Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

18 év után sikerült leváltani a fideszes polgármestert Solymáron

Belföld
2024.06.10.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
6

Az újonnan megválasztott polgármester, Zlinszky Péter szorosabb együttműködést ígér a lakossággal és a vállalkozókkal.

Pest megyében talán, de a fővárosi agglomerációban mindenképpen a legnagyobb meglepetés, hogy Szente Kálmán, Solymár fideszes polgármestere, és vele a fideszes többségű képviselő-testület jelentős vereséget szenvedett a jellemzően fiatal civilekből álló TESO Egyesület jelöltjeitől. Annál is inkább meglepő a civil összefogás fölényes, 7:4 arányú győzelme, mert Szente 18 éve vezeti a települést, illetve mert 2019-ben és a korábbi önkormányzati választásokon hasonló arányban, magabiztosan győzött a kormánypárti csapat. A sikerről beszélgettünk Zlinszky Péterrel – Zlinszky János egykori alkotmánybíró jogászként dolgozó unokájával –, a TESO Egyesület vezetőjével a kampányról, terveikről.

A frissen megválasztott polgármester elmondta, a győzelem egyrészt annak köszönhető, hogy a solymáriak elégedetlenek voltak a testület, illetve a polgármester munkájával, másrészt annak, hogy a TESO civilek összefogásával jött létre, mindenféle párttámogatás nélkül. A megválasztott polgármester az elkövetkező hónapokban a leköszönő testülettel együttműködve szeretné megismerni az önkormányzat ügyeit. Végül pedig az is fontos tényező, hogy az elmúlt két hónapban aktívan kampányoltak.

A közösségi médiában az elmúlt hetekben megjelent, időnként nemtelen támadások kezeléséről Zlinszky Péter elmondta, nagy érzelmi hullámhegyeket, hullámvölgyeket kellett megélnie, illetve hogy nem szeretne hozzászokni ezekhez, békében szeretne dolgozni Solymárért. Hozzátette, örömmel konstatálta, hogy a sárdobálásba egyik oldalról sem szálltak be a választáson induló jelöltek, ami biztató a jövőt tekintve.

A mostani választás eredményeként az a furcsa helyzet alakult ki, hogy miután Zlinszky Péter mind a polgármesteri versenyt, mind a solymári 2. számú választókerületet megnyerte, a lehetséges 12 helyett csak 11 fős lesz a képviselő-testület: – Nem újdonság ez itt Solymáron, hiszen Szente Kálmán is ugyanebben a helyzetben volt. Nem marad azonban képviselő nélkül választókerületem, mert a kompenzációs listáról a testületbe jutott egyesületi jelöltünk ebben a választókerületben lakik – mondta a győztes polgármester.

Az októberi hivatalba lépésig konstruktív együttműködést remél – aminek ígérete a polgármester-jelölti vitán is elhangzott – az addig még hivatalban lévő polgármesterrel, képviselőkkel. – Úgy gondolom, zökkenők nélkül, közös munkával megy majd az átadás átvétel folyamata, a folyamatban lévő ügyek megismerése. Ez annál is inkább fontos, mert valamikor ősszel, talán éppen az októberi váltás idején fogadhatja el a településrendezési tervet a testület. Így most az 500 oldalas dokumentum áttanulmányozása lesz az egyik fontos feladatom – magyarázta.

Választási ígéreteik megvalósításáról elmondta, olyan ígéreteket tettek, amelyek jó eséllyel megvalósíthatók öt év alatt. Első lépésként – még civilként – benyújtják ezek egy részét a testület bizottságainak, és reméli, a képviselők azzal a súllyal kezelik ezeket az előterjesztéseket, hogy azoktól jön, akik októbertől átveszik a település vezetését. Arra a kérdésre, hogy folytatják-e az önkormányzati vagyon, elsősorban az ingatlanok értékesítését – amelyre nyilvánvalóan a forrásszűke miatt kényszerült az önkormányzat –, Zlinszky Péter elmondta, először át kell tekinteni az önkormányzati vagyont. Mielőtt ebben döntés születik, szeretné megismerni azt a pilisvörösvári gyakorlatot, amely szerint az önkormányzati ingatlant még beruházási céllal sem értékesítenek. – Országos kitekintésben pedig abban reménykedem, a mostani választás eredménye rádöbbenti a kormányt, hogy nem folyhat tovább az önkormányzatok szorongatása. Erre egyébként korábban több fideszes polgármester is felhívta a figyelmet. Látok esélyt arra, hogy az önkormányzatok összefogásával ebben változást érjünk el – mondta a megválasztott polgármester.

Kérdésünkre arról is beszélt, hogy szeretnének megmaradni civilnek, ami persze nem zárja ki, hogy ügyek mentén együttműködjenek pártokkal, ha egybeesik a település érdekeivel, pártok kezdeményezéseit is befogadják, támogatják.

