A kormány nem ad egyértelmű választ a kérdésre.
Ahogy 2023-ban, úgy idén is több, mint 3 milliárd 3 millió forintot biztosít a költségvetés a családok támogatására – írta a Kulturális és Innovációs Minisztérium államtitkára a családi pótlék jövőjét firtató kérdésre.
Vitályos Eszter azt is közölte, hogy
a kormány családtámogatási rendszere sokrétű, ennek egészéből nem lehet kiragadni és elszigetelten kezelni a családi pótlékot. A család-és munkaalapú társadalomban hisznek, ezért a segélyezés kiterjesztése helyett különböző támogatásokkal segítik azt, hogy minél több embernek legyen munkája.
Az államtitkár így válaszolt Ungár Péternek, az LMP társelnökének arra az írásban feltett kérdésére, amelyben az ellenzéki politikus a családi pótlékot megszüntetésére kérdezett rá.
A Népszava által ismertetett levélváltás előzménye, hogy a tárca minisztere, Csák János egy decemberi parlamenti meghallgatáson arra a felvetésre, hogy mikor várható a 2008 óta nem emelt családi pótlék összegének emelése azt válaszolta: „Ha valaki csak segélyen él, és nem a munkaerőpiacról, azt nem tartjuk jó iránynak.”
2008 óta változatlan
A családi pótlék a gyermek születésétől kezdődően addig jár, amíg a gyermek köznevelési vagy szakképző intézményben tanulmányokat folytat. A felső életkori határ 20 év. Összege 2008 óta változatlan, 12 200 forinttól 25 900 forintig járhat gyermekenként. Több, családokkal végzett felmérés, szakmai szervezet vagy éppen pártok érvelése szólt az emelése mellett, de a kormány elzárkózik ettől.
(Economx)
Frissítés: Itt a kormány válasza, ezt tervezik a családi pótlékkal
Nemrég merült fel a híre annak, hogy a kormány megszünteti a családi pótlékot. A Kulturális és Innovációs Minisztérium most reagált.
Ungár Péter, az LMP társelnöke azt kérdezte a kormánytól, hogy tervezi-e a családi pótlék megszüntetését. Vitályos Eszter államtitkár pedig úgy válaszolt, hogy a kormány családtámogatási rendszere sokrétű, amelyből nem lehet a családi pótlékot kiragadni és elszigetelten kezelni.
Hozzátette, hogy a kormány a család- és munkaalapú társadalomban hisz, ezért ahelyett, hogy a segélyezést kiterjesztenék, inkább különböző támogatásokkal segítenek, hogy minél többen dolgozhassanak.
Emellett decemberben Csák János kulturális és innovációs miniszter arról beszélt egy parlamenti meghallgatás során, hogy „nem tartják jó iránynak”, ha valaki csak segélyen él.