Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Kólaszínű, lárvákkal teli víz folyik a csapokból Berettyóújfaluban.

Belföld
2023.10.19.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
23

Undorító víz folyik a csapokból, a kormány szerint a rekonstrukció a „következő években, évtizedekben” indulhat

A vízművek szerint a hálózatmosás miatt jelentkezik a probléma és az elszíneződött víz nem ártalmas, hiába gusztustalan. Szeghalmon is panaszkodnak a csapvízre, Monostorpályiban pedig fél évig kannákban hordják haza a vizet, mert a teljes vezetékrendszert korszerűsítik, annyira leromlott a vízminőség. A víziközmű szövetség átfogó fejlesztést sürget.

Színváltós a víz Berettyóújfaluban: sárgáról barnára változik. Van, hogy már-már kólaszínű a víz a lerakódásoktól, de kosszal és lárvákkal teli vízszűrőt és kifejlett kukacokat is videóztak a vízben a helyiek. Egy berettyóújfalui családanya a népegészségügyhöz fordult, mert azt mondja, egy éve zavaros időnként az ivóvíz.

„Felkerestem először az Országos Vízügyi Főigazgatóságot, ott természetesen nem tudtak segíteni, mivel a csőhálózatunkkal van a probléma, ami nem lett kitakarítva” – mondta a Híradónak Juhász Andrea.

A vízművek szerint hálózatmosás van, ezért más a víz színe. A Nemzeti Vízművektől azt írták, folyamatosan figyelik a víz minőségét és szerintük a helyenként előforduló elszíneződések esztétikai jellegűek, nem károsak az egészségre.

Üledék kavarog a vízben Szeghalmon is. Több békési településen is ihatatlan, undort keltő vízre panaszkodnak. Erről a Telex írt először.

Szinte undorral fürdök meg benne. A fehér ruhák besárgulnak ahogy kimosom őket

– panaszolja Fazekas Zsigmondné.

Itt is a csöveket mossák át – ezt mondta a vízmű a polgármesternek.

„Ez a mosatás elkezdődött a gerincvezetéken, amely szállítja erre a vizet, nyilván ez jött tovább és az elosztó hálózaton eljutott a lakossághoz – magyarázza Macsári József, Szeghalom polgármestere.

Monostorpályiban aki vizet akar, annak kannákkal kell vennie tartályokból. Az otthoni vizet tilos meginni, mert átépítik a hálózatot, hogy jobb minőségű legyen az ivóvíz. A helyiek beletörődtek, hogy fél évig kell kannában hordani haza.

A Magyar Víziközmű Szövetség szerint a településeken jelentkező problémák az elöregedő vezetékrendszerek miatt vannak. Fejleszteni kellene.

„A fejlesztéssel lecsökken a hálózati veszteség is, valamint jelentősen nőne az üzembiztonság, és azt is gondolom, hogy ezzel párhuzamosan a hálózatból fakadó vízminőségi problémák száma is lecsökkenhet – Kurdi Viktor, a szövetség elnöke.

A kormány is ezt mondta még áprilisban. Akkor az energiaügyi minisztériumra bízták, hogy álljanak elő javaslatokkal, köztük az egységes vízárak bevezetéséről. Kíváncsiak voltunk, hol tart a folyamat. A minisztérium válaszában azt írta, egy

nagyszabású rekonstrukciós programon dolgoznak, ami a következő években, évtizedekben indulhat.

(rtl.hu)

Címlapkép forrása: RTL
Videó
Belföld
víz
vízmű
Kapcsolódó cikkek
Sárgás, ihatatlan ivóvízre panaszkodnak Békésben
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.10.19. - 07:13
23
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Irán öngólt lőtt a támadással

    Irán öngólt lőtt a támadással

  • Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

    Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

  • Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

    Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

  • Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

    Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

  • Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

    Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

  • Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

    Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

  • Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

    Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

  • Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

    Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

  • Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

    Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

  • Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

    Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

  • Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

    Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

  • Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

    Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

  • Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

    Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

  • Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

    Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

  • Kína csődközelben

    Kína csődközelben

  • A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

    A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

  • Magyar Péter meghámozta a lufit

    Magyar Péter meghámozta a lufit

  • A zöld energia mítosza

    A zöld energia mítosza

  • Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

    Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

  • Melyik a legjobb a hatból?

    Melyik a legjobb a hatból?

  • Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

    Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element