Egy több száz milliárdos forgalmat bonyolító terület kiszervezését Rogán Antal felügyelete alatt készítik elő és bonyolíthatják le.
Sem az egészségügyi intézmények gazdasági helyzetén, sem az ellátás minőségén, sem pedig a covid-járvány óta fennálló gyógyszerhiányon nem fog segíteni, ha az állam központosítja és koncesszióba adja a kórházi gyógyszertárak üzemeltetését – vélik ágazati szakemberek.
Éves szinten csaknem 220 milliárd forintos forgalmat bonyolítanak azok a kórházak és klinikák által fenntartott patikák, amelyek elsődleges feladata, hogy az intézményekben kezelt páciensek gyógyszereit, gyógyászati segédeszközeit beszerezzék. Másodsorban pedig az, hogy – amennyiben van hozzá kellő infrastruktúrájuk – kiszolgálják az egyéni vásárlókat is. Ezeket az egészségügyi ellátás szempontjából kulcsfontosságú szervezeti egységeket vonják össze, majd adják koncesszióba egy februárban megjelent kormányrendelet értelmében 2025 januárjáig. A jogszabály szerint az új szereplőt pályázat útján választhatja ki az általános politikai koordinációért felelős miniszter – Rogán Antal – a Nemzeti Koncessziós Iroda közreműködésével. A projekttársaság fontos kiváltságokkal fog rendelkezni: ahogy jelenleg az egyes intézmények gyógyszertárai, lakossági kiszolgálást is végezhet, ám ezekre a közforgalmú patikákra ismeretlen oknál fogva nem vonatkoznak azok a korlátozások, amelyek más gyógyszerészek munkáját szabályozzák. (Magyar Hang)