Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Merész tervek élére áll Elek Gábor Eszetrgomban

Sport
2023.06.21.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
16

Az FTC-től távozó szakember a harmadosztályban lesz szakmai igazgató.

A női kézilabda-élvonalban szereplő és Bajnokok Ligája-ezüstérmes FTC-Rail Cargo Hungária korábbi vezetőedzője, Elek Gábor Esztergomban folytatja szakmai pályafutását jelentette be az Esztergomi Vitézek kézilabdacsapata.

A klub közleménye szerint bízik a rövid távú sikerekben, így a Ferencváros korábbi edzőjét bízza meg a szakmai munkával, hogy a női szakosztály kiemelkedő teljesítményt nyújtson. A cél a feljutás. Az Esztergomi Vitézek-RAFC női kézilabdacsapata a női NB II második helyén végzett a legutóbbi szezonban.

Az 52 éves szakembert 2008-ban bízták meg az FTC női kézilabdacsapatának irányításával, vezetőedzői időszaka során kétszer nyert KEK-et, magyar bajnokságot, három Magyar Kupa került továbbá az együttes vitrinjébe. Legutóbb pedig ezüstéremig vezette csapatát a női kézilabda-Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Miután hivatalossá vált, hogy Elek Gábor közös megegyezéssel távozik a Ferencváros női kézilabdacsapatától, Neuzer András rögtön megkereste az edzőt, de csak a budapesti Bajnokok Ligája Final Four utáni napon kezdtek komolyabb tárgyalásokba. A klubelnök felidézte, hogy viszonylag hamar dülőre jutottak, de addigra Elek Gáborban szerinte már megérett a döntés, hiszen előzetesen felvázolták neki, hogy mik a tervek és a lehetőségek Esztergomban, ahová amúgy a szakember személyesen is ellátogatott, és vélhetően pozitívnak találta a körülményeket.

A klubelnök elárulta, hogy az Esztergomnál már február–márciusban felvetődött annak lehetősége, hogy egy ismert, nagynevű, jó eredményekkel bíró edzőt szerződtessenek. Emiatt Németh Andráshoz, az MKSZ edzőbizottságának ismert tagjához fordultak segítségül, hogy kiket tudna ajánlani. Bár többekkel tárgyaltak, Elek Gábor „szintjén mérhető” szakemberek nem kerültek képbe, akik komolyan is vették volna az Esztergomot – jegyezte meg Neuzer András. Tárgyaltak például Penszki Gergellyel, aki távozott a Vasastól, de ő inkább külföldre szerződött. Végül Karvalics Tamással, a Pénzügyőr edzőjével sikerült megegyezniük, hogy augusztustól náluk folytatja, de ezzel még nem került pont a történet végére.

Az Esztergomnál ugyanis nagyobb álmokat dédelgetnek, ami olyan szakmai igazgatót igényel, aki komoly és sikeres gyakorlattal a háta mögött képes profi módon helyt állni. Így sikerült Németh András közreműködésével végül Elek Gáborhoz eljutni – fogalmazott a klubelnök.

Az együttes legfőbb céljai között szerepel, hogy a harmadosztályból az élvonalba jusson.

Meg kell nyerni az NB II-t, majd egy évre rá az NB I/B-t

– szögezte le az üzletember, hozzátéve: az NB I-ben is mindenképp stabil csapatot szeretnének építeni. Feltett szándékuk, hogy az esztergomi sportban a női kézlabda legyen a zászlóshajó. A többi között kiemelte, hogy az Esztergomi Vitézek most amatőr klub, de a kézilabda professzionális szintre kerül. Neuzer András fontosnak tartja azt is, hogy ne a tao-pénzekből, hanem az eredményeiknek köszönhetően, piaci alapon tudjanak működni. (Infostart)

Címlapkép: Elek Gábor - Forrás: MTI/Illyés Tibor
KÉZILABDA
VEZETŐEDZŐ
ELEK GÁBOR
Esztergom
SZUCSÁNSZKI ZITA
NEUZER ANDRÁS
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.06.21. - 05:41
16
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Az Európai Unióban utolsóként Magyarországon vényköteles marad az esemény utáni tabletta

    Az Európai Unióban utolsóként Magyarországon vényköteles marad az esemény utáni tabletta

  • Molesztálhatta diákját egy mátészalkai gimnázium tanára

    Molesztálhatta diákját egy mátészalkai gimnázium tanára

  • Vizsgabotrány: a Rahimkulov fiú édesanyja kétszer is bement a Corvinusra

    Vizsgabotrány: a Rahimkulov fiú édesanyja kétszer is bement a Corvinusra

  • Felmentette a bíróság a vádak alól az újbudai rendőrgyilkost

    Felmentette a bíróság a vádak alól az újbudai rendőrgyilkost

  • A rogáni propaganda újabb zászlóshajója állt bele Magyar Péter lejáratásába

    A rogáni propaganda újabb zászlóshajója állt bele Magyar Péter lejáratásába

  • Harapófogóval húzták ki a fogait, kalapáccsal verték végül kútba dobtak egy jászkarajenői férfit

    Harapófogóval húzták ki a fogait, kalapáccsal verték végül kútba dobtak egy jászkarajenői férfit

  • Mégis Szentkirályi Alexandra lehet a Fidesz főpolgármester-jelöltje

    Mégis Szentkirályi Alexandra lehet a Fidesz főpolgármester-jelöltje

  • Tűz van a visegrádi Hotel Silvanusban, menekülni kellett a vendégeknek

    Tűz van a visegrádi Hotel Silvanusban, menekülni kellett a vendégeknek

  • Kávéhiány és áremelkedés jöhet az EU-ban

    Kávéhiány és áremelkedés jöhet az EU-ban

  • Traktoros tüntetés: sokan félnek demonstrálni

    Traktoros tüntetés: sokan félnek demonstrálni

  • Tovább terhelik a háziorvosokat

    Tovább terhelik a háziorvosokat

  • Varga Juditot egy belvárosi hotel bárjában fotózták le az ÁSZ elnökével

    Varga Juditot egy belvárosi hotel bárjában fotózták le az ÁSZ elnökével

  • Átfúrják a Kárpátokat

    Átfúrják a Kárpátokat

  • Máris felmentett egy bírót Sulyok Tamás

    Máris felmentett egy bírót Sulyok Tamás

  • Egy szál virág a Nőkért, a Nőknek

    Egy szál virág a Nőkért, a Nőknek

  • Európa 2024: hogyan viszonyul egymáshoz a radikális jobboldal két ága?

    Európa 2024: hogyan viszonyul egymáshoz a radikális jobboldal két ága?

  • Orbán: Magyarországnak béke kell! A béke neve: Donald Trump

    Orbán: Magyarországnak béke kell! A béke neve: Donald Trump

  • Baja Ferenc baja: gyanúsított lett a volt miniszter

    Baja Ferenc baja: gyanúsított lett a volt miniszter

  • Orbán szerint jó irányba megy a gazdaság, csak épp szegényedik az ország népe, és az oroszok jól járnak

    Orbán szerint jó irányba megy a gazdaság, csak épp szegényedik az ország népe, és az oroszok jól járnak

  • Az igazság napja március 15.!

    Az igazság napja március 15.!

  • Több mint fél évet kell várni a szolnoki kórházban hasi ultrahang vizsgálatra

    Több mint fél évet kell várni a szolnoki kórházban hasi ultrahang vizsgálatra

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element