Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Rasszizmus, avagy jótett helyébe

Vélemény
2024.08.13.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
8

A helyzet az, hogy igazi Freedom House-ot teremtettünk a Jóisten segedelmével a kertünkben a süniknek (még egy süngarzázst is kaptak télre egy nagy bokor közepén), mókusoknak, denevéreknek különb- és különbféle madaraknak, úgy, mint rigók, zöldikék, verebek, galambok és gerlék, meg mittudomén mifélék – nem vagyok ornitológus.

Télen etejük, nyáron itatjuk őket (különféle tüskés bokrok alatt védelmül, a nagyobbaknak egy kiszáradt fatörzsön lévő tálakban naponta ötször ellenőrizve és firssítve a vízállományt, melyekben fürödni, tocsogni is szokásuk ebben a dög melegben.
Egyszer, vagy három éve egy bagolycsalád is nálunk leledzett, ott költöttek szép sorban, teliköpködve az alant lévő terepet, ami egyáltalán nem zavart minket, pedig még most is ott virítanak a nyomai a borostyánon.

Egyetlen fajtát nem viselünk el: az egyébként gyönyörú és szuperintelligens szarkát, melyek jelentős számban szintén itt élnek, hogy a franc essen beléjük!
Az agresszivitásuk, a recsegő hangjuk taszító, és mióta a feleségem fölfedezett egy kibelezett rigót, ellenszenvünk nem ismer határokat.
Először tapssal, majd egy csúzlival (töltény: toboz) próbáltuk elzavarni őket (vigyázva, nehogy eltaláljam valamelyiket, ámbár ennek veszélye minimális), most már a láttunkra odébb repülnek.
A kánikulára tekintettel azért a fatörzsön lévő itatóhoz odaengedem őket, hadd igyanak kedvükre! (Elvégre nem vagyunk állatok! Vagy mi a szösz.)

Az okos jószág vette is a lapot, habár egyébként húsz méterről meglátva, hogy közeledem, elrepül, az itatónál lévén ott mehetek el a hóna alatt, nem zavarja.

Történt peniglen, hogy egy hétre elutaztunk a barátaink által egy hétre minden évben rendelkezésünkre bocsátott kedvenc nyári rezidenciánkra, Bózsvára.

Hazatérvén a tavaly befedett teraszon csatatér fogadott minket: csikkek szerteszórva, gyertya földöntve, összecsipegetve, egy szalmából készült tál félig megzabálva, és madárszar, nevezett fóglkáká mindenütt, glédában. A két asztal terítőin, a székeken, a padon, a földön, épp csak hogy a falon, az ajtón, az ablakon nem.

Eltakarítottuk a szemetet, mely, ha nem is ilyen mennyiségben, másnapra szépen újraképződött.

Mi a rosseb? Ki a rosseb?
Az első teóriánk az volt, hogy egy pici madár a tettes, melynek a farktolla ugyanolyan hosszú, mint a teste, mely egyszer ott éjszakázott a gerenda és a fal találkozásánál, és úgy tűnt, végleg be óhajt ott rendezkedni, de túl közelinek ítélte a jelenlétünket és zavarónak a ki- és bejárkálásunkat. Ezért (dühöngve?) elköltözött a szemközti – most használaton kívüli – etetőbe. (Nagyon okosan: egy fél kókuszhéj, mely felülről, eső és támadások ellen fedett/védett, ugyanakkor szabad kirepülési lehetőséget rejt, sőt hintázni is lehet benne), és bosszúból tett alánk (a gerendán mégis csak tágasabb, kényelmesebb, ámbár hintának nem alkalmas).

Emellett szólt az érv, hogy nagyobb testű madárnak a terasz teteje alatt azért szűkebb a hely, különösen startolásra. És itt a motívum is kézenfekvőnek látszott.

A feleségem természetesen a szarkákra szavazott (az utolsóként említett érvek ellenére), és magam is hajlamos voltam egyetérteni!
Mi gyűlöljük őket (ámbár Isten teremtményei), ők pedig minket. És szigorú bosszút álltak, mellyel, úgy látszik, most, a megjelenésünk után sem akarnak felhagyni.

Rasszistáék szokása szerint tehát bármiféle bizonyíték nélkül, sőt ellenérv dacára rájuk kentük az egész balhét.
Különösebb retorziót (sárga csillag, gettó, Ku-Klux-Klán és társai) nem terveztünk, remélve, hogy folytonos jelenlétünk a teraszon elégséges lesz.
Meg egyáltalán! Mi a fenét tehetnénk?

