Bár kirúgták a 9 éves gyereket verbálisan bántalmazó pedagógust, a család felháborodott a tankerület közleményén. Az ugyanis azt írta, hogy korábban lépett volna, ha megkapja az esetről készült felvételeket.
A szülők több levelet is a híradó rendelkezésére bocsátottak, melyben azt írták a Dunaújvárosi Tankerületi Központnak, hogy ha szükségük van ezekre, elküldik. De senki nem válaszolt nekik.
Véget akart vetni életének Emma, az a kislány, akit egy tanár hónapokon át terrorizált egy Fejér megyei általános iskolában. A kislány megváltozott viselkedése miatt édesanyja egy telefont rejtett iskolatáskájába és hangfelvételeket készített, melyek tanúsága szerint az őt tanító pedagógus verbálisan bántalmazta Emmát.
A kislány anyukája, Bori-Hegyi Melinda először május 10-én írt levelet a Dunaújvárosi Tankerületi Központnak, választ azonban nem kapott panaszára. A szülők többször hiába kérték az iskola és a tankerületi központ segítségét. Végül az oktatási jogok biztosának közbenjárásával találtak a kislánynak új iskolát, és csak ezután keresték meg az RTL-t.
Az RTL Híradó először múlt pénteken foglalkozott az üggyel, majd szombaton újabb részleteket mutattak be az anyuka által készített hangfelvételekből. Azóta az is kiderült, hogy az érintett tanító megpróbálta megvesztegetni a szülőket, hogy ne engedjék a riportot adásba kerülni.
Kedden a tankerületi központ közleményében tudatta, hogy az érintett pedagógust „a sajtóban megjelent információk és bizonyítékok alapján” elbocsátották, mivel „méltatlan módon bánt a diákkal.” A közleményben még a következőket írták:
Sajnálatos, hogy a szülők ezen felvételeket korábban nem a tankerületnek adták át, hiszen abban az esetben a döntés előbb is megszülethetett volna.
A szülők felháborítónak tartják a tankerület válaszát. Híradónknak eljuttatták az iskola fenntartójának küldött két korábbi levelüket, melyekben részletesen leírták, hogy a lányukkal mi történt az intézményben, mit tartalmaznak a hangfelvételek, valamint hogy amennyiben a tankerületnek szüksége van a felvételekre az ügy teljes körű kivizsgálásához, jelezzék. De egyik megkeresésükre sem válaszolt senki.
A kormány által létrehozott Nemzeti Pedagógus Kar elnöke, Horváth Péter szerint felmerülhet a tankerület felelőssége:
Amennyiben érkezett hozzá bejelentés és ő nem reagált ebben semmire érdemben, akkor azt gondolom, nyilvánvalóan vállalni kell valamiféle felelősséget.
Horváth Péter szerint az iskolai panaszkezelés szabályait felül kellene vizsgálni és pontosabban szabályozni, hogy mi a teendő, ha panasz érkezik hozzájuk. (rtl.hu)