Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

"Kedveskéim! Ha Orbán csak tizedannyira úgy szeretne bennünket, mint a focit, nem kellene éheznünk"

Belföld
2024.06.30.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
41

Ételosztás Debrecenben 

Tiszta ágyat és tiszta asszonyt
Álmodik s vígan fölkacag,
Kicsit több bért, egy jó tál ételt,
Foltatlan ruhát, tisztességet
S emberibb szavakat.

/Részlet, Ady Endre: Álmodik a nyomor című verséből./

Június utolsó vasárnapja, Debrecen, Petőfi tér, 10 óra előtt negyedórával. Árnyékban 30 fok, mégis gyülekeznek az emberek a téren, a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete hagyományos ételosztására. 10 -órára már közel 50 sorszámot kiosztottunk, és egyre csak jöttek a meleg ételre vágyó debreceniek. Az ételosztás végére 170 vendégünk kapott töltött káposztát, friss kenyeret, péksüteményt. Egy debreceni család jóvoltából minden gyermek pizzát is majszolhatott. És nem maradt el számukra a csoki sem.

Ahogyan mindig, szóba elegyedtünk a sorban állókkal. Oldalakat írhatnánk a panaszaikról, de minek tennénk? Úgysem érdekel senkit, és még megvádolnának bennünket, hogy „politizálunk”. Pedig "csak" egy fontos társadalmi kérdésben próbáljuk a szegények hangját felerősíteni. Sajnos nem sok sikerrel; hiszen a debreceni szegények száma is egyre növekszik, mind többen szorulnak a civilek segítségére. Sokan panaszkodtak a kicsi nyugdíjra, amelyből így hónap végére már egy fillér sem marad. Egy idős néni szerint érzéketlen a kormány, a milliárdosokat nem érdeklik a szegények. "Pedig mi is magyar emberek vagyunk, és még keresztények is"--tette hozzá keserűen. "Miért nem véd meg bennünket a Fidesz-kormány"-kérdezte. "Tudja kedveském, ha Orbán csak tizedannyira úgy szeretne bennünket, mint a focit, nem kellene éheznünk!"--mondta a mellette álló 80 év körüli hölgy.

Többször leírtuk már, hogy a szegénység, a nyomor már a mindennapjaink része, nem lehet úgy tenni, hogy nincs. Azt tapasztaljuk, hogy a társadalom peremén, kirekesztetten élők száma egyre nő, mind többen vannak, akiknek az élet a mindennapi küzdelemről szól a betevő kenyérért.

Mi, debreceni civilek ennyit tehetünk. Tudjuk, nem váltjuk meg a világot, nem vagyunk képesek a nélkülözést megszüntetni. Egy csepp a tengerben, amit teszünk. Szeretnénk, ha mind többen csatlakoznának hozzánk, és legalább a nagyobb településeken megszerveződnének a rendszeresen ételt osztó csoportok. Mert a sok kis cseppből, akár tenger is lehet/ne/.

A mai ételosztáson is köszöntöttünk születésnapján egy 9 éves kisfiút. Hála egyik csoporttársunknak, az ajándék mellé még tortát is kapott. Fülig ért a fiúcska szája, ragyogott a szeme az az örömtől, a boldogságtól. Már ezért megérte.

Tisztelettel köszönjük mindenkinek a támogatását. Külön köszönjük a debreceni pékség segítségét, illetve annak a debreceni hölgynek a felajánlását, aki minden hónapban a térre hozza ajándékát a gyermekeknek. Köszönjük annak a debreceni családnak a támogatását, akik pizzát hoztak a gyermekeknek. Hálásak vagyunk csoporttársunknak, aki a tortát sütötte. Örülünk, hogy egyre többen adományoznak az egyesületnek.Hálásak vagyunk az Ausztráliából érkezett pénzbeli felajánlásért, de mindenkinek köszönjük, aki bármilyen módon támogat bennünket.

Az egyesület legközelebb 2024. július 28-án várja vendégeit meleg ebéddel, szeretettel.

 

Tisztelettel várjuk az adományokat az étel osztásra:

>> Várjuk a debreceni lakosok adományait is, elsősorban TARTÓS Élelmiszert - korlátlan mennyiségben -, gyümölcsöt, burgonyát, almát, olajat, tisztítószereket, gyermekjátékokat, könyveket, édességet;
>> Várunk a gyermekeknek számítógépet, laptopot;
>> Várjuk debreceni éttermek, pékségek, élelmiszerüzletek, felajánlásait,

Külön is kérjük Debrecen tehetős polgárait, vállalkozásait, segítsenek abban, hogy minden éhezőnek tudjunk legalább egy tál ételt adni! Igazán keresztényi szeretet önzetlenül adni, s nem várni érte semmit.
Egy jó és nemes ügyben kérjük a támogatásukat. Aki szeretne segíteni, támogatást adni, az alábbi telefonszámon jelezheti:
mobil (a hét minden napján): +36 30 9841 963

Átutalással:
Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete számlaszáma:
Polgári Bank ZRT 612 00261-11059802
A közleménybe kérjük beírni: ételosztás, 2024

További információk a +36 30 9841 963 mobilszámon kaphatók.