Ma délben, ebéd után a ház felé közeledve döbbenten láttam, hogy vagy nyolc galamb és gerle vegyesen (pedig nem kedveli egymást a kétfajta) húz el a tetőről, melyek ott szemmel láthatóan be kívántak rendezkedni. És egyikük a tető alól startolt.

Mi a rosseb! A galambok a bűnösök! Rájuk nem gondoltam. Pedig Picassóval, sőt a zsidó és keresztény szimbólumokkal (galamb az olajlevéllel/olajággal) ellentétben a galamb egyáltalán nem alkalmas a béke jelképének, lévén rohadt agresszív jószág!

Tehát lelepleződött a galád, huligán társaság! Két gerle és három galamb járt eddig hozzánk rendszeresen. Úgy látszik, ide, a Kánaánba csődítették a haverokat is. Jótett helyébe…

Csak azt sajnálom, hogy nem a szarkák voltak!

Megpróbálom úgy memorizálni a történteket, hogy mégis!
Akkor, ha már meggyőztem magam, és elhiszem ezt az új verziót, majd átírom e cikket.

vélemény
kert
állatok
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2024.08.13. - 18:27
8
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • A rendőrség még nem hallgatta ki K.Endrét

    A rendőrség még nem hallgatta ki K.Endrét

  • Magyar Péter: Elfogadom a 24 órás személyi védelmet

    Magyar Péter: Elfogadom a 24 órás személyi védelmet

  • A minisztérium visszautasítja a Spar vezérigazgatójának állításait

    A minisztérium visszautasítja a Spar vezérigazgatójának állításait

  • Fordulat az esztergomi robbantás ügyében

    Fordulat az esztergomi robbantás ügyében

  • A szerdai nap áremelést hoz a benzinkutakon

    A szerdai nap áremelést hoz a benzinkutakon

  • Magyar mégis ledobja az atombombát

    Magyar mégis ledobja az atombombát

  • Újabb Boeinggel történt súlyos probléma – túlélték

    Újabb Boeinggel történt súlyos probléma – túlélték

  • Tiltakozunk a gyermek- és családellenes testnevelési szigorítás kormányzati terve ellen!

    Tiltakozunk a gyermek- és családellenes testnevelési szigorítás kormányzati terve ellen!

  • „A Fidesz vezetése és az Orbán-kormány nem mer vagy nem akar konfrontálódni a szélsőjobboldallal”

    „A Fidesz vezetése és az Orbán-kormány nem mer vagy nem akar konfrontálódni a szélsőjobboldallal”

  • Feljelentést tesz Áder húga a bicskei gyerekotthonról szóló vádak miatt

    Feljelentést tesz Áder húga a bicskei gyerekotthonról szóló vádak miatt

  • Skrabski Fruzsina: Aki kilép a rendszerből, az áruló

    Skrabski Fruzsina: Aki kilép a rendszerből, az áruló

  • A 70 ezer dolláros bitcoin csak a kezdet volt a CoinCash szerint

    A 70 ezer dolláros bitcoin csak a kezdet volt a CoinCash szerint

  • Kimutatta a DNS-teszt egy nőről, hogy valójában 25 százalékban labrador

    Kimutatta a DNS-teszt egy nőről, hogy valójában 25 százalékban labrador

  • Újabb ellenzéki összefogás dőlt be a DK miatt

    Újabb ellenzéki összefogás dőlt be a DK miatt

  • Minden rekordot megdöntve lesz Putyin újabb hat évig Oroszország vezetője

    Minden rekordot megdöntve lesz Putyin újabb hat évig Oroszország vezetője

  • Magyar Péter ismeretlen vegyszer, a DK-nak van miért aggódnia

    Magyar Péter ismeretlen vegyszer, a DK-nak van miért aggódnia

  • Nagyon nem mindegy a világpolitika szempontjából sem, hogy ki lesz a következő amerikai elnök

    Nagyon nem mindegy a világpolitika szempontjából sem, hogy ki lesz a következő amerikai elnök

  • Nem jött be az új rendszer: Jelentősen csökkent a begyűjtött szelektív hulladék mennyisége

    Nem jött be az új rendszer: Jelentősen csökkent a begyűjtött szelektív hulladék mennyisége

  • L. Simon László is elmondta a véleményét Rákay Philipék filmjéről

    L. Simon László is elmondta a véleményét Rákay Philipék filmjéről

  • Magyar Péter Gulyás Gergelyről beszélt és visszatért a volt felesége is

    Magyar Péter Gulyás Gergelyről beszélt és visszatért a volt felesége is

  • "Sándor, József, Benedek, zsákban hoznak meleget" - csak nem nekünk

    "Sándor, József, Benedek, zsákban hoznak meleget" - csak nem nekünk

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element