülyeségeket, rombolni viszont egyenest imád. Mutassunk neki bármit, aminek néminemű becse, értéke, netán valamelyes haszna is van, késedelem nélkül nekiugrik és széjjelveri. A közoktatással mostanra végleg leszámolt, az egészségüggyel dettó, a kulturális szféra élőhalott, így aztán nem lebecsülendő képességeit mostanság az anyatermészet rovására kamatoztatja. Ahová lép, ott fű nem terem, se átvitt értelemben, se a valóságban, sehogy. Nyomában füst, kénkőszag, siralom, rosszabb esetben jogszabály, amilyen például A Kormány 432/2023. (IX. 21.) Korm. rendelete a környezetvédelmi hatósági szerződésről cím alatt bejegyzett műremek. Arról szól, hogy ha létesül egy újabb kínai akkugyár – persze nem a valóságban, Isten őrizz, hanem csak hipotetikusan –, amely működésének első negyedévében a fél ország élővilágát lemérgezi, akkor azt a hatóság nem bírságolja, nem korlátozza a működését, és pláne nem záratja be, hanem ehelyett szerződést köt a gyárral, melyben a gyár vállalja, hogy a továbbiakban jogszerűen működni iparkodik, és általában is némi illemet tanul.

Föntiekből semmiképp se volna helyes arra következtetnünk, hogy kormányzó urunk és bandája a Sátán e világi külképviseletének tekintendő, ez csak a látszat, a valóságban szó sincs ilyesmiről. Vegyük például a Fertő tavi beruházást, kormányzatunk egyik kedves (mármint számára kedves) projektjét, melynek keretében az általa elképzelt földi mennyországot kívánja a Fertő helyén megvalósítani. Nagyívű program, szó se róla, lényege a múltat végképp eltörölni, a helyén pedig létrehozni a fideszes, tehát fokozhatatlanul hazafias landsaftnaja arhitektura (Ландшафтная архитектура) mintapéldányát, amelynek majd csodájára fog járni az egész világ.

Mi, magyar emberek, kormányzatunk ez irányú erőfeszítéseit is szívvel-lélekkel támogatjuk, bár ez annyira magától értetődő, hogy valójában mondanunk se kellett volna. Van viszont egy olyan nóvum, amely a mi egyszerű lelkünk és még egyszerűbb észjárásunk számára is azonnal felfogható, és még a föntieknél is nagyobb örömet okoz, ez pedig abban áll, hogy a parlamentben megalakult az űrpolitikai csoport. Sokat egyelőre nem tudni róla, csak annyit, hogy kormányunk elkötelezett az űrkutatás iránt, elannyira, hogy 2018-ban kinevezték az űrkutatásért felelős miniszteri biztost, azóta pedig milliárdokat fordítottak a költségvetésből erre a célra, és ez a világűrön látszik is. Mintha még nagyobb volna, és még üresebb, egyszóval érezhető, hogy jó gazdára lelt. Nem mellékesen a világűr elég nagyocska, így aztán Isten pénzét is rá lehet költeni anélkül, hogy ez meglátszana, ergo kormányzatunk nagyralátó terveinek stabil bázisa leend. Brüsszel elsőre talán kissé csodálkozni fog, bár erre se vennénk mérget, az ottani bürokraták olyan kiképzésen mentek keresztül az elmúlt két évtized folyamán, hogy kormányzó urunk fát is vághatna a hátukon, ha akarna. De nem akar.

Valójában persze ha csak Isten pénzének mielőbbi elköltése és részbeni lenyúlása a cél, akkor nem muszáj ily messzire mennünk, itt van nekünk a Budapest–Belgrád-vasútvonal felújítása, az csakugyan ikonikus projekt, bendője kimeríthetetlenül tág, egész mivoltában átláthatatlan, ráadásul a könyökén jön ki mindenkinek. Nagylelkű kormányzatunk most épp 1,6 milliárd forintot pótolt bele, érdekel ez még valakit? Senkit se érdekel. Az alcsúti ember és bandája le is tehetné a lantot, ha akarná, munkáját elvégezte, a sufni tele pénzzel, az ország romokban. Aranyfényű ősz jön, ki lehet ülni a teraszra, pipaszó, kisfröccs. Ez jó mulatság, férfimunka volt." (Varga Mihály)

