Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Romokban hever Magyarországon a munkabalesetek vizsgálata és a munkavédelem ellenőrzése

Belföld
2023.12.04.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
33

Túl nagy a zaj, ezért éjszakára leállítják a termelést a Samsung gödi gyárában. 

A helyiek egyelőre nem tapasztaltak változást a gyár körül, ugyanakkor volt, aki arra panaszkodott, hogy csökkent a háza értéke a beruházás miatt. Közben érdemi bírság nélkül úszta meg az iváncsai akkumulátor-gyárat építő cég, hogy az elmúlt másfél évben három haláleset történt a gyárban. A szakszervezet szerint hazánkban a munkavédelem ellenőrzése romokban hever, a DK törvényjavaslatot nyújt be a munkaügyi ellenőrzések szigorítására. 

Hangos zúgással kell együtt élniük azoknak, akik a Samsung akkumulátorgyára mellett laknak Gödön. De már csak napközben, ugyanis a Pest Vármegyei Kormányhivatal egy környezetvédelmi határozattal felfüggeszti a gyár éjszakai működését a határértéket túllépő zajszint miatt, amelyet a gyár hűtőtornya és a régi kazánházak működése okoz.

Több környékbelivel is beszélt az ATV Híradó stábja, és bár a legtöbben nem akartak nyilatkozni, sokan kamerán kívül elmondták, nem sok változást tapasztaltak az elmúlt időszakban a gyár körül. A zajszint szinte ugyanolyan, sőt, sokan arra panaszkodtak, hiába hirdetné meg a házát, senki nem akarná megvenni a gyár miatt.

A Göd-ÉRT Egyesület szerint a zajszint azért nem csökkent érdemben éjszakánként, mert nem a teljes működés állt le. A hűtőtorony és a régi kazánház mellett további körülbelül 80 zajkeltő forrás működik korlátozás nélkül.

Közben, mint kiderült, több súlyos, sőt, halálos baleset is történt az iváncsai akkumulátorgyárban az elmúlt másfél évben. A Fejér Vármegyei Kormányhivatal a 24.hu-nak négy balesetről számolt be, ezekből három volt halálos, a negyedikben pedig 14 ember került veszélybe.

"Nagyon fontos leszögezni, hogy ez a baleset- illetve halálesethullám nem a termelésnek köszönhető elsősorban, hiszen még nincsen termelés, hanem a kivitelezés során történt építőipari tevékenységhez köthető balesetet szenvedtek el a munkavállalók. Az egyébként egészen döbbenetes, hogy erre hivatkozva a hatóság, ami már ugye nincsen, igazából érdemi büntetést vagy szankciót nem rótt ki a kivitelező cégre" - közölte Székely Tamás, a VDSZ elnöke.

A vegyipari dolgozók szakszervezetének elnöke szerint ma Magyarországon a munkabalesetek kivizsgálása és a munkavédelem ellenőrzése romokban hever, ezért következhetnek be az ezekhez hasonló tragikus balesetek.

A három iváncsai haláleset közül csak az egyiknél tudni büntetésről, itt kötelezték a munkáltatót, hogy követelje meg az egyéni védőeszközök használatát, és fizessen be 442 ezer forint munkavédelmi bírságot.

"Az újabb halálesetek megelőzése érdekében azonnal le kell állítani az összes akkumulátorgyár építését Magyarországon, és a lehető legmagasabb munkavédelmi bírsággal kell sújtani a munkások halálában vétkes akkumulátorcégeket" - mondta Szabó Zsolt, Dunaújváros alpolgármestere. A DK ezért törvényjavaslatot nyújt be a munkaügyi ellenőrzések szigorítására. (atv.hu)

DK
BALESET
DEMOKRATIKUS KOALÍCIÓ
halál
munka
AKKUMULÁTORGYÁR
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.12.04. - 06:18
33
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Ismert háziorvos Pintér Sándorék tervéről: „A politika levált a gyakorlati életről”

    Ismert háziorvos Pintér Sándorék tervéről: „A politika levált a gyakorlati életről”

  • Családmérgező Orbán-rendszer

    Családmérgező Orbán-rendszer

  • Nagy Vagy

    Nagy Vagy

  • Váratlan helyről kapott pusztító kritikát a Petőfi-film

    Váratlan helyről kapott pusztító kritikát a Petőfi-film

  • Vásárhelyi Mária: Mikor lesz már elég?

    Vásárhelyi Mária: Mikor lesz már elég?

  • Az orosz hatóság szerint ukrán nacionalistáknak is köze van a moszkvai terrortámadáshoz

    Az orosz hatóság szerint ukrán nacionalistáknak is köze van a moszkvai terrortámadáshoz

  • Meleg ebédet hoz a nyuszi "kéretlenül" a debreceni éhezőknek!

    Meleg ebédet hoz a nyuszi "kéretlenül" a debreceni éhezőknek!

  • Nagypéntek, nagy melegedés

    Nagypéntek, nagy melegedés

  • Magyar Péter és a Fidesz legnagyobb bűne

    Magyar Péter és a Fidesz legnagyobb bűne

  • Letartóztattak Borsodban egy polgármestert, aki kiskirályt játszott a településén

    Letartóztattak Borsodban egy polgármestert, aki kiskirályt játszott a településén

  • Trócsányi László kikosarazta a Fidesz-KDNP-t

    Trócsányi László kikosarazta a Fidesz-KDNP-t

  • Varga Judit Facebook-oldalának hat kezelője lehet

    Varga Judit Facebook-oldalának hat kezelője lehet

  • Pesty László: Nem zárható ki, hogy Varga Juditot is zsarolják

    Pesty László: Nem zárható ki, hogy Varga Juditot is zsarolják

  • Közös miniszterelnök-jelöltet állít az ellenzéki összefogás

    Közös miniszterelnök-jelöltet állít az ellenzéki összefogás

  • Rácáfolt az orosz gazdaság az elemzőkre

    Rácáfolt az orosz gazdaság az elemzőkre

  • Most jött el az idő arra, hogy a korrupt hatalom távozásra kényszerüljön?

    Most jött el az idő arra, hogy a korrupt hatalom távozásra kényszerüljön?

  • Magyarország hamarosan diplomáciai képviseletet nyit Tanzániában

    Magyarország hamarosan diplomáciai képviseletet nyit Tanzániában

  • Varga Juditra még sok kérdés vár!

    Varga Juditra még sok kérdés vár!

  • Újabb árhorror közeleg, visszatér az infláció a magyar boltokba

    Újabb árhorror közeleg, visszatér az infláció a magyar boltokba

  • Magyar politikusokat is pénzelhettek Moszkvából, hogy oroszbarát propagandát terjesszenek az EU-ban

    Magyar politikusokat is pénzelhettek Moszkvából, hogy oroszbarát propagandát terjesszenek az EU-ban

  • A Jólvanezígy influenszere azt állítja, megverte egy újpesti képviselő a válogatott meccs után

    A Jólvanezígy influenszere azt állítja, megverte egy újpesti képviselő a válogatott meccs után

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element