Állítólag nem, természetesen, minden ezzel kapcsolatos híresztelés kamu.
„Sem a BDPST Group, sem tulajdonosa, Tiborcz István nem tervezett és nem is tervez befektetni a SPAR kiskereskedelmi láncba” – ez olvasható a cégcsoport állásfoglalásában, amelyet a Világgazdaságnak is eljuttatott. A közlemény szerint a múltban sem történt semmilyen ajánlattétel vagy egyeztetés a részükről. „Minden alapot nélkülöz ezzel ellentétes információ terjesztése” – állítja a vállalat.
A Spar még március elején nyújtott be panaszt az Európai Bizottsághoz a magyarországi kiskereskedelmi különadó miatt. A cég osztrák anyavállalatának vezetője, Hans Reisch később egy interjúban úgy nyilatkozott: „Viszonylag nyíltan azt mondták nekünk, hogy ha az állam részesedést szerezne a vállalatunkban, akkor sokkal könnyebb lenne a helyzet.” A kormány ezután először azt nyilatkozta, hogy alaptalan, hogy nyomást gyakorolnának a Sparra, később azonban Lázár János azt mondta, „a cég meg fogja fizetni az árát annak, amit az elmúlt napokban tett”, illetve Nagy Márton is dühbe jött.
A VSquare osztrák üzleti forrásra hivatkozva most azt írja: több mint egy évvel ezelőtt a Magyarországon élő, orosz származású Rahimkulov család képviselői megkeresték a Spar tulajdonosait egy vételi ajánlattal, amelyet állításuk szerint a magyar állam is támogatott. A Rahimkulov család legutóbb egyébként azzal került be a hírekbe, hogy kiderült, egyik gyerekük volt érintett a corvinusos vizsgabotrányban. A VSquare egy másik, magyarországi forrása szerint a legutóbbi, Hans Reisch Spar-vezér által emlegetett vételi ajánlat mögött Tiborcz István, OrbánViktor veje állt.
A Rahimkulov család és Tiborcz István üzleteltek már egymással, így a VSquare szerint elképzelhető, hogy a Spar ügyében is együttműködnek, a Spar osztrák tulajdonosai mindkét ajánlatot visszautasították. (magyarnarancs.hu)