Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Több kórházat vont végrehajtás alá a NAV

Belföld
2024.05.06.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
31

A jászberényiéről 57 millió forintot vett le, a Népszava két budapesti kórházat – a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelő Intézetet, valamint a Károlyi Sándort – is talált a NAV-nál a végrehajtási eljárás alatt álló adózók listájában.

Inkasszóval kellett beszednie a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) a Jászberényi Szent Erzsébet kórház mintegy 57 millió forintos közteher-tartozását – értesült a Népszava. Lapunk úgy tudja: az összeg leemelése az intézmény számlájáról okozott némi problémát az adott időszakban a kórház egyéb napi fizetési kötelezettségeinek teljesítésében.

A lap által megkérdezett szakértő bizarrnak ítélte, hogy az állami fenntartású intézmény tartozásának behajtására az állam indítson végrehajtást, de mint megjegyezte: a NAV-nak éppen az a dedikált feladata, hogy a köztartozásokat beszedje.

A jászberényi kórház története vélhetően nem egyedi, lapunk további két fővárosi kórházat – a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelő Intézetet, valamint a Károlyi Sándort – is talált a NAV-nál a végrehajtási eljárás alatt álló adózók listájában.

A Népszava megkérdezte a kórházfenntartót, eddig hány alkalommal inkasszált a NAV az egészségügyben. Mely intézményeket érintette? Konkrétan mit jelent, ha egy kórház a végrehajtás alatt lévő intézmények listájára kerül? Az Országos Kórházi Főigazgatóságtól (OKFÖ) kapott válasz a lap konkrét kérdéseiket nem érintette, mindössze annyit írtak: „Értesüléseivel ellentétben hazánkban nincsen fizetésképtelen, állami fenntartású kórház. Kórházaink gazdasági működése stabil, köszönhetően a kormányzati beavatkozásoknak.”

Március végén az egészségügyi intézmények tartozása – beleértve az egyetemieket és az egyháziakat is – már csaknem 110 milliárd forint volt. És míg 2023-ban átlagosan havonta 3,7 milliárddal nőtt ez az adósság, 2024-ben már havi 20 milliárddal. A finanszírozási anomáliák miatt a kórházak tavalyi kényszerű szolgáltatás-felfüggesztéseinek hátterében, az esetek 10-15 százalékában eszközellátási zavarok álltak. Korábban Takács Péter államtitkár több fórumon is jelezte az állandó eladósodást a finanszírozás átalakításával szüntetné meg. Úgy tudjuk, hogy az erről szóló tervei a kormány elé kerültek, ám azok 100 milliárd forintos költsége miatt, a kormány egyelőre elvetette ezt a megoldást. Április végén az államtitkár a Világgazdaságnak adott interjúban pedig arról beszélt, hogy csak azután érdemes pénzt önteni az egészségügyi rendszerbe, ha azt előbb már átalakították.

A kormány időről-időre kísérletezik azzal, hogy finanszírozáson kívüli eszközökkel javítson a kórházak katasztrofális gazdasági helyzetén. Korábban próbálkozott, hogy a törlesztésért cserébe, lemondatja a hitelezőket követeléseik egy részéről. Van az a lehetőség is, hogy a beszállítók követeléseit faktorálják, azaz, hogy ezeket az adósságokat csökkent értéken fölvásárolja valamelyik bank, s utóbb az állam azokat elégíti ki. Ilyenre már 2015-ben is volt példa, amit az Exonomx gazdasági portál idézett fel a minap. Miután 2014 év végén elmaradt az adósságrendezés, az egészségügyi intézmények 84 milliárd forintos tartozására az OTP Bank nyújtott faktorálási lehetőséget a beszállítóknak. Azóta megjelent egy másik, immár az OTP-vel is összemérhető pénzintézet a piacon. S mit arról tavaly júliusban a Népszava beszámolt: ebben az üzletben szívesen belépne üzleti alapon a közelmúltban létrejött új magyar tulajdonú szuperbank, az MBH. (Népszava)