Címlapkép: Váncsa István - Forrás: Varga Mihály Facebook-oldala
Fidesz
ÖSSZEOMLÁS
rendszer
MELLÁR TAMÁS
KORMÁNYZÁS
gazdaság
versenyképesség
termelékenység
oktatás
új politikai elit
változás
kulturális szféra
KÖRNYEZETVÉDELEM
Fertő tó projekt
ŰRKUTATÁS
Budapest–Belgrád-vasútvonal
alcsúti ember
rombolás
káderállomány
jogszerű működés
Váncsa István
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2025.07.15. - 06:45
67
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Balog Zoltán a kegyelmi ügy után zárt körben elárulta, egy letartóztatással fenyegetett lelkészt is meg akart menteni

    Balog Zoltán a kegyelmi ügy után zárt körben elárulta, egy letartóztatással fenyegetett lelkészt is meg akart menteni

  • A Fidesz-KDNP pusztaszabolcsi polgármesterjelöltje nincs jóban a gyerekekkel

    A Fidesz-KDNP pusztaszabolcsi polgármesterjelöltje nincs jóban a gyerekekkel

  • Igaz lehet, amit Magyar Péter mondott Lévai Anikó politikai szerepéről

    Igaz lehet, amit Magyar Péter mondott Lévai Anikó politikai szerepéről

  • A magyar gazdaságpolitika 4 tévhite

    A magyar gazdaságpolitika 4 tévhite

  • Karácsony Gergelynek szekunder szégyent érzett Szentkirá lyi Alexandra videója kapcsán

    Karácsony Gergelynek szekunder szégyent érzett Szentkirá lyi Alexandra videója kapcsán

  • Az idősebbeket még lehet manipulálni komcsizással és nácizással, a fiataloknak viszont már elegük van ebből

    Az idősebbeket még lehet manipulálni komcsizással és nácizással, a fiataloknak viszont már elegük van ebből

  • Az árváltozásnál is rosszabb jöhet a benzinkutakon

    Az árváltozásnál is rosszabb jöhet a benzinkutakon

  • Rohamosan terjed a májgyulladást okozó vírus a szomszédunkban

    Rohamosan terjed a májgyulladást okozó vírus a szomszédunkban

  • Nekifutás

    Nekifutás

  • „Ez az utolsó interjúja?”

    „Ez az utolsó interjúja?”

  • Négy hónap alatt többet költött a Megafon hirdetésekre, mint a szlovák pártok az elnökválasztás alatt

    Négy hónap alatt többet költött a Megafon hirdetésekre, mint a szlovák pártok az elnökválasztás alatt

  • Két zápor között kisüthet a nap, de hűvös lesz

    Két zápor között kisüthet a nap, de hűvös lesz

  • A fideszes dominancia alatt kerültek súlyos helyzetbe a szlovákiai és romániai magyar pártok

    A fideszes dominancia alatt kerültek súlyos helyzetbe a szlovákiai és romániai magyar pártok

  • Az idei év talán legnagyobb vulkánkitörése történt

    Az idei év talán legnagyobb vulkánkitörése történt

  • Annyira rosszul állunk, hogy Orbánék már ígérgetni sem mernek a választások előtt

    Annyira rosszul állunk, hogy Orbánék már ígérgetni sem mernek a választások előtt

  • Az M0-son tolatott egy BMW-s - VIDEÓ

    Az M0-son tolatott egy BMW-s - VIDEÓ

  • Megérkezett a hivatalos vádemelés Herczeg Zoltán ügyében

    Megérkezett a hivatalos vádemelés Herczeg Zoltán ügyében

  • Lezuhant két katonai helikopter Japánban

    Lezuhant két katonai helikopter Japánban

  • Magyar Orbánnak: „Milyen érzés fenyegetni a saját népét és közben eljátszani az áldozatot?”

    Magyar Orbánnak: „Milyen érzés fenyegetni a saját népét és közben eljátszani az áldozatot?”

  • Az elvonások káros hatásait a saját bőrükön érzik

    Az elvonások káros hatásait a saját bőrükön érzik

  • Csepeli György: Előrehozott advent

    Csepeli György: Előrehozott advent

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element