Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Több ezren tüntettek Pozsonyban a kulturális minisztérium lépései ellen

Külföld
2024.08.13.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
54

Hétfő este több ezren tüntettek Pozsonyban a Kulturális Minisztérium (MK) lépései ellen. A tüntetést az Otvorená kultúra nevű polgári platform szervezte több kulturális szervezettel együtt.

A tömeg a Szlovák Nemzeti Színház (SND) új épületétől indult a minisztérium épülete elé. A szervezők 9000-re becsülik a résztvevők számát.

A tüntetéshez magyar művészek is csatlakoztak. A támogatók listájában egyetlen magyar intézmény, a Bázis – Magyar Irodalmi és Művészeti Egyesület szerepel. Juhász R. József a egyesület társelnöke elmondta, a Bázis érdekvédelmi egyesület, ezért csatlakoztak a kezdeményezéshez.

A tüntetésre Matej Drlička, az SND igazgatója és Alexandra Kusá, a Szlovák Nemzeti Galéria (SNG) igazgatója leváltása után került sor.

A szervezők követelései között szerepel Martina Šimkovičová (SNS-jelölt) kulturális miniszter és Lukáš Machala, a miniszteri hivatal főtitkárának leváltása, illetve azoknak a hibáknak a kijavítása, melyeket a szervezők szerint a Kulturális Minisztérium elkövetett. A tüntetés az SND épülete előtt kezdődött, és a kulturális tárcánál ért véget.

„Szeretném egyértelműen biztosítani önöket, hogy Matej és én nem azért vagyunk itt, mert ragaszkodunk a pozícióinkhoz, egyáltalán nem. Azért jöttünk, mert azt akarjuk, hogy ezeket a pozíciókat hozzáértő emberek töltsék be, és hogy azokat a funkciókat, amelyeket hozzá nem értő emberek töltenek be, ne hozzá nem értő emberek töltsék be. Úgy gondoljuk, hogy ez egy olyan abszolút kulturális minimum, amellyel mi is, és minden adófizető is egyetért. Ugyanis mi fizetjük őket” – mondta Kusá a szónoki színpadon.

A kulturális élet több képviselője hétfőn az SND új épületében beszélgetett a minisztérium lépéseiről és a kultúra állapotáról.

A vitán Kusá, az SNG volt igazgatója, Róbert Špoták, a Művészeti Alap igazgatója és Matej Bošňák, az SND gazdasági igazgatója is részt vett. Több néző sztrájkra szólította fel az SND-t.

Emellett hétfőn a kulturális minisztériumban is megbeszélést tartottak az SND-ben kialakult helyzetről. A megbeszélésre Bošňák mellett eljött Miriam Kičiňová, az SND színmű részlegének vezetője és Martin Leginus, az SND opera részlegének vezetője is. Bošňák udvariasnak minősítette a találkozót, de véleménye szerint nem jutottak előre a vitában.

Šimkovičová a múlt héten váltotta le Drličkát és Kusát. Szerinte mindketten hibákat követtek el menedzserként. Az elbocsátott igazgatók tagadják a szakmai hibák elkövetésének vádját. (TRASR/Felvidék.ma)

Martina Šimkovičová
Otvorená kultúra nevű polgári platform
Szlovák Nemzeti Galéria
Szlovák Nemzeti Színház
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.08.13. - 12:45
54
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Rogán Antal egy lakás árával sietett Varga Mihály segítségére

    Rogán Antal egy lakás árával sietett Varga Mihály segítségére

  • Kiugróan sokan szabadulnának a balatoni ingatlanjaiktól

    Kiugróan sokan szabadulnának a balatoni ingatlanjaiktól

  • Orbán Viktor az amerikai-magyar kapcsolatok jövőjéről értekezett, de Donald Trump tanácsadójával is találkozott Washingtonban

    Orbán Viktor az amerikai-magyar kapcsolatok jövőjéről értekezett, de Donald Trump tanácsadójával is találkozott Washingtonban

  • „Figyelj, nyomigyerek” – Ceglédi Zoltán ismét nekiment Magyar Péternek

    „Figyelj, nyomigyerek” – Ceglédi Zoltán ismét nekiment Magyar Péternek

  • Félbe kellett szakítani az Operaház előadását: „Ez bármilyen kényszer-büfészünetnél kínosabb volt”

    Félbe kellett szakítani az Operaház előadását: „Ez bármilyen kényszer-büfészünetnél kínosabb volt”

  • Nagyon érdekli a Fideszt, mennyit foglalkoznak az emberek Magyar Péterrel

    Nagyon érdekli a Fideszt, mennyit foglalkoznak az emberek Magyar Péterrel

  • A cseh és a lengyel miniszterelnök kiabált Orbánnal

    A cseh és a lengyel miniszterelnök kiabált Orbánnal

  • A következő évtizedben gyakorlatilag jégmentessé válhat az Északi-sarkvidék

    A következő évtizedben gyakorlatilag jégmentessé válhat az Északi-sarkvidék

  • Három nagy pornóoldal beperelte az EU-t

    Három nagy pornóoldal beperelte az EU-t

  • Az ország egyik legjobb gimnáziumát vinnék el Köves Slomóék

    Az ország egyik legjobb gimnáziumát vinnék el Köves Slomóék

  • Gazdatüntetés Budapesten és a vidék 12 pontja

    Gazdatüntetés Budapesten és a vidék 12 pontja

  • Átlagos idő, kevesebb eső

    Átlagos idő, kevesebb eső

  • Svédország hivatalosan is a NATO-tagja lett

    Svédország hivatalosan is a NATO-tagja lett

  • Nem lesz Békemenet március 15-én, megindokolták a döntést

    Nem lesz Békemenet március 15-én, megindokolták a döntést

  • Novák Katalin díszvacsorán járt Orbánnál

    Novák Katalin díszvacsorán járt Orbánnál

  • Pénteken dől el, hogy szabadulhat-e a lúgos orvos

    Pénteken dől el, hogy szabadulhat-e a lúgos orvos

  • Deutsch Tamás rendkívüli kéréssel fordult ocsis Mátéhoz

    Deutsch Tamás rendkívüli kéréssel fordult Kocsis Mátéhoz

  • Kényszerleszállást hajtott végre a Wizz Air egyik repülőgépe Kolozsváron

    Kényszerleszállást hajtott végre a Wizz Air egyik repülőgépe Kolozsváron

  • A Boldog-ügy koronatanúja a bíróságon azt mondta, megfenyegették, hogy a képviselő „kib@szatja” a pályázatait, ha nem működik együtt

    A Boldog-ügy koronatanúja a bíróságon azt mondta, megfenyegették, hogy a képviselő „kib@szatja” a pályázatait, ha nem működik együtt

  • Titkolja a külügy, hogy megfosztották-e Balog Zoltánt diplomata útlevelétől

    Titkolja a külügy, hogy megfosztották-e Balog Zoltánt diplomata útlevelétől

  • Orbán Viktort és Moszkvát sejtik a spanyolok a Talgo megvásárlása mögött

    Orbán Viktort és Moszkvát sejtik a spanyolok a Talgo megvásárlása mögött

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element