Címlapkép: A kép illusztráció! - Forrás: Magyar Hang olvasói fotó
Belföld
EGÉSZSÉGÜGY
ADÓSSÁG-FINANSZÍROZÁS
NAV
Kapcsolódó cikkek
Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.05.06. - 06:04
31
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Magyar Péter mentette meg a HírTV stábját a népharagtól

    Magyar Péter mentette meg a HírTV stábját a népharagtól

  • Ott, ahol minden héten atombombát dobnak a társadalomra, plusz egy már nem fog számítani

    Ott, ahol minden héten atombombát dobnak a társadalomra, plusz egy már nem fog számítani

  • Orbán Viktorék a Magyar Péter-ügy árnyékában agyalnak valamin

    Orbán Viktorék a Magyar Péter-ügy árnyékában agyalnak valamin

  • Az államtitkár elismerte, a kormány nem szedi vissza a magyarokat kirúgó multiktól a százmilliárdokat

    Az államtitkár elismerte, a kormány nem szedi vissza a magyarokat kirúgó multiktól a százmilliárdokat

  • Gyanúsítottként idézte be Iványi Gábort az ügyészség

    Gyanúsítottként idézte be Iványi Gábort az ügyészség

  • Gyermekeik a Varga–Magyar-harc első áldozatai

    Gyermekeik a Varga–Magyar-harc első áldozatai

  • Politico: Magyar Péter lett Orbán Viktor új nemezise

    Politico: Magyar Péter lett Orbán Viktor új nemezise

  • Harmincmilliárd forinttal ugrott meg egy hónap alatt a kórházak tartozása

    Harmincmilliárd forinttal ugrott meg egy hónap alatt a kórházak tartozása

  • Mandula Viktor: Az élet bizony néha bonyolultabb, mint ahogy azt hinni szeretnénk

    Mandula Viktor: Az élet bizony néha bonyolultabb, mint ahogy azt hinni szeretnénk

  • Fordulat a Talgo-ügyben: Lehet, hogy mégsem a Ganz-MaVag, hanem a Stadler viszi a céget

    Fordulat a Talgo-ügyben: Lehet, hogy mégsem a Ganz-MaVag, hanem a Stadler viszi a céget

  • Puzsér: vajon mivel zsarolják Varga Juditot?

    Puzsér: vajon mivel zsarolják Varga Juditot?

  • Pottyondy Edina: Magyar Péter ledobta

    Pottyondy Edina: Magyar Péter ledobta

  • Puzsér Róbert szerint nem szabad hagyni Rogánnak visszaszerezni az események irányítását

    Puzsér Róbert szerint nem szabad hagyni Rogánnak visszaszerezni az események irányítását

  • Lengyel „hadüzenet” érkezett a szegedi BYD-gyárnak

    Lengyel „hadüzenet” érkezett a szegedi BYD-gyárnak

  • A Nemzeti Bántalmazás Rendszere

    A Nemzeti Bántalmazás Rendszere

  • Graz után Salzburgban is kommunista kerül a város élére?

    Graz után Salzburgban is kommunista kerül a város élére?

  • Gátat kell építeni a Dunán, hogy a paksi atomerőmű vízellátása biztosított legyen

    Gátat kell építeni a Dunán, hogy a paksi atomerőmű vízellátása biztosított legyen

  • Gázórások figyelem! Változás jön 2024 április 1-től minden mérőnél!

    Gázórások figyelem! Változás jön 2024 április 1-től minden mérőnél!

  • Kölcsey Gimnázium igazgatója: a tankerület-vezető azt mondta: felsőbb instrukciók alapján cselekszik

    Kölcsey Gimnázium igazgatója: a tankerület-vezető azt mondta: felsőbb instrukciók alapján cselekszik

  • Harcos plébános és a szabadság ígérete

    Harcos plébános és a szabadság ígérete

  • Így csapnak be minket a WC-papírgyártók

    Így csapnak be minket a WC-papírgyártók

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element