Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Kövér László az EP elnökénél reklamál, amiért Orbánék nem kaptak posztot

Belföld
2024.07.29.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
16

Antidemokratikus eljárás ez a házelnök szerint.

Kövér László az Országgyűlés elnöke levélben gratulált Roberta Metsolának, az Európai Parlament (EP) újraválasztott elnökének, egyben együttműködését kérte az “antidemokratikus eljárások” megakadályozásában.

Kövér László levelében hangsúlyozta, hogy a magyar közvélemény megdöbbenéssel értesült arról, hogy megalakulásakor az EP a parlamenti demokrácia szabályait és az írott európai jogot áthágva mintegy 18 millió európai szavazó akaratát hagyta figyelmen kívül, és nem juttatott az EP harmadik legerősebb képviselőcsoportjának egyetlen, az eddig elfogadott gyakorlat szerint őt megillető alelnöki, illetve bizottsági tisztségviselői helyet sem.

Kövér itt Orbán Viktor és Fidesz EP-frakciójáról, a Patrióták Európáért-ról beszélt. “A Magyarországon a választópolgárok alkotmányos felhatalmazásával 2010 óta kormányzó Fidesz-KDNP-koalíció európai parlamenti képviselői mindannyian Metsola elnök asszonyra szavaztak, és szintén értetlenül állnak az EP antidemokratikus döntése előtt” – fogalmazott a házelnök.

Levelében Kövér László arra hívta fel a figyelmet, hogy mind a magyar közvélemény, mind a kormánypárti képviselők abban reménykedtek, hogy az elmúlt öt évben oly sokszor tapasztalt európai parlamenti gyakorlatot meghaladva az új összetételű EP fontosnak tartja Európa egységét, és szakít azzal a gyakorlattal, hogy megbélyegzi és megpróbálja kirekeszteni azokat az országokat, pártokat és képviselőiket, amelyek, illetve akik véleménye és demokratikus felhatalmazásra alapozódó álláspontja egyes kérdésekben eltér az EP többségének véleményétől. A házelnök azt írta, a magyar Országgyűlésben 1990, azaz a kommunista diktatúrát követő első szabad választás óta töretlen gyakorlat, hogy a választók felhatalmazásából bejutott pártok mandátumaik arányában töltik be a parlamenti tisztségeket.

Kövér László szerint minden, az európai népképviseleti demokratikus értékek, valamint a sokat hangoztatott jogállamiság iránt bizalommal lévő politikusban kérdésként merül föl, hogy az EP vezetése ezt a “kirekesztő és megosztó helyzetet” jó, illetve olyan gyakorlatnak tartja-e, amelyet a nemzeti parlamenteknek is követniük kellene, és esetleg az Országgyűlésben is hasonló megoldásokat tartanának-e szükségesnek.

Az Országgyűlés elnöke levelében kifejezte azon meggyőződését, hogy egyetlen tisztességes, a demokráciához őszinte szándékkal viszonyuló politikus, így az EP elnöke sem érthet egyet az EP önkényes eljárásával.
Kövér László különösen visszatetszőnek és veszélyesnek nevezte, hogy az Európai Uniót (EU) szuverén tagállamok önkéntes és szubszidiaritáson alapuló együttműködéseként felfogó, konzervatív politikai csoportosulások elleni egye gyűlölködőbb hangvételű és az unió írott és íratlan szabályait egyre nyíltabban áthágó támadások egyik indítéka az unió határán zajló “szláv testvérháború” megítélésében megmutatkozó véleménykülönbség.

“Az Unió politikusai által sokat emlegetett álláspont szerint az EU a béke megteremtésére jött létre és meggyőződésünk szerint ehhez nem méltó az az európai parlamenti állásfoglalás, amely elítéli a magyar miniszterelnök békéért tett erőfeszítéseit” – fogalmazott. (MTI)/24.hu

Címlapkép forrása:
Kövér László EP
REKLAMÁCIÓ
frakció
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.29. - 17:03
16
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Az Európai Unióban utolsóként Magyarországon vényköteles marad az esemény utáni tabletta

    Az Európai Unióban utolsóként Magyarországon vényköteles marad az esemény utáni tabletta

  • Molesztálhatta diákját egy mátészalkai gimnázium tanára

    Molesztálhatta diákját egy mátészalkai gimnázium tanára

  • Vizsgabotrány: a Rahimkulov fiú édesanyja kétszer is bement a Corvinusra

    Vizsgabotrány: a Rahimkulov fiú édesanyja kétszer is bement a Corvinusra

  • Felmentette a bíróság a vádak alól az újbudai rendőrgyilkost

    Felmentette a bíróság a vádak alól az újbudai rendőrgyilkost

  • A rogáni propaganda újabb zászlóshajója állt bele Magyar Péter lejáratásába

    A rogáni propaganda újabb zászlóshajója állt bele Magyar Péter lejáratásába

  • Harapófogóval húzták ki a fogait, kalapáccsal verték végül kútba dobtak egy jászkarajenői férfit

    Harapófogóval húzták ki a fogait, kalapáccsal verték végül kútba dobtak egy jászkarajenői férfit

  • Mégis Szentkirályi Alexandra lehet a Fidesz főpolgármester-jelöltje

    Mégis Szentkirályi Alexandra lehet a Fidesz főpolgármester-jelöltje

  • Tűz van a visegrádi Hotel Silvanusban, menekülni kellett a vendégeknek

    Tűz van a visegrádi Hotel Silvanusban, menekülni kellett a vendégeknek

  • Kávéhiány és áremelkedés jöhet az EU-ban

    Kávéhiány és áremelkedés jöhet az EU-ban

  • Traktoros tüntetés: sokan félnek demonstrálni

    Traktoros tüntetés: sokan félnek demonstrálni

  • Tovább terhelik a háziorvosokat

    Tovább terhelik a háziorvosokat

  • Varga Juditot egy belvárosi hotel bárjában fotózták le az ÁSZ elnökével

    Varga Juditot egy belvárosi hotel bárjában fotózták le az ÁSZ elnökével

  • Átfúrják a Kárpátokat

    Átfúrják a Kárpátokat

  • Máris felmentett egy bírót Sulyok Tamás

    Máris felmentett egy bírót Sulyok Tamás

  • Egy szál virág a Nőkért, a Nőknek

    Egy szál virág a Nőkért, a Nőknek

  • Európa 2024: hogyan viszonyul egymáshoz a radikális jobboldal két ága?

    Európa 2024: hogyan viszonyul egymáshoz a radikális jobboldal két ága?

  • Orbán: Magyarországnak béke kell! A béke neve: Donald Trump

    Orbán: Magyarországnak béke kell! A béke neve: Donald Trump

  • Baja Ferenc baja: gyanúsított lett a volt miniszter

    Baja Ferenc baja: gyanúsított lett a volt miniszter

  • Orbán szerint jó irányba megy a gazdaság, csak épp szegényedik az ország népe, és az oroszok jól járnak

    Orbán szerint jó irányba megy a gazdaság, csak épp szegényedik az ország népe, és az oroszok jól járnak

  • Az igazság napja március 15.!

    Az igazság napja március 15.!

  • Több mint fél évet kell várni a szolnoki kórházban hasi ultrahang vizsgálatra

    Több mint fél évet kell várni a szolnoki kórházban hasi ultrahang vizsgálatra

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element