A helyi vállalkozókkal, az aktívan tevékenykedő Solymári Iparos Egylettel, a Solymári Vállalkozók Szövetségével való együttműködést kiemelten fontosnak tartja Zlinszky Péter. – A kampány során felvetődött, hogy a helyi vállalkozók számára valamilyen összegű közösségi költségvetést állítunk össze, hiszen ők komoly részt vállalnak az iparűzési adón, illetve egyéb befizetéseken keresztül az önkormányzat finanszírozásában, és az mégsem járja, hogy nem kapnak semmiféle visszajelzést az általuk befizetett adók felhasználásáról. A közösségi költségvetés összeállításával is szeretnénk kifejezni megbecsülésünket irántuk – tette hozzá.

A Magyar Hang kérdésre arról is beszélt, hogy választókerületenként egy-egy millió forint sorsáról elméletileg a lakosság dönthet településrészi költségvetésként, ennek gyakorlata azonban még nem alakult ki. Ezért fontos feladatának tekinti, hogy azon települések tapasztalatait megismerje, ahol már jól működik ez a rendszer. Nagyon fontosnak tartja ugyanis, hogy a lehető leghatékonyabban jussanak el a lakossághoz, ismerjék meg igényeiket. (MagyarHang)

Címlapkép: Zlinszky Péter szorosabb együttműködést ígér a lakossággal és a vállalkozókkal - Forrás: tesoegyesulet.hu
SOLYMÁR
 választás 2024
 Zlinszky Péter
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.06.10. - 12:02
6
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Őrsi Gergely négy óriásplakát-helyet tudott bérelni a kampány idejére

    Őrsi Gergely négy óriásplakát-helyet tudott bérelni a kampány idejére

  • Magyar Péter: 24 százalékon állunk a biztos pártválasztók körében

    Magyar Péter: 24 százalékon állunk a biztos pártválasztók körében

  • Eljött az ideje Ukrajna NATO-csatlakozásának?

    Eljött az ideje Ukrajna NATO-csatlakozásának?

  • Dübörög a kampány Esztergomban

    Dübörög a kampány Esztergomban

  • Az állam által ideküldött csődbiztosokhoz kísérnék el a Fidesz pécsi polgármesterjelöltjét

    Az állam által ideküldött csődbiztosokhoz kísérnék el a Fidesz pécsi polgármesterjelöltjét

  • Megszólalt a külügy arról, hogy a Gazprom lehet a Fradi főszponzora

    Megszólalt a külügy arról, hogy a Gazprom lehet a Fradi főszponzora

  • Felhős, szeles idő lesz

    Felhős, szeles idő lesz

  • Mégsem városközpont épül a Bosnyák téren

    Mégsem városközpont épül a Bosnyák téren

  • Rekordmennyiséget tárazna be a rendőrség könnygázból

    Rekordmennyiséget tárazna be a rendőrség könnygázból

  • Závecz: Hatalmasat bukott a Fidesz egy hónap alatt

    Závecz: Hatalmasat bukott a Fidesz egy hónap alatt

  • A héten éjszakánként is folytatódik Budapest tavaszi nagytakarítása

    A héten éjszakánként is folytatódik Budapest tavaszi nagytakarítása

  • Gond van a Keleti pályaudvaron: reped az üvegfödém, már a MÁV is lépett

    Gond van a Keleti pályaudvaron: reped az üvegfödém, már a MÁV is lépett

  • Országjárásba kezdett Orbán Viktor

    Országjárásba kezdett Orbán Viktor

  • Puzsér Róbert kiakadt Gyurcsány Ferencékre

    Puzsér Róbert kiakadt Gyurcsány Ferencékre

  • A DK az összes egyéni választókörzetben ráindít a kutyapártos jelöltekre Hegyvidéken

    A DK az összes egyéni választókörzetben ráindít a kutyapártos jelöltekre Hegyvidéken

  • Ha ez így megy tovább, Európa lakhatatlanná válik

    Ha ez így megy tovább, Európa lakhatatlanná válik

  • Az USA sohasem tudta megakadályozni, hogy a szovjetek fejlett nyugati technológiához jussanak

    Az USA sohasem tudta megakadályozni, hogy a szovjetek fejlett nyugati technológiához jussanak

  • Magyarországon az egyik legnagyobb a költségvetési hiány

    Magyarországon az egyik legnagyobb a költségvetési hiány

  • Szerdától változik a gázolaj ára

    Szerdától változik a gázolaj ára

  • Orosz és kínai vendégmunkásoknak adna kedvezményeket az Orbán-kormány

    Orosz és kínai vendégmunkásoknak adna kedvezményeket az Orbán-kormány

  • Élesedik a kampány Győrben, már a rendőrség is beszállt

    Élesedik a kampány Győrben, már a rendőrség is beszállt

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element