Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Kövér László az EP elnökénél reklamál, amiért Orbánék nem kaptak posztot

Belföld
2024.07.29.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
17

Antidemokratikus eljárás ez a házelnök szerint.

Kövér László az Országgyűlés elnöke levélben gratulált Roberta Metsolának, az Európai Parlament (EP) újraválasztott elnökének, egyben együttműködését kérte az “antidemokratikus eljárások” megakadályozásában.

Kövér László levelében hangsúlyozta, hogy a magyar közvélemény megdöbbenéssel értesült arról, hogy megalakulásakor az EP a parlamenti demokrácia szabályait és az írott európai jogot áthágva mintegy 18 millió európai szavazó akaratát hagyta figyelmen kívül, és nem juttatott az EP harmadik legerősebb képviselőcsoportjának egyetlen, az eddig elfogadott gyakorlat szerint őt megillető alelnöki, illetve bizottsági tisztségviselői helyet sem.

Kövér itt Orbán Viktor és Fidesz EP-frakciójáról, a Patrióták Európáért-ról beszélt. “A Magyarországon a választópolgárok alkotmányos felhatalmazásával 2010 óta kormányzó Fidesz-KDNP-koalíció európai parlamenti képviselői mindannyian Metsola elnök asszonyra szavaztak, és szintén értetlenül állnak az EP antidemokratikus döntése előtt” – fogalmazott a házelnök.

Levelében Kövér László arra hívta fel a figyelmet, hogy mind a magyar közvélemény, mind a kormánypárti képviselők abban reménykedtek, hogy az elmúlt öt évben oly sokszor tapasztalt európai parlamenti gyakorlatot meghaladva az új összetételű EP fontosnak tartja Európa egységét, és szakít azzal a gyakorlattal, hogy megbélyegzi és megpróbálja kirekeszteni azokat az országokat, pártokat és képviselőiket, amelyek, illetve akik véleménye és demokratikus felhatalmazásra alapozódó álláspontja egyes kérdésekben eltér az EP többségének véleményétől. A házelnök azt írta, a magyar Országgyűlésben 1990, azaz a kommunista diktatúrát követő első szabad választás óta töretlen gyakorlat, hogy a választók felhatalmazásából bejutott pártok mandátumaik arányában töltik be a parlamenti tisztségeket.

Kövér László szerint minden, az európai népképviseleti demokratikus értékek, valamint a sokat hangoztatott jogállamiság iránt bizalommal lévő politikusban kérdésként merül föl, hogy az EP vezetése ezt a “kirekesztő és megosztó helyzetet” jó, illetve olyan gyakorlatnak tartja-e, amelyet a nemzeti parlamenteknek is követniük kellene, és esetleg az Országgyűlésben is hasonló megoldásokat tartanának-e szükségesnek.

Az Országgyűlés elnöke levelében kifejezte azon meggyőződését, hogy egyetlen tisztességes, a demokráciához őszinte szándékkal viszonyuló politikus, így az EP elnöke sem érthet egyet az EP önkényes eljárásával.
Kövér László különösen visszatetszőnek és veszélyesnek nevezte, hogy az Európai Uniót (EU) szuverén tagállamok önkéntes és szubszidiaritáson alapuló együttműködéseként felfogó, konzervatív politikai csoportosulások elleni egye gyűlölködőbb hangvételű és az unió írott és íratlan szabályait egyre nyíltabban áthágó támadások egyik indítéka az unió határán zajló “szláv testvérháború” megítélésében megmutatkozó véleménykülönbség.

“Az Unió politikusai által sokat emlegetett álláspont szerint az EU a béke megteremtésére jött létre és meggyőződésünk szerint ehhez nem méltó az az európai parlamenti állásfoglalás, amely elítéli a magyar miniszterelnök békéért tett erőfeszítéseit” – fogalmazott. (MTI)/24.hu

Címlapkép forrása:
Kövér László EP
REKLAMÁCIÓ
frakció
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.29. - 17:03
17
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Minek kell még ide 300 ezer dolgozó?

    Minek kell még ide 300 ezer dolgozó?

  • Kitermelési regény

    Kitermelési regény

  • A Fidesz alelnöke Facebook-posztban támadja Csepel polgármesterét a focira költött közpénz miatt

    A Fidesz alelnöke Facebook-posztban támadja Csepel polgármesterét a focira költött közpénz miatt

  • Sűrűsödnek a gyanús körülmények Navalnij halála körül

    Sűrűsödnek a gyanús körülmények Navalnij halála körül

  • Facebook-posztban állt ki a keyban érintett K. Endre mellett a szombathelyi fideszes képviselő

    Facebook-posztban állt ki a keyban érintett K. Endre mellett a szombathelyi fideszes képviselő

  • 80 milliárd forint: Rogán kedvenc propagandagyárosa más szakmában is tündököl

    80 milliárd forint: Rogán kedvenc propagandagyárosa más szakmában is tündököl

  • A Wizz Airt választották a legrosszabb légitársaságnak a britek

    A Wizz Airt választották a legrosszabb légitársaságnak a britek

  • Kínos videó: Orbán Viktor pszichológiai alkalmasságát firtatja Jakab Péter

    Kínos videó: Orbán Viktor pszichológiai alkalmasságát firtatja Jakab Péter

  • "Nem félnek nevükre venni a jussukat az urak"

    "Nem félnek nevükre venni a jussukat az urak"

  • Ma többfelé szükség lehet az esernyőre

    Ma többfelé szükség lehet az esernyőre

  • Abszurd fordulat Dunaújvárosban: az MSZP „hülyegyerekezős” korábbi elnöke lehet a Fidesz polgármesterjelöltje

    Abszurd fordulat Dunaújvárosban: az MSZP „hülyegyerekezős” korábbi elnöke lehet a Fidesz polgármesterjelöltje

  • Nagyon elszomorító, hogy hagyják ilyen mennyiségben mérgezni a helyi lakosokat

    „Nagyon elszomorító, hogy hagyják ilyen mennyiségben mérgezni a helyi lakosokat”

  • Nyugati vezetők érkeztek Kijevbe, Stoltenberg: Ukrajna NATO-tag lesz

    Nyugati vezetők érkeztek Kijevbe, Stoltenberg: Ukrajna NATO-tag lesz

  • Részben Tiborcz Istvánhoz került a Vörösmarty téri üvegkocka

    Részben Tiborcz Istvánhoz került a Vörösmarty téri üvegkocka

  • „A külgazdasági tevékenység sikeres előremozdítása” miatt kapott diplomata-útlevelet a Csíki Sör tulajdonosa

    „A külgazdasági tevékenység sikeres előremozdítása” miatt kapott diplomata-útlevelet a Csíki Sör tulajdonosa

  • Csak tíz évvel később tudjuk meg, ha átléptük a 1,5 fokos küszöböt

    Csak tíz évvel később tudjuk meg, ha átléptük a 1,5 fokos küszöböt

  • Orbán négy csúsztatása a kegyelmi ügyről

    Orbán négy csúsztatása a kegyelmi ügyről

  • Mérgező vegyi anyagokkal szennyezett az osztrák síterepeket borító hó

    Mérgező vegyi anyagokkal szennyezett az osztrák síterepeket borító hó

  • Gyomrossal ér fel Magyarország számára a vörös-tengeri válság

    Gyomrossal ér fel Magyarország számára a vörös-tengeri válság

  • Új irodaház épül a Svábhegyen

    Új irodaház épül a Svábhegyen

  • Balog Zoltán ma is hisz K. Endre ártatlanságában

    Balog Zoltán ma is hisz K. Endre ártatlanságában

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element