Hisszük, hogy mind több debreceni honfitársunk szíve nyílik meg, és egyre nagyobb számban lesznek azok, akik segítik az egyesület munkáját. Meggyőződésünk, hogy az emberi jóságra és szeretetre talán még soha nem volt olyan szükség szeretett hazánkban, mint napjainkban. A gyűlölködés, a kirekesztés nem vezet sehova. Higgyünk a szeretet és az emberi jóság erejében.

Egy kis melegségre és emberségre minden felebarátunknak szüksége van.

Osztjuk, amit Ferenc pápa mondott a szegények világnapján:

Fontos ráébrednünk arra, hogy az ilyen méreteket öltő szegénységgel szemben lehetőségeink korlátozottak, gyengék és elégtelenek, ennek pedig arra kell indítania bennünket, hogy kinyújtsuk kezünket mások felé és így a kölcsönös együttműködéssel hatékonyabban érhessük el a célt.

 

Tukoráné Kádár Ibolya
az egyesület vezetője

DEBRECEN
ételosztás
nehéz sorsú emberek
Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.06.30. - 14:22
41
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • „Tál hívja Gyűjtőt” – így zajlott a Schadl letartóztatása előtti három nap, amikor Rogánék szólhattak Völnernek

    „Tál hívja Gyűjtőt” – így zajlott a Schadl letartóztatása előtti három nap, amikor Rogánék szólhattak Völnernek

  • Hangfelvételek mutatják, mennyit változott Völner, miután Rogánék berendelték a Karmelitába

    Hangfelvételek mutatják, mennyit változott Völner, miután Rogánék berendelték a Karmelitába

  • Florida kormányzója aláírta a törvényt, ami kitiltja a 14 éven aluliakat a közösségi médiáról

    Florida kormányzója aláírta a törvényt, ami kitiltja a 14 éven aluliakat a közösségi médiáról

  • Vádászház épült a munkásszálló pénzéből

    Vádászház épült a munkásszálló pénzéből

  • Orbán Viktor szövetségese háborúra készül a szomszédunkban

    Orbán Viktor szövetségese háborúra készül a szomszédunkban

  • Pottondy Edina veszélyes vizekre evezett

    Pottyondy Edina veszélyes vizekre evezett

  • Hol tartott Schadl-Völner-botrány akkor, amikor Magyar Péter állítása szerint felvett egy beszélgetést a feleségével?

    Hol tartott Schadl-Völner-botrány akkor, amikor Magyar Péter állítása szerint felvett egy beszélgetést a feleségével?

  • Erős szél és napsütés

    Erős szél és napsütés

  • NAGY A BAJ! Amennyiben Magyar Péter, Hadházy Ákos és Gyurcsány Ferenc az ellenzéki lehetőség...

    NAGY A BAJ! Amennyiben Magyar Péter, Hadházy Ákos és Gyurcsány Ferenc az ellenzéki lehetőség...

  • Itt az eredménye a rezsicsökkentés részleges eltörlésének: több fát és szemetet éget a magyar

    Itt az eredménye a rezsicsökkentés részleges eltörlésének: több fát és szemetet éget a magyar

  • "Ez egy maffiakormány, ebből nem lehet kiszállni"

    "Ez egy maffiakormány, ebből nem lehet kiszállni"

  • Siófokon civilek szerveztek gyűjtést, hogy legyen elég munkavédelmi cipője a helyi mentősöknek

    Siófokon civilek szerveztek gyűjtést, hogy legyen elég munkavédelmi cipője a helyi mentősöknek

  • Mi történt? Lemondott a Boeing vezérkara

    Mi történt? Lemondott a Boeing vezérkara

  • Érden a fideszes jelölt kezdeményez népszavazást a város mellé tervezett akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemről

    Érden a fideszes jelölt kezdeményez népszavazást a város mellé tervezett akkumulátorhulladék-feldolgozó üzemről

  • A raliversenyeken a szervezők szélmalomharcot vívnak a szabálytalan nézőkkel

    A raliversenyeken a szervezők szélmalomharcot vívnak a szabálytalan nézőkkel

  • Elege lett az Európai Zöld Pártnak, felfüggeszti az együttműködést az LMP-vel Vitézy Dávid támogatása miatt

    Elege lett az Európai Zöld Pártnak, felfüggeszti az együttműködést az LMP-vel Vitézy Dávid támogatása miatt

  • Már az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja Magyar Péter állításait

    Már az Alkotmányvédelmi Hivatal is vizsgálja Magyar Péter állításait

  • Újabb pedofil a bicskei gyermekotthonügyben

    Újabb pedofil a bicskei gyermekotthonügyben

  • A kínaiaknak csak jó, ha Orbánék fejjel mennek a falnak

    A kínaiaknak csak jó, ha Orbánék fejjel mennek a falnak

  • Rogán Antalt egy 1,2 millió forintos olasz dzseki védi a széltől

    Rogán Antalt egy 1,2 millió forintos olasz dzseki védi a széltől

  • Szerdától tovább emelkedik a benzin ára

    Szerdától tovább emelkedik a benzin ára